סגור

דמי חסות במקום שמירה על אתרי בנייה: חשד לסחיטה, איומים והלבנת הון

המשטרה פשטה על משרדי חברות אבטחה ועל בתי 11 חשודים. נתפסו סכומי כסף גדולים. בעצורים: חשוד שנעצר בפריז בשיתוף משטרת צרפת

המשטרה ורשות המסים חשפו פרשת סחיטת דמי חסות בכיסוי של שמירה על אתרי בנייה. הבוקר (יום ג') פשטו חוקרי להב 433 על חברות ועל בתיהם של 11 חשודים במעורבות בעבירות הלבנת הון ועבירות נוספות, כולל חברת אבטחה גדולה באזור המרכז.

החקירה הסמויה ארכה כמה חודשים והבוקר הפכה לגלויה. עשרות חוקרי ובלשי היחידה למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פשטו יחד עם יחידות משטרה נוספות על בתיהם ועסקיהם של 11 חשודים שנעצרו בחשד למרמה, הפצת חשבוניות פיקטיביות, איומים, עבירות מס ועבירות על-פי חוק איסור הלבנת הון. בין העצורים, חשוד שנעצר בפריז בשיתוף משטרת צרפת ונציג משטרת ישראל בצרפת. בנוסף למעצרים, עוכבו עשרות חשודים ובוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדי החברות במהלכם נתפסו סכומי כסף רב ומוצגים נוספים.\


1 צפייה בגלריה
אתר בנייה פועלי בניין פלסטינים
אתר בנייה פועלי בניין פלסטינים
אתר בנייה
(צילום: צביקה טישלר)


מהמשטרה נמסר כי במסגרת אכיפת עבירות המבוצעות על ידי חברות הנחזות להיות חברות שמירה, הצטברו חומרי חקירה ומודיעין אשר הובילו לחשדות כי הוקם מערך גדול של חברות מתחום השמירה ואבטחה, שבעליהן והעובדים בחברות הללו ביצעו לאורך תקופה ארוכה באופן מאורגן ושיטתי, עבירות מס ומרמה. העבירות בוצעו על פי החשד בסיוע נותני שירותים פיננסים שונים.
החשודים הובאו לחקירה במשטרה. בהמשך היום יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.