סגור

בלעדי
בית ההשקעות סיגמא מתמזג עם חברת ניהול התיקים קלאריטי קפיטל

קלאריטי - שהוקמה ב־2006 על ידי טל קינן, דיוויד שטיינהרט וג'יי פומרנץ - מתמקדת בהשקעות גלובליות. עסקת המיזוג בין גופי ההשקעות תהפוך את בעלי המניות של קלאריטי לבעלי מניות מיעוט בחברה הממוזגת

מיזוג מעניין בין שני גופי השקעות: סיגמא בית השקעות מתמזג עם קלאריטי קפיטל בעסקת מניות משותפת. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה צפויה להיחתם היום או מחר. סיגמא, בניהולו של יאיר שני, מנהלת כ־7 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, קרנות פנסיה וקרנות אלטרנטיביות. קלאריטי היא חברת ניהול תיקים שהוקמה ב־2006 תחת השם KCPS על ידי טל קינן, דיוויד שטיינהרט וג'יי פומרנץ.
עבור סיגמא, שנמצאת בבעלות אנדבנק מאנדורה, זוהי רכישה גדולה שנייה מאז השתלט הבנק על החברה שייסד פרופ' דן גלאי - ממפתחי מדד התנודתיות VIX. ב־2016 רכש סיגמא את פעילות ניהול התיקים של בית ההשקעות תמיר פישמן, שבו נוהלו תיקים בשווי 1.2 מיליארד שקל. אנדבנק, שמנהל 35 מיליארד דולר ב־12 מדינות, נכנס לישראל ב־2015 עם רכישת 60% מסיגמא.
1 צפייה בגלריה
יאיר שני מנכ"ל סיגמא בית השקעות
יאיר שני מנכ"ל סיגמא בית השקעות
יאיר שני, מנכ"ל בית ההשקעות סיגמא
(צילום: עמית שעל)

ב־2019 מכרו השותפים עזרא עטר, אברהם גילת ורוני נפתלי (מבעלי קבוצת הנדל"ן ביג וחברת מי עדן) את אחזקותיהם בסיגמא (כ־15%) לאנדבנק, במסגרת מימוש אופציית מכירה לבנק הספרדי. בשנה האחרונה מימש הבנק אופציה ומחזיק כיום ב־100% מבית ההשקעות שהיו"ר שלו הוא אלברטו גרפונקל. כבר במהלך הקורונה רמזו ראשי סיגמא כי חיפשו השקעות נוספות בישראל משום שלגופים קטנים מאד קשה לשרוד.
קלאריטי קפיטל מעניקה שירותי ניהול והשקעות למשקיעים פרטיים ומוסדיים תוך דגש על השקעות גלובליות, בעיקר השקעות אלטרנטיביות. נראה כי הרציונל מאחורי המיזוג - שיהפוך את בעלי המניות של קלאריטי לבעלי מניות מיעוט בחברה הממוזגת - הוא לשלב בין השקעות מקומיות לגלובליות.
קרלוס אסו, מנכ"ל Andbank אמר: "אנחנו רואים בישראל שוק אסטרטגי המתחזק מבחינה פיננסית במהלך השנים האחרונות. Andbank רוצה להמשיך להעמיק את טביעת רגלו בשוק המקומי ולהרחיב בו את פעילותו. אנו שמחים על השותפות הנכונה והמתאימה עבורנו עם Clarity Capital ומצפים להזדמנויות שהמיזוג יביא עימו".
אלברטו גרפונקל, יו"ר בית ההשקעות סיגמא אמר: "סיגמא בית השקעות צמח בצורה משמעותית במהלך השנים האחרונות וחיזק את מעמדנו בישראל. במסענו האסטרטגי להגביר את המומנטום הזה, מצאנו את קבוצת Clarity Capital כאחת מחברות ההשקעות הטובות בישראל והשותפה הטובה ביותר עבורנו. שילוב השירותים והיכולות המשלימים של סיגמא בית השקעות ושל Clarity Capital ייצור פלטפורמת השקעות מקיפה ללקוחותינו, שתעניק פתרונות ושירותים ברמה הגבוהה ביותר."
עמיר ליבוביץ, מנכ"ל Clarity Capital אמר: "אנו מאוד נרגשים מהמיזוג עליו אנו מכריזים היום. איחוד כוחות עם Andbank - שחקן מבוסס ובעל מסורת ארוכת השנים, יאפשר לנו למנף את היכולות הייחודיות של Clarity Capital כדי לספק ערך יוצא דופן ללקוחותינו, מהסוג שרואים רק בבנקים פרטיים באירופה".
את בית ההשקעות סיגמא ייצגו עורכי הדין אמנון אפשטיין, רון אבלסקי ואראל פלאי ממשרד אפשטיין רוזנבלום מעוז (ERM). את קלאריטי קפיטל ייצגו עורכי הדין ניר דאש, רעות אלקלעי ושירי כהן מהרצוג.