סגור

הסטרימינג לא הציל לדיסני את הרבעון - פארקי השעשועים הכבידו

כמות המנויים בדיסני פלוס טיפס מעל התחזיות ברבעון האחרון ל-137.7 מיליון, עם תוספת של כמעט 8 מיליון - כשמחציתם מהודו; אך ההכנסות והרווחים היו מתחת לצפי - כשבמהלך הרבעון אתרי דיסנילנד בשנגחאי ובהונג קונג נאלצו להיסגר זמנית בשל הגבלות הקורונה

ענקית הבידור דיסני דיווחה על צמיחה בשיעור גבוה מהצפוי במנויים לשירות הסטרימינג שלה, אך הזהירה כי השלכות הקורונה עדיין מורגשות בפארקי השעשועים שהיא מפעילה באסיה.


עבור הרבעון הפיסקאלי השני דיווחה דיסני כי המספר הכולל של המנויים לשירות הסטרימינג דיסני פלוס טיפס ל-137.7 מיליון, זאת לעומת תחזית ל-135 מיליון מנויים.

1 צפייה בגלריה
דיסני פלוס דיסני סטרימינג
דיסני פלוס דיסני סטרימינג
דיסני פלוס
(צילום: רויטרס)

בנוסף, ההכנסה הממוצעת למשתמש בארה"ב עבור דיסני פלוס עלתה ב-5% ברבעון ל-6.32 דולר. פירוש הדבר כי נוספו לשירות ברבעון 7.9 מיליון מנויים חדשים, כמחציתם בהודו. עבור שאר שירותי הסטרימינג שלה דיווחה דיסני על תוספת של 300 אלף מנויים להולו ועוד מיליון מנויים לשירות ESPN+.
עם זאת, הרווח למניה היה נמוך משמעותית מהתחזיות. החברה דיווחה על רווח מתואם של 1.08 דולר למניה, עלייה של 37% לעומת השנה שעברה, אך נמוך מתחזיות האנליסטים שציפו לרווח מתואם של 1.19 דולר למניה.
ההכנסות ברבעון עלו ב-23% ל-19.2 מיליארד דולר, בעוד שהצפי היה ל-20.1 מיליארד דולר. הנתון הזה הושפע מהפחתה של קרוב למיליארד דולר בשל סיום מוקדם של חוזי רישוי עם אחד הלקוחות, כך לפי הודעת החברה. סמנכ"לית הכספים של החברה כריסטין מקארת'י ציינה בשיחה עם אנליסטים כי ההכנסות מחוזי רישוי צפויות להמשיך ולרדת ובמקביל ההוצאות על הפקת תכנים יעלו.
עוד דיווחו בדיסני כי הרווח התפעולי ברבעון עלה ב-50% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-3.7 מיליארד דולר, ואף עקף את התחזיות שעמדו על 3.3 מיליארד דולר.
בחטיבת הפארקים דיווחו על הכפלת ההכנסות ל-6.7 מיליארד דולר לעומת הרבעון השני בשנה שעברה. לפי החברה, הצמיחה נבעה מעלייה במספר המבקרים, בהזמנות למלונות ובקרוזים וכן מעליית מחירי הכרטיסים והוצאות גבוהות יותר על מזון, שתייה ומרצ'נדייז.
לפי החברה, הפארקים בארה"ב מתחילים לראות את חזרתם של התיירים הבינלאומיים, אך לא ברמות שנרשמו לפני המגפה. כמו כן, דיסנילנד בשנגחאי ובהונג קונג נאלצו להיסגר זמנית במהלך הרבעון בשל הגבלות הקורונה. הפארק בהונג קונג נפתח מחדש בחודש שעבר, אך בשנגחאי הוא נותר סגור.