סגור
ועידה כלכלית לאומית 2019 רמי שביט
רמי שביט (צילום: עמית שעל)

מפרקי קוסט 365: לחייב את רמי שביט בחובות

לטענת המפרקים שביט, שהיה דירקטור בחברת המרכולים של המשביר, פעל למכירתה בתנאים שידע כי יובילו לקריסתה, כך נודע לכלכליסט

המפרקים של חברת קוסט 365 שעסקה בתחום המרכולים מבקשים לחייב את איש העסקים רמי שביט וגורמים נוספים לשאת באחריות אישית לכל חובות החברה. לטענת המפרקים החברה נוהלה "תוך כוונה לרמות את נושיה". במאי 2016 מונו עוה"ד יניב אינסל ושאול ברגרזון כמפרקים קבועים לחברה.
בבקשה שהגישו המפרקים השבוע לבית המשפט המחוזי מרכז ציינו כי שביט הינו בעל השליטה בחברת המשביר 365 החזקות וכי המשביר החזיקה בקוסט עד למכירתה ושימשה עד ספטמבר 2014 כדירקטורית בה וממועד זה ואילך אושר מינויו של שביט כדירקטור בקוסט, במקום המשביר.
לטענת המפרקים "בתקופה הרלוונטית פעל שביט בשני כובעים: הן כבעל השליטה במשביר וכדירקטור במשביר והן כדירקטור בחברת־הבת קוסט, תוך ניגוד עניינים מובנה בין השניים ותוך ששביט ביקש להיפטר בכל מחיר מהפעילות ההפסדית של קוסט בספרי המשביר". לדברי המפרקים שביט פעל נגד טובת קוסט כשאיפשר את מכירתה של קוסט בתנאים שהיה לו ברור כי יובילו לקריסתה ולנזקים קשים לנושיה. השופטת עירית וינברג־נוטוביץ הורתה לשביט ולמשיבים נוספים (בהם מי שרכשו את קוסט ובעלי מניות בה) להגיב תוך 30 יום לטענות המפרקים. את עו"ד יניב אינסל מייצג עו"ד שי מילוא. . 100 מעובדי החברה יוצגו על ידי עו"ד אופיר רונן.
מרמי שביט נמסר כתגובה: "לא נפל כל רבב בפעילותו והתנהלותו העסקית של מר שביט. הבקשה טרם הומצאה למר שביט וממילא הוא אינו יכול להתייחס לטענות שלא ראה".