סגור

הסלמה ביטחונית
הושגה שליטה על האש במיכל הדלק של תש"ן; זיהום אוויר גבוה באיזור

תושבים באשקלון התלוננו על קשיי נשימה, גרד בגרון וצריבות בעיניים, בעקבות בעירת מיכל הדלק של תש"ן שנפגע אתמול מרקטה. המשרד להגנת הסביבה: להימנע משהייה בחוץ שלא לצורך

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות ממליצים לתושבי הישובים הסמוכים למיכל הדלק של תש"ן, בו פרצה שריפה גדולה אתמול (ג'), להימנע משהות בחוץ שלא לצורך. זאת בשל זיהום האוויר הגבוה שנגרם כתוצאה מהאירוע.
האש פרצה אתמול בשעות אחה"צ כתוצאה מרקטה שנורתה מרצועת עזה ונחתה בסמוך. בחלוף מספר שעות האש התעצמה והפכה לשריפה גדולה. עם זאת, הבוקר נמסר כי הושגה שליטה על האש ואין להבות.
3 צפייה בגלריה
פגיע ב תחנת כח מיכל תש"ן אשקלון פגיעת טיל מבצע שומר החומות 1
פגיע ב תחנת כח מיכל תש"ן אשקלון פגיעת טיל מבצע שומר החומות 1
מיכל הדלק בוער, אמש
( צילום: איי אף פי)
למרבה המזל נראה שהמיכל שנפגע הוא אחד המיכלים הקטנים במתחם הממוקם מדרום לאשקלון, כשלידו ישנם מיכלים גדולים בהרבה שלא נפגעו.
3 צפייה בגלריה
זיהום אוויר באשקלון בעקבות השריפה במיכל תש"ן 2
זיהום אוויר באשקלון בעקבות השריפה במיכל תש"ן 2
הזיהום כתוצאה מהשריפה, הבוקר
(צילום: איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון)
בעקבות תלונות על קשיי נשימה, גרד בגרון וצריבות בעיניים, ולאור עלייה בריכוז החלקיקים הנשימים בתחנת הניטור שמשון הסמוכה למכל הדלק באזור התעשיה באשקלון, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות הודיעו כי הם ממליצים לתושבי אשקלון, זיקים, כרמיה, מבקיעים והאזור, להימנע משהייה בחוץ שלא לצורך. זאת, פרט למקרים של אזעקות, שבהם נדרשים התושבים להתפנות למרחב מוגן הנמצא מחוץ לבית. הימנעות משהות בחוץ תצמצם את החשיפה של האוכלוסייה לזיהום האוויר ולמטרדי ריח כתוצאה מהבעירה.
3 צפייה בגלריה
מיכל תש"ן אשקלון פגיעת טיל
מיכל תש"ן אשקלון פגיעת טיל
המיכל הבוקר, לאחר ההשתלטות על האש
תש"ן (תשתיות נפט ואנרגיה) היא חברה ממשלתית האחראית לספק את צורכי משק האנרגיה בשגרה ובחירום, ופעילותה מתמקדת בין היתר באחסון נפט ומוצרי דלק.