סגור

רון חולדאי לבית המשפט: "מירי רגב הציגה אותי כמנותק ממסורת ישראל"

בתצהיר שהגיש לאחרונה, לקראת הדיון הצפוי בתביעת הדיבה בסך חצי מיליון שקל שמנהל ראש עיריית ת"א יפו נגד השרה מירי רגב, טוען חולדאי: "אני רואה חשיבות רבה בכך שכל ילד וילדה יכירו את מורשתם היהודית גם אם אינם דתיים". בפברואר 2020 העלתה השרה רגב העלתה פוסט בו כתבה: "חולדאי מונע מיהודים להניח תפילין ברחובות תל־אביב"; רגב: "מדובר בשימוש ציני בהליכים משפטיים"

"אני רואה חשיבות רבה בכך שכל ילד וילדה יכירו את מורשתם היהודית גם אם אינם דתיים, ובכלל זה הכרת התפילות, החגים, הטקסים ומצוות הנחת התפילין", הבהיר רון חולדאי, ראש עיריית תל־אביב יפו, בתצהיר שהגיש לביהמ"ש לאחרונה. עוד הדגיש כי "כל אדם רשאי להניח תפילין בכל העיר".
ביוני יתקיים דיון משפטי בתביעת הדיבה בסך חצי מיליון שקל שהגיש חולדאי נגד השרה מירי רגב, לאחר שבפברואר 2020 נטען כי העלתה פוסט שבו כתבה: "חולדאי מונע מיהודים להניח תפילין ברחובות תל־אביב". חולדאי טוען בתצהיר עדות ראשית שהגיש באמצעות עוה"ד מירב בר־זיק וטל שפירא כי "הפוסט שפירסמה רגב כולל האשמות דמגוגיות ולא נכונות כלפיי. בדבריה הציגה אותי כמנותק 'מהקשר העמוק של מסורת ישראל'. קריאתה לצאת להצביע לליכוד מחזקת את המסקנה שהדברים נעשו על מנת לבזות אותי". חולדאי ציין שמדובר בפרסומים שקריים וכי "רגב הייתה עסוקה במערכת הבחירות וכנראה רצתה לייצר רחש תקשורתי גם במחיר של הפצת פייק ניוז תוך הכפשת שמי".
1 צפייה בגלריה
מימין מירי רגב רון חולדאי
מימין מירי רגב רון חולדאי
במרכז: מירי רגב ורון חולדאי
(צילום: שאול גולן)
מהשרה רגב נמסר: "חולדאי מנסה לגרור את ביהמ"ש למחלוקות פוליטיות וערכיות. מדובר בשימוש ציני בהליכים משפטיים, שמעיד על חוסר תום ליבו ועל אובדן שיקול דעתו הציבורי. זה ניסיון להגביל את חופש הביטוי של השרה".