• תפריט
משפט

חשין על פרשת ליברמן: "תחושה לא נוחה"; מצא: "מדוע ערב בחירות?"

שופטי העליון בדימוס תקפו היום את התנהלות הפרקליטות והמשטרה בפרשת ליברמן. מישאל חשין: "כבר למחרת היום באים עורכי הדין לסחר מכר אצל היועץ. למה באו? הרי עוד לא הוגש כתב האישום". השופט אליהו מצא: "זה לא תקין""

משה גורלי 20:1719.12.12

אליהו מצא ומישאל חשין, שני משנים בדימוס לנשיא בית המשפט העליון, התייחסו היום לפרשת ליברמן. מצא, בכנס שדרות תקף בחריפות את האפשרות שהמשטרה תשלים כעת את חקירתה בפרשת השגריר. "זו בושה וחרפה", זעם מצא, "זו מדינה מתוקנת? תארו לכם שבית המשפט כותב פסק דין ובסיומו הוא נזכר ששכח להתייחס לעדויות רלבנטיות. זה לא מתקבל על הדעת".

 

מישאל חשין מישאל חשין צילום: לואיז גרין

 

למרות התארכות החקירה וזמן ההחלטה של היועץ יצא מצא נגד פרסום ההחלטה ערב הבחירות: "להטיל את הפצצה הזו בתקופת בין השמשות זה לא מתקבל על הדעת וחוסר רגישות. בעיני חלק מהציבור זה יכול להיתפס כאילו היועץ התכוון לפגוע בליברמן ערב הבחירות".

 

השופט חשין, שדיבר בכנס האגודה הישראלית למשפט וחברה במרכז האקדמי למשפט ועסקים, זעם על המהירות שבה נפגשו עורכי דינו של ליברמן עם היועץ המשפטי, מיד לאחר שפורסמה החלטתו: "הרגשה של חוסר נחת", פתח חשין בנימה מתונה שהלכה והתלהטה: "כבר למחרת היום באים עורכי הדין לסחר מכר אצל היועץ. למה באו? לדבר על הסדר טיעון? הרי עוד לא הוגש כתב האישום. על מה דיברו? אני רוצה לדעת מה קרה בחדר בין עורכי הדין ליועץ. מה הלחץ הזה להיפגש. אני זכאי להסברים, יש לי הרגשה לא נוחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x