סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

"המנהלים התחילו לקיים פגישות עבודה בהליכה"

כושר, פילאטיס, בדיקות תקופתיות והרצאות בהליכה הם רק חלק ממעטפת ה-wellness של עובדי "אלטמן בריאות". זאת כמובן מעבר לחלוקת חבילות לעובדים חולים שכוללות מגוון רחב של תוספי תזונה ומוצרים בריאים, כמתבקש.

נוסדה: 2005 כ"אלטמן בריאות", אחרי מיזוג של החברות הוותיקות "טעם טבע" ו"אלטמן רוקחות".
מס׳ עובדים: כ-150 ( 65% מתוכם נשים).
מס׳ סניפים/מרכזים בישראל: מרכז באור-יהודה.
אלטמן הציעה לאחרונה לעובדות בחברה לבצע בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד, במסגרת העבודה, כחלק מתוכנית בריאות שאלטמן מעניקה. אצל שתיים מהן התגלו ממצאים שדרשו המשך בירור. למרבה המזל, לא נדרש טיפול. הן שמחו על ההזדמנות שהייתה להן, וסיפרו שלא חשבו ללכת להיבדק בעצמן בגלל גילן הצעיר.
3 צפייה בגלריה
אילת ריץ בנבנישתי
אילת ריץ בנבנישתי
אילת ריץ בנבנישתי סמנכ״לית משאבי אנוש באלטמן.
(ענת קובי)
"זה מבחינתי שווה כל סכום כסף שפעילות כזו עולה לארגון״, אומרת אילת ריץ-בנבנישתי, סמנכ״לית משאבי אנוש באלטמן. ״בארגון בריא צריכים להתקיים תהליכים שמעודדים תרבות של בריאות כדי שאנשים יהיו בריאים. זה משפיע על האושר שלהם, על האושר הארגוני, על שביעות הרצון ועל ההצלחה הכלכלית של הארגון".
לומדים לתחזק את הגוף
מלבד בדיקות חשובות כאלה, החברה מציעה פעילויות של אימון וכושר, פילאטיס, ביטוח בריאות מורחב וקורס עזרה ראשונה.
אלטמן בריאות מייצרת ומשווקת ויטמינים, מינרלים, פרוביוטיקה, צמחי מרפא, פורמולות ייחודיות ומוצרי קוסמטיקה טיפולית למגוון צרכים ואוכלוסיות. באופן טבעי, החברה מעניקה לעובדיה את הידע על הנושאים הללו באמצעות קורס תוספי תזונה מעמיק, שמעניק כלים למניעה, תחזוקה, וטיפוח הגוף.
לפי ריץ-בנבנישתי, פעילות זו העלתה את מודעות העובדים לבחון את התנהלותם, מה הם אוכלים ועודד אותם לעשות יותר פעילות גופנית.
3 צפייה בגלריה
מקדמים אורח חיים בריא
מקדמים אורח חיים בריא
מקדמים אורח חיים בריא
(אילת בנבנישתי )
הרצאה בהליכה
בנוסף, בתקופה הקרובה ייהנו העובדים מייעוץ ארגונומי בליווי אישי בעמדות העבודה, במחסן, במפעל ובמשרד, שיכלול הנחיות והדגמות איך לשפר את הישיבה. האתגר העיקרי בתוכנית הבריאות של החברה הוא לא רק לשבת נכון, אלא גם לזוז מהכיסא.
״כחברה שעוסקת בבריאות אנחנו יודעים שישיבה משפיעה לרעה על המטבוליזם, זרימת הדם והנשימה. כך נוצרות תופעות לא רצויות כמו עלייה במדדים הדלקתיים, והתוצאה יכולה להיות עלייה בגורמי סיכון ומחלות. גם אם נשב כל היום ואז נצא לפעילות ספורטיבית, הפעילות שנעשה לא תפצה על נזקי הישיבה הממושכת״, מסבירה ריץ-בנבנישתי.
3 צפייה בגלריה
קמים עכשיו – אלטמנים בתנועה גם בתכניות עבודה
קמים עכשיו – אלטמנים בתנועה גם בתכניות עבודה
קמים עכשיו – אלטמנים בתנועה גם בתכניות עבודה
(אן הורוביץ לביא)
כך נולד בחברה פרויקט ״כולם קמים עכשיו – ב-2022 האלטמנים בתנועה״ שבמהלכו קיבלו עובדי החברה הודעות שנועדו להמריץ ולעודד אותם בימים שונים. לדוגמה: ״כבר עברו 50 דקות ועדיין לא קמת מהכיסא?״, ״קיבלת שיחת טלפון? לקום ולענות תוך כדי תנועה!״, ״עכשיו כולם יוצאים לעלות ולרדת במדרגות״, וגם השמענו מוזיקה מקפיצה עם דרישה לקום ולרקוד. באלטמן מספרים שהפעילות הוטמעה ועובדים אף שזרו את הביטויים לשיח הארגוני היומיומי שלם, לדוגמא : בישיבות מטה עובדים התחילו להגיד ״כבר עברו 50 דקות ועוד לא קמנו מהכיסא״, ואז יוצאים לסיבוב.
במקום לשבת בכיתה ולצפות בהרצאות, באלטמן מקיימים ״הרצאה בהליכה״ – שילוב של העשרה מנטלית ופעילות ספורטיבית. זום עם מצלמה כבויה, אוזניות פתוחות – ויוצאים לשעה בפארק. מנהלים שהתלהבו מהפעילות, התחילו לעשות פגישות עבודה בהליכה.
ויטמינים מתנה עד הבית
דרכים נוספות שהחברה נוקטת בהן כדי לקדם את בריאות העובדים כוללות ניוזלטר שכותבת היחידה המדעית, בנושאים שחשובים לכל אחד כמו תזונה לשמירה על בריאות המוח, חשיבות אבקת קולגן בשגרת הטיפוח או איך לעבור את מחלות החורף בשלום. בנוסף, אפליקציה לניהול תזונה מבוססת על נתונים אישיים מציעה תוכנית ליווי אישית עם דיאטנית צמודה.
יש עובדים ועובדות בחברה שמתגאים בהפחתה במשקל בעקבות פעילות ה-wellness של אלטמן בריאות, אבל הגאווה האמיתית היא ביצירת מעטפת בריאותית כוללת בכל התחומים: ״כשעובדים חולים אנחנו שולחים אליהם הביתה מתנה חבילת בריאות עם צמחי תבלין לתה וערמה של ויטמינים בריאים״.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.