סגור
בניין משרד האוצר ירושלים חדש
בניין משרד האוצר בירושלים (עמית שאבי)

פרסום ראשון
תמר לוי בונה צפויה לכהן כסגנית ראש התקציבים לענייני מאקרו

לוי-בונה תחליף את איתי טמקין שכיהן בתפקיד בשנים האחרונות. סגנית מאקרו הוא התפקיד השני בחשיבותו באגף תקציבים במשרד האוצר, והגורם שאחראי על מסגרות התקציב ותחום הפיננסים באגף התקציבים. תחילה, צפויה לוי-בונה לכהן כממלאת מקום, ואז בכפוף למכרז תיכנס לקביעות

תמר לוי-בונה (34) צפויה לכהן כסגנית מאקרו באגף תקציבים שבמשרד האוצר, זאת לאחר עזיבתו המתקרבת של איתי טמקין שכיהן בתפקיד בשנים האחרונות. תפקיד סגנית מאקרו הוא השני בחשיבותו באגף תקציבים, והוא הגורם שאחראי על מסגרות התקציב ועמידתו בכללי ההוצאה הפיסקליים. במסגרת התפקיד אחריות גם על תחום הפיננסים באגף התקציבים. לוי-בונה צפויה להיות האישה השנייה שמכהנת בתפקיד, קדמה לה יעל מבורך שכיהנה בתפקיד בשנים 2015-2017.
בתחילת הדרך צפויה לוי-בונה לכהן כממלאת מקום, ואחר כך בכפוף למכרז תיכנס לתפקיד באופן קבוע. לוי-בונה עובדת מזה כ-7 שנים באגף תקציבים שבמשרד האוצר, היא החלה כרפרנטית חקלאות ונמלים, לאחר מכן שימשה כרכזת ביטחון פנים ומשפטים, ובשנתיים האחרונות משמשת כרכזת מאקרו. בתפקיד זה היא היתה מהגורמים המעצבים את תקציבי המדינה לשנים 2023-2024, ואת התקציבים המעודכנים לשנים אלו. לוי-בונה מוערכת באגף תקציבים ומחוצה לו, כאשת מקצוע חריפה ורהוטה.
בחירתו של יוגב גרדוס (ראש אגף תקציבים) אינה מפתיעה, לוי-בונה היא הוותיקה ביותר באגף שרלוונטית לתפקיד. המועמדת האחרת האפשרית היא שירה עמיאל, ששימשה בעבר כרכזת מאקרו, אך זו שוהה כעת בלימודים בחו"ל וצפויה לשוב בעוד כחמישה חודשים, כך שלוי-בונה היא הבחירה המתבקשת לתפקיד. עם זאת, יש באגף תקציבים בכירים אחרים ותיקים ממנה, אך התמחותם בתחומים אחרים, כך לדוגמה, הרכז הוותיק ביותר באגף תקציבים הוא רכז התשתיות איציק דניאל, דניאל יצטרך להחליט האם בכוונתו להישאר באגף עד שסגן אחר מתחומי התמחותו, יבחר לסיים את תפקידו.
הסגנית הבאה שצפויה לסיים את תפקידה, היא ככל הנראה נעה היימן שמכהנת מזה כ-3 שנים בתפקיד סגנית רווחה, המועמדים הטבעיים להחליפה הם שירה עמיאל, רועי רייכר, ויעל לינדנברג - הרכזים הוותיקים באגף שצברו ניסיון בתחומי בריאות, חינוך, ורווחה.