סגור

פרסום ראשון
ביהמ"ש נתן הזדמנות אחרונה ל"צל" לשלם את חובותיו

יואב אליאסי מצוי בהליך פשיטת הרגל כבר 10 שנים, ביהמ"ש קבע שהוא ישלים את חוב הפיגורים בסך 20 אלף שקל בתוך כחודשיים ו-29 אלף שקל נוספים בתוך 16 חודשים נוספים

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (א') לתת לראפר ופעיל הימין יואב אליאסי המכונה גם "הצל" הזדמנות נוספת לשלם חובותיו. זאת, במסגרת הליך פשיטת הרגל שבו הוא מצוי כבר 10 שנים במסגרתו הוצא לו צו כינוס נכסים.
המנהל המיוחד של אליאסי, עו"ד גיורא רובננקו, הסכים לתת לאליאסי הזדמנות אחרונה וגם בנק דיסקונט שהינו נושה של "הצל" נתן באמצעות עו"ד אסף סלע את הסכמתו למתווה שהוצע.
1 צפייה בגלריה
יואב אליאסי "הצל"
יואב אליאסי "הצל"
יואב אליאסי "הצל"
(צביקה טישלר)
השופטת רחל עורקבי קבעה כי היא מקבלת את ההסכמות בין הצדדים ומורה כי החייב אליאסי ישלים את חוב הפיגורים בסך 20 אלף שקל בתוך כחודשיים ו-29 אלף שקל נוספים בתוך 16 חודשים נוספים. כמו כן אליאסי ישלם צו תשלומים בסך של 800 שקל בחודש אשר ייבחן בעוד 8 חודשים על ידי המנהל המיוחד.
בהחלטתה קבעה השופטת כי "מדובר בחייב שבמשך 10 שנים לא שילם את צו התשלומים החודשי תוך שהוא נהנה מהגנת ההליך ולמעשה הצליח להישאר מתחת לרדאר תוך ניצול הפקודה (פקודת פשיטת הרגל -ל.ד) לטובתו. רק לאחר שמונה המנהל המיוחד הנוכחי החל החייב לשלם את צו התשלומים ואולם על פי הצהרתו הוא פעיל פוליטי שאיננו עובד ונעדר הכנסה, כלומר החייב למרות שהוא בהליך במשך 10 שנים לא הפנים שעליו למצות את פוטנציאל ההשתכרות שלו מה גם שבית המשפט אינו מאמין לו שאיננו עובד", נקבע בהחלטה.
בעבר טען אליאסי כי נקלע לחובות כי נעשה לו עוקץ.
עו"ד רוזנברג, בא כוח אליאסי, מסר בתגובה: "ליואב אליאסי לא ניתנה שוב הזדמנות נוספת. המנהל המיוחד הגיע עם תכנית פירעון לסיים את ההליך וגם לאחר שהצדדים שוחחו מחוץ לכותלי ביהמ"ש והגיעו להסכמות ביהמ"ש הוא זה אשר לא הסכים להסכמות הצדדים, כפי שהוצגו בדוח מנהל מיוחד וכפי שהוצגו מחוץ לכותלי ביהמ"ש, לדעתי עסקינן בצעד יוצא דופן. כמו כן כאשר ביקש יואב להביע דעתו בעניין, ביהמ"ש לא אפשר לו. ההחלטה של ביהמ"ש ניתנה על דעת עצמו וזאת למרות שהצדדים הסכימו אחרת ורק לאור זאת ההליך מתקיים עוד 18 חודשים עד הדיון הבא ולא הסתיים היום. יש לציין כי מרשי עומד בהתחייבויותיו ומתעד לעמוד אחריהן בעתיד. המצג שהוצג כאילו ליואב ניתנה הזדמנות נוספת, הינו מצג שגוי".