סגור

חיזבאללה: פגענו במפעל פלסן סאסא בירי טילים מדויקים

ארגון הטרור דיווח כי כחלק מתגובתו לחיסול ארבעה ממפקדיו על ידי צה"ל, הוא שיגר את הטילים לעבר המפעל הביטחוני בקיבוץ סאסא; לדברי חיזבאללה, לפחות שניים מהם פגעו בו; פלסן סאסא מייצר מיגונים אישיים ולכלי רכב

לפי דיווחי חיזבאללה, לפחות שני טילים ששיגר הבוקר (ד') לעבר הגליל העליון פגעו במדויק במפעל פלסן שבקיבוץ סאסא המרוחק כ-3 קילומטר בלבד מהגבול עם לבנון. מהירי לא היו נפגעים אך שריפות שפרצו בקרבת הקיבוץ פגעו בין השאר במטעים ובגידולים חקלאיים באזור.
חיזבאללה טען כי תקף את המפעל בסאסא באמצעות טילים מדויקים, ולפי הערכות מדובר בטילי נ"ט מהסוג שהוא מרבה לשגר מתחילת הלחימה בצפון, שהחלה ב-8 לאוקטובר לעבר יישובים ומוצבים של צה"ל לאורך כל הגזרה.
מדובר במפעל ביטחוני שעוסק בייצור של מיגונים לכלי רכב ומיגון אישי ומעסיק מאות עובדים. גם לאחר הירי מכיוון לבנון לעבר ישראל הכוננות בגזרה גבוהה מאוד מחשש לירי נוסף מצד חיזבאללה של טילים מדויקים או שיגור כטב"מים מתאבדים, בדומה לדפוס שלפיו פעל הארגון בתקיפה שכיוון בשבוע שעבר לעבר קבוצה של חיילי מילואים בחורפיש.
לפי דיווח חיזבאללה, הירי לעבר המפעל הביטחוני הוא חלק מהתגובה לחיסולם של ארבעה מפקדים בחיזבאללה במהלך לילה, ויוחס לצה"ל על ידי הארגון השיעי, בקרבת העיר צור בלבנון.
בין מפקדי הארגון השיעי שנהרגו בתקיפה גם טאלב עבדאללה המכונה "אבו טאלב" הנחשב למפקד הבכיר ביותר בשורות חיזבאללה שנהרג מאז תחילת הלחימה עם ישראל ב-8 לאוקטובר. התגובה על חיסול ארבעת המפקדים כללה ירי של כ-200 רקטות לעבר ישראל ואזעקות הופעלו ביישובים רבים בצפון, בהם גם בצפת ובטבריה.
חרף הלחימה המתמשכת זה למעלה משמונה חודשים בצפון, הפעילות במפעל פלסן נמשכת במתכונת חירום וזאת בהיותו מפעל חיוני שרבים מעובדיו מרותקים אליו מתוקף צווים מיוחדים. מרבית תושבי הקיבוץ הצפוני פונו ממנו כבר בתחילת הלחימה לקיבוץ מעגן שבדרום הכנרת.