סגור
פעילות גדוד נצח יהודה ב עזה צה"ל חיילים מלחמת עזה
פעילות בעזה של גדוד נצח יהודה שעליו יוטלו הסנקציות (צילום: דובר צה"ל)

לראשונה: ארה"ב צפויה להטיל סנקציות על יחידה בצה"ל; נתניהו: שיא האבסורד

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן צפוי להודיע בימים הקרובים על הטלת סנקציות על גדוד "נצח יהודה" בעקבות טענות לאלימות נגד פלסטינים; במקביל אישר בית הנבחרים האמריקאי חבילת סיוע של 26 מיליארד דולר לישראל; טיל נ"ט פגע בבית במטולה, אין נפגעים; שיפור במצב בת ה-7 שנפגעה בתקיפה האיראנית

23:10 - בלינקן: ההחלטה על הטלת סנקציות על יחידות בצה"ל התקבלה, ותצא לפועל בקרוב. מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן התייחס לדיווחים על כך שארה"ב מתכוונת להגביל את הסיוע הצבאי ליחידות בצה"ל שהפרו זכויות אדם, ואמר כי ההחלטה בעניין התקבלה ותצא לפועל בימים הקרובים. "אנחנו עובדים תחת חוק לייהי (חוק אמריקני שמגביל סיוע צבאי לכוחות זרים שמפרים את הדין הבינלאומי, ד"א). זהו חוק חשוב מאוד, ואנחנו מיישמים אותו בכל המובנים". הוא ציין: "כשאנחנו עושים את החקירות והבירורים זה משהו שלוקח זמן, שצריך לעשות בזהירות רבה, גם באיסוף העובדות וגם בניתוחן – וזה בדיוק מה שעשינו". (דניאל אדלסון, ניו יורק)

11 צפייה בגלריה
מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב
מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב
מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן
(צילום: שמוליק דודפור)
22:55- נתניהו על הדיווח שארה"ב תטיל סנקציות על יחידה בצה"ל: שיא האבסורד, שפל ערכי. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדיווח לפיו ארה"ב צפויה להטיל סנקציות על יחידת "נצח יהודה", ומסר: "אסור להטיל סנקציות על צבא ההגנה לישראל! ‏אני פועל בשבועות האחרונים נגד הטלת סנקציות על אזרחים ישראלים, כולל בשיחות שלי עם בכירי הממשל האמריקני". הוא הוסיף: ‏בשעה שחיילינו נלחמים במפלצות הטרור, הכוונה להטיל סנקציה על יחידה בצה"ל זה שיא האבסורד ושפל ערכי. ‏הממשלה בראשותי תפעל בכל האמצעים נגד מהלכים אלה".
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' טען כי "החלטה להטיל סנקציות אמריקניות על צה"ל בזמן שישראל נלחמת על קיומה היא טירוף מוחלט. הזהרנו שהסנקציות של ממשל ביידן נגד המתיישבים ימשיכו לצה"ל ולכל מדינת ישראל. זה חלק ממהלך מתוכנן לכפות על מדינת ישראל להסכים להקמת מדינה פלסטינית ולהפקיר את ביטחון ישראל", מסר. (איתמר אייכנר)
22:45- בשל המצב הביטחוני, בפסח תוגבל כניסת מטיילים לחלק משטחי האש בדרום. בשל המצב המבצעי, ובהתאם להערכת המצב, השנה תתאפשר כניסת מטיילים לחלק משטחי האימונים (שטחי אש) בדרום הארץ באופן מוגבל בפסח, מרבית שטחי האש ייסגרו לכניסת מטיילים. כך מסר דובר צה"ל, שציין כי בחלק משטחי האש הכניסה למטיילים תתאפשר בתיאום מראש, ושטחי האש בצפון הארץ יישארו סגורים וההגעה אליהם אסורה. בנוסף, נמסר כי כחלק מהערכת המצב, הוחלט כי השנה צה"ל לא יפתח את ציר 10 למטיילים בתקופה זו. (יואב זיתון)
21:45 - הירי לעבר כיסופים: שתי נפילות זוהו בשטח פתוח. שלוש רקטות נורו לעבר קיבוץ כיסופים שבעוטף עזה, שתיים מהן נפלו בשטחים פתוחים ואחת נפלה בשטח הרצועה. צה"ל תוקף בתגובה את האזור ממנו שוגרו. (מתן צורי)
21:00 - ארה"ב: חבילת הסיוע לישראל אושרה ברוב גדול בבית הנבחרים - ועוברת לסנאט. בית הנבחרים האמריקני אישר ברוב גדול, בתי המפלגות, את חבילת הסיוע לישראל, כחלק מחבילת סיוע בשווי 95 מיליארד דולרים לכמה בעלות ברית של ארה"ב ברחבי העולם. ההחלטה כפופה לאישור הסנאט. שוויה של חבילת הסיוע שאושרה בכל הנוגע לישראל והמזרח התיכון עומדת בסך הכול על 26.4 מיליארד דולרים. חלק מיועד לסיוע צבאי לישראל - הגנתי והתקפי, חלק נוסף מיועד לסיוע הומניטרי – ואילו חלק מצומצם מיועד להחזר הוצאות הפעילות של צבא ארה"ב במזרח התיכון. (ציפי שמילוביץ, ניו יורק)
11 צפייה בגלריה
וושינגטון די.סי בירת ארה"ב בית הנבחרים סנאט קונגרס עשירים
וושינגטון די.סי בירת ארה"ב בית הנבחרים סנאט קונגרס עשירים
גבעת הקפיטול
(צילום: גטי )
20:50 - דיווח: ארה"ב צפויה להטיל סנקציות על יחידה בצה"ל - לראשונה אי פעם. מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן צפוי להודיע בימים הקרובים על הטלת סנקציות על גדוד "נצח יהודה" בעקבות טענות לאלימות נגד פלסטינים. כך דיווח העיתונאי ברק רביד באתר Axios. בעבר האמריקנים דרשו הבהרות בנוגע לפעילות הגדוד בעקבות דיווחים שונים על פגיעה בפלסטינים, אך אם אכן יוטלו סנקציות זו תהיה הפעם הראשונה שמטילים סנקציות על יחידה בצה"ל. (איתמר אייכנר)
20:00- יותר מ-1,000 מוחים סמוך לבית נתניהו בקיסריה. יותר מ-1,000 בני אדם מוחים סמוך לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, וקוראים להדחתו. על השלטים כתבו: "אתה הראש - אתה אשם. לא תחזור הביתה לפני המפונים". (איתן גליקמן)
19:30 - 285 הרוגים מתחילת המלחמה: חיזבאללה הודיע על מותם של שני פעילים. חיזבאללה הודיע על מותם של שני פעילים נוספים, חסין עלי דרמאן ומבארכ עלי חמיה, תושבי דרום לבנון. מפרוץ המלחמה הכריז רשמית חיזבאללה על מותם של 285 פעילים. (ליאור בן ארי)
19:25 - טיל נ"ט פגע בבית במטולה, לא היו נפגעים. צה"ל תוקף את מקורות הירי. טיל נ"ט ששיגרו פעילי חיזבאללה פגע בבית ריק במטולה. אין נפגעים אך נגרם נזק. כוחות צה"ל תוקפים את מקורות הירי. (יואב זיתון)
19:05 - צה"ל: חיל האוויר תקף תשתית צבאית בדרום לבנון שבה שהו מחבלי חיזבאללה. אחרי הדיווחים הערביים על הרוגים, דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו תשתית צבאית באזור אל ג'בין שבדרום לבנון שבה שהו מחבלי חיזבאללה בעקבות זיהוי של כוח מחטיבה 6. (יואב זיתון)
19:00 - לוחמים ירו על פלסטינים שיידו אבנים בעימות עם מתנחלים. הסהר האדום דיווח על הרוג. עימותים התפתחו בין מתנחלים לפלסטינים בין עלי לכפר א-סאוויה שמדרום לשכם, במהלכם היו יידויי אבנים הדדיים. בהמשך הגיע למקום כוח צה"ל שירה על שניים מהפלסטינים שיידו אבנים, הסהר האדום פינה אותם מהמקום ולפי הפלסטינים אחד מהם נהרג. לאחר מכן, כוח מג"ב השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות והשיגו שליטה על הפרת הסדר. (יואב זיתון, עינב חלבי)
18:30 - חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו. חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו, עלי רדא חרב מהעיירה אל-מנסורי שבדרום לבנון. מפרוץ המלחמה הכריז רשמית ארגון הטרור על מותם של 283 מפעיליו. בתוך כך, פרסם ארגון הטרור שתי לקיחות אחריות על ירי לעבר ישראל, האחד לעבר חניתה והשני לעבר שלומי. מהבוקר לקח חיזבאללה אחריות על שבעה אירועי ירי לשטח ישראל. (ליאור בן ארי)
18:00 - חל שיפור במצבה של אמינה בת ה-7 שנפצעה קשה בליל המתקפה האיראנית. חל שיפור קל במצבה של אמינה אלחסוני בת ה-7 מהיישוב אלפרועה שבנגב, שנפצעה קשה במתקפה האיראנית לפני שבוע. מבית החולים סורוקה נמסר כי "היא נושמת כעת בכוחות עצמה. מצבה מוסיף להיות קשה כתוצאה מפגיעת הראש הקשה, והיא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים". מוחמד אלחוסני, אביה של אמינה, סיפר: "מצבה יותר טוב. הפגיעה של אמינה הייתה מכה חזקה בכל המשפחה. עד עכשיו הילדים לא ישנים בבית, הם ישנים בחוץ במעברים של המים. אם היו לנו מיגוניות היינו יכולים להיות יותר רגועים". (אילנה קוריאל)
11 צפייה בגלריה
טילי יירוט צולם מאשקלון איראן מתקפה איראנית 14.4.24
טילי יירוט צולם מאשקלון איראן מתקפה איראנית 14.4.24
יירוט טיל מעל אשקלון במתקפה האיראנית
(צילום: REUTERS/Amir Cohen)
17:00 - דיווח סעודי: "הנהגת חמאס דנה במעבר לטורקיה". ברקע פגישתם של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ומנהיג חמאס איסמעיל הנייה באיסטנבול, מקורות טורקים אמרו לעיתון העיתון הסעודי "א-שרק" כי "מתקיימות שיחות בין טורקיה לחמאס על העברת מטה הארגון מקטאר לטורקיה". הבוקר, דווח כי הלשכה המדינית של חמאס שוקלת לעזוב את מקום מושבה בקטאר, על רקע הלחץ שמפעילה ארה"ב על המדינה להביא להסכמה על עסקת חטופים והפסקת אש. (ליאור בן ארי)
11 צפייה בגלריה
נשיא טורקיה ארדואן בפגישתו עם ראש הלשכה המדינית של חמאס עיסמאיל הניה, היום
נשיא טורקיה ארדואן בפגישתו עם ראש הלשכה המדינית של חמאס עיסמאיל הניה, היום
נשיא טורקיה ארדואן בפגישתו עם ראש הלשכה המדינית של חמאס עיסמאיל הניה, היום
(צילום: Murat Cetinmuhurdar/Turkish Presidential Press Office/ REUTERS)
16:10 - דיווחים: לפחות 3 הרוגים בתקיפה ישראלית בדרום לבנון. כלי תקשורת לבנוניים דיווחו על הרוגים ופצועים בתקיפה הישראלית באל-ג'בין שבדרום לבנון. הערוץ הסעודי "אל-חדת" דיווח כי שלושה פעילי חיזבאללה נהרגו ושניים נפצעו ואילו במקומות אחרים לא צוין מספר ההרוגים. (ליאור בן ארי)
15:07 - האזעקות בגליל המערבי: שש רקטות שוגרו מלבנון. שש רקטות שוגרו מדרום לבנון על ידי מחבלי חיזבאללה. בעקבות הירי הופעלה אזעקה באבן מנחם שבגליל המערבי. לא היו יירוטים ולא דווח על נפגעים לפי שעה. חיזבאללה לקח משעות הבוקר אחריות על חמש פעולות ירי לעבר שטח ישראל. (יואב זיתון, ליאור בן ארי)
14:34 - המבצע בטול כרם: 10 מחבלים חוסלו, 9 לוחמים נפצעו - ומעבדת מטענים הושמדה. לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב ממשיכים במבצע הרחב לסיכול טרור באזור מחנה הפליטים נור א-שמס שליד טול כרם, שהתחיל לפני יותר מ-40 שעות בהכוונת אמ"ן. לפי דובר צה"ל, כוחות הביטחון חיסלו בהיתקלויות עשרה מחבלים, עצרו שמונה מבוקשים, חשפו מטענים וצירים וסרקו מבנים. עוד נמסר כי הכוחות איתרו והשמידו מעבדת מטענים לשימוש בפעילות טרור, ושהם איתרו והחרימו אמצעי לחימה רבים, בהם אקדחים, כלי נשק מסוג M16 וציוד לחימה נוסף. הצבא עדכן כי מתחילת הפעילות במחנה נפצעו שמונה לוחמי צה״ל ולוחם מג״ב באורחים קל ובינוני. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו. המבוקשים שנעצרו ואמצעי הלחימה שהוחרמו הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון.

11 צפייה בגלריה
כוחות צה"ל בטול כרם
כוחות צה"ל בטול כרם
כוחות צה"ל בטול כרם
(צילום: REUTERS/Raneen Sawafta)

14:08 - דיווח: ישראל השתמשה בכטב"מים ולפחות בטיל אחד ששוגר ממסוק בתקיפה באיראן. "ניו יורק טיימס" דיווח בתקיפה שלדבריו ישראל ביצעה באיראן בלילה שעבר נעשה שימוש בכלי נשק שאותם איראן לא הצליחה לזהות: גם כטב"מים וגם לפחות טיל אחד ששוגר ממסוק הרחק מגבולות איראן או ישראל.
גורמים מערביים אמרו כי השימוש בכלי הנשק הללו משדר מסר ברור למשטר האיראני ולפיו מדובר רק ב"טעימה" למה שהוא עלול לספוג במקרה של עימות רחב היקף מול ישראל - ובכך להרתיע אותה אחרי המתקפה חסרת התקדים שלה על ישראל לפני כשבוע.
11 צפייה בגלריה
מערכות ההגנה האווירית של איראן פועלות בשמי אספהאן, הלילה
מערכות ההגנה האווירית של איראן פועלות בשמי אספהאן, הלילה
מערכות ההגנה האווירית של איראן פועלות בשמי אספהאן,
(צילום: מתוך ynet)

12:31 - התרעה נוספת על חשש לחדירת כלי טיס עוין בקריית שמונה וסביבתה. התרעה על חשש לחדירת כלי טיס עוין הפועלה בקריית שמונה וביישובים נוספים באצבע הגליל, בהם בית הלל, דפנה, הגושרים, כפר גלעדי, כפר יובל, מטולה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם, רג'ר, קיבוץ דן, שאר ישוב, שניר ותל חי. מפיקוד העורף נמסר כעבור כמה דקות כי "האירוע הסתיים".
11:28 - מסר ישראלי גם לרוסיה? צילומי לוויין מעידים על נזק לסוללת S-300 בתקיפה באיראן. הצילומים מעידים על פגיעה מדויקת במכ"ם מתקדם בבסיס הצבאי באספהאן שבמרכז איראן - "חלק קריטי" במערכת ההגנה האווירית מתוצרת רוסיה, שלפי הדיווחים סייעה בשמירה על מתקן הגרעין בנתנז והותקפה על ידי ישראל. בכך יש מסר הרתעתי לא רק לטהרן, אלא גם למוסקבה - בצל החשש שתסייע לה בתוכניות הגרעין והטילים. (רון בן ישי)
11 צפייה בגלריה
צילום לוויין שנטען שנראה בו תיעוד נזק ל מכ"ם של סוללת S-300 בסיס צבאי של איראן ב אספהאן שנפגע ב תקיפה שיוחסה ל ישראל
צילום לוויין שנטען שנראה בו תיעוד נזק ל מכ"ם של סוללת S-300 בסיס צבאי של איראן ב אספהאן שנפגע ב תקיפה שיוחסה ל ישראל
צילום לוויין שנטען שנראה בו תיעוד נזק למכ"ם של סוללת S-300 בסיס צבאי של איראן באספהאן שנפגע בתקיפה שיוחסה לישראל
(צילום: umbra)

10:42 - התרעה על חשד לחדירת כלי טיס בקריית שמונה והסביבה. התרעה על חשד לחדירת כלי טיס עוין הופעלה בקריית שמונה וביישובים נוספים באצבע הגליל, בהם בית הלל, כפר גלעדי, כפר יובל, מטולה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם ותל חי. מפיקוד העורף נמסר כעבור זמן קצר כי "האירוע הסתיים".
10:28 - דיווח בלבנון: צה"ל תקף בדרום המדינה. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר", השייך לחיזבאללה, דיווח על תקיפה אווירית של צה"ל בעיירה עייתא א-שעב בדרום לבנון. (ליאור בן ארי)

11 צפייה בגלריה
תקיפת צה"ל בעייתא א-שעב
תקיפת צה"ל בעייתא א-שעב
תקיפת צה"ל בעייתא א-שעב

10:00 - ארה"ב: בית הנבחרים יצביע היום על סיוע של 26.4 מיליארד דולר לישראל. בית הנבחרים האמריקאי יצביע היום על חבילת סיוע שהתעכבה בגובה 95 מיליארד דולר לאוקראינה, ישראל וטייוואן. החבילה כוללת סיוע בהיקף של 26.4 מיליארד דולר לישראל - הן כסיוע ישיר והן כסף לחידוש מלאי אמצעי לחימה אמריקאיים ותמיכה בפעולות של ארה"ב באזור. הסיוע כולל בין היתר 4 מיליארד דולר עבור מערכות ההגנה האווירית כיפת ברזל וקלע דוד, ששימשו לאחרונה להדיפת ההתקפה מאיראן. התוכנית כוללת גם 1.2 מיליארד דולר עבור מערכת ההגנה קרן ברזל שנמצאת בפיתוח, המשתמשת בלייזרים ליירוט טילים ומזל"טים. בנוסף כוללת החבילה סיוע של 60.8 מיליארד דולר לאוקראינה, סיוע של 8.1 מיליארד דולר לאזור האינדו-פסיפי, כולל טייוואן. בית הנבחרים יצביע על כל מרכיב בחבילה בנפרד, כאשר יש סיכוי שחלק מהמרכיבים יאושרו וחלק לא. (חדשות חוץ)

11 צפייה בגלריה
יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב מייק ג'ונסון 26.10.23
יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב מייק ג'ונסון 26.10.23
יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב מייק ג'ונסון
(צילום: EPA/MICHAEL REYNOLDS)

9:38 - צה"ל תקף את בור השיגור בבית חאנון שממנו נורתה אמש רקטה לשדרות. צה"ל עדכן כי חטיבת האש 215 וכלי טיס של חיל האוויר, בשיתוף אוגדת עזה, תקפו אמש מטרות בעיר בית חאנון שבצפון רצועת עזה - בהן בור השיגור שממנו נורתה אתמול בערב רקטה לעבר שדרות, שיורטה. עוד נמסר כי במהלך היממה האחרונה כלי טיס ומטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שם עשרות מטרות בסיוע לכוחות המתמרנים, בהן מחבלים חמושים, תשתיות צבאיות ומבנים צבאיים. כמו כן, דובר צה"ל מסר כי "צוות הקרב של חטיבת הנח"ל ממשיך לפעול לסיכול טרור במרכז רצועת עזה, ובמהלך אחת התקיפות הלוחמים זיהו מחבל שהיווה איום על הכוח במרחב וחיסלו אותו".
8:13 - דיווח: "הנהגת חמאס שוקלת לעזוב את קטאר, אי-האמון ביניהן גדל". ההנהגה הפוליטית של חמאס, שיושבת בדוחא, בוחנת אפשרות לעזוב את בירת קטאר ולהתבסס במדינה אחרת. כך דיווח הבוקר העיתון "וול סטריט ג'ורנל", ולדבריו המהלך נשקל על רקע הלחץ הגובר על קטאר מצד מחוקקים אמריקנים - בשל שיתוף הפעולה שלה עם הנהגת ארגון הטרור.
גורמים ערביים אמרו לעיתון האמריקני כי בימים האחרונים בחמאס יצרו קשר עם לפחות שתי מדינות באזור, ושאלו אותן אם הן יהיו פתוחות לאפשרות שמנהיגי ארגון הטרור יעברו לבירותיהן. לדברי הגורמים, אחת המדינות הללו היא עומאן. גורמים עומאניים לא הגיבו כשהעיתון פנה אליהם לתגובה.
הגורמים הערביים ששוחחו עם "וול סטריט ג'ורנל" ציינו כי בחמאס סבורים שהמגעים מול ישראל על עסקת חטופים עשויים להימשך עוד חודשים עד שתושג עסקה, וכי הדבר מעמיד בסכנה את יחסיו מול קטאר - שמתווכת בין חמאס לישראל במגעים הללו. "השיחות כבר נתקעו מחדש ללא שום סימן או אופק לחידושן בזמן הקרוב, ואי-האמון בין חמאס למתווכים גדל", אמר גורם ערבי שתואר כאחד המתווכים במגעים. "האפשרות שהשיחות יתהפכו לחלוטין היא אמיתית מאוד", הזהיר מתווך ערבי נוסף.

11 צפייה בגלריה
אמיר קטאר אל-ת'אני ומנהיג חמאס הנייה
אמיר קטאר אל-ת'אני ומנהיג חמאס הנייה
אמיר קטאר אל-ת'אני ומנהיג חמאס הנייה
(צילום: EPA, רויטרס/Saudi Press Agency)

8:05 - דיווח: הותקף מטה הרמטכ"ל של המיליציות הפרו-איראניות בעיראק, שמאשימות את ישראל. רשת "אל-מיאדין", שמזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי הבסיס שהותקף הלילה בעיראק, מדרום לבגדד, הוא "בסיס כאלסו" שכולל כוחות של הצבא, המשטרה וגורמי "אל-חשד א-שעבי", ארגון עיראקי המאגד מיליציות שיעיות הנתמכות ברובן על ידי איראן. בדיווח נוסף נמסר כי המטה של הרמטכ"ל של "אל-חשד א-שעבי" הותקף, כמו גם מוסכים וטנקים.
בדיווח נטען כי התקיפה בוצעה באמצעות כטב"ם, וצוות חקירה הגיע למקום. לפי הדיווח, אדם אחד נהרג בתקיפה ועוד שישה נפצעו. מזכ"ל מיליציית סיד א-שהדאא בעיראק, אבו אלאא' אל-ולאא'י, אמר כי "תהיה תגובה מול מי שעומד מאחורי התקיפה. לא משנה מי זה יהיה". המיליציות מאשימות את ישראל בתקיפה, למרות שגורם ישראלי בכיר אמר ל-CNN הלילה כי ישראל אינה מעורבת בה. במקביל, גם גורם אמריקני בכיר אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "לא התרחשה פעילות של צבא ארה"ב בעיראק". פיקוד המרכז של צבא ארה"ב אף הכחיש רשמית כי תקף בעיראק.
11 צפייה בגלריה
בסיס של המיליציות הפרו-איראניות שהותקף בעיראק
בסיס של המיליציות הפרו-איראניות שהותקף בעיראק
בסיס של המיליציות הפרו-איראניות שהותקף בעיראק

הבוקר המיליציות הפרו-איראניות בעיראק טענו כי שיגרו הלילה כטב"ם לעבר "מטרה חיונית" באילת בתגובה על ה"הפרות הישראליות של הריבונות העיראקית ותקיפת בסיסי אל-חשד א-שעבי". בנוסף, הן לקחו אחריות על "ירי לבסיס עובדה" שבוצע לטענתן ב-15 באפריל. (ליאור בן ארי)
7:56 - איראן: נגיב באופן מיידי אם ישראל תחליט לצאת ל"הרפתקה" נוספת נגדנו. על רקע התקיפה שיוחסה לישראל באיראן, שר החוץ האיראני, חוסיין אמיר עבדוללהיאן, אמר כי הרפובליקה האיסלאמית תגיב באופן מיידי "וברמה המקסימלית" במקרה ש "ישראל תחליט לצאת לעוד הרפתקה ותפעל נגד האינטרסים של איראן". עבדוללהיאן אמר את הדברים בריאיון לרשת NBC. (רויטרס)