סגור
חן שרייבר נשיא לשכת רואי חשבון בישראל
חן שרייבר נשיא לשכת רואי חשבון בישראל (צילום: ניב קנטור)

נשיא לשכת רואי החשבון: "על משרד המשפטים לדחות את בחינות המועצה במספר חודשים"

בישיבה עם נציגי משרד המשפטים דרש נשיא לשכת רואי החשבון, חן שרייבר, להתחשבות מלאה בסטודנטים לנוכח המלחמה; כמו כן, הציע שרייבר לפחות לשקול צמצום החומר לבחינות או לאחדן

ישיבת זום לדיון בבחינות הסופיות של מועצת רואי חשבון על רקע המלחמה התקיימה היום (ב'). זאת בהשתתפות נציגי משרד המשפטים ונשיא לשכת רואי החשבון, רו"ח חן שרייבר. לבקשתו, הצטרפו גם נציגי חמש הפירמות הגדולות בישראל ונציגי המוסדות האקדמאים ונציגי הסטודנטים, והוא ביקש בה לדחות את הבחיונות בכמה חודשים.
בישיבה העביר שרייבר את דרישתו להתחשבות מלאה וגורפת בסטודנטים המתכוננים לבחינות וכי יש לקחת בחשבון בראיית טווח ארוך שלא יתקבלו החלטות אשר יפגעו בסטודנטים בהמשך הדרך. לדבריו, "על משרד המשפטים לדחות את בחינות המועצה במספר חודשים". כמו כן, הציע שרייבר לפחות לשקול צמצום החומר לבחינות, איחוד של בחינות ועוד. יש לציין כי מדובר בבחינה בדצמבר (פיננסית) ויבינואר (ביקורת).
"מדובר באירוע שלא היה כמותו בארץ ויש לפעול באופן חריג ולהקל על הסטודנטים". ציין שרייבר והוסיף כי "אני מתכוון כחבר מועצת רואי החשבון לדרוש הקלות גם בהמשך עד אשר כל סטודנט/ית במחזור הזה של המלחמה יוכל לממש את לימודיו, להצליח בבחינה ולהיות רואה חשבון".
ממשרד המשפטים נמסר: "הישיבה המדוברת התקיימה ביוזמת ראש האגף לאסדרת מקצועות, עו"ד עמיר הרן, על מנת לשמוע את כל הנוגעים בדבר, נציגי הסטודנטים, נציגי המקצוע ונציגי מוסדות הלימוד, על מנת לגבש את הפתרון המיטבי עבור הסטודנטים. החלטה בעניין תתקבל בהמשך לישיבה, ותפורסם בימים הקרובים".