$

איך שומרים על יחסים טובים בין מייסדים משותפים של חברה

רוב הסטארט-אפים מתפרקים על רקע מערכות יחסים לא תקינות בין היזמים. גלי בלוך לירן ורותם קציר, שתי מאמנות בכירים, מסבירות איך עובדים על מערכת היחסים כדי לחמוק מהסטטיסטיקה הזו

גלי בלוך לירן 10:5728.09.23

 

 

 

השבוע בפודקאסט The Human Founder:

 

להיות צוות של מייסדים-שותפים של חברה דומה מאוד לזוגיות - שני אנשים (או יותר) הם חלק ממשהו גדול יותר שאנחנו מחויבים אליו, שתלוי ביכולת שלנו לתמוך אחד בשני ולפעול ביחד למען חזון משותף. לכן כבר מהשלבים המוקדמים אנחנו צריכים לנטוע את השורשים לתקשורת נכונה בינינו ואמון.

 

אחד המחקרים המדגישים את החשיבות של תקשורת בריאה הוא המחקר של ד"ר ג'ון גוטמן על 4 סוגי דפוסים שליליים בתקשורת בין זוגות, שמצליחים לנבא ב-90% אם הזוגות יישארו ביחד או ייפרדו. ארבעת דפוסי התקשורת השליליים הם: ביקורתיות, בוז, התגוננות והתעלמות. אם יש יותר מדי מהם, רוב הסיכויים שהזוגיות לא תוכל לשרוד.

 

נשאלת שאלה נוספת - איפה אותו יזם מרשה לעצמו להגיד את כל הדברים שהוא רוצה להגיד ולא מעז? כי יש יזמים שלא מעזים להגיד בקול את הדברים שהם חושבים. גלי בלוך לירן ורותם קציר, שתי מאמנות בכירים, נפגשות לדיון בנושא.

 

חלק ב' של השיחה 

 

בשורה התחתונה, 65% מהסטארט-אפים מתפרקים על רקע מערכות יחסים לא תקינות בין היזמים. לעבוד על מערכת היחסים בין מייסדים-שותפים זה לא מותרות, זאת אבן יסוד להצלחה של סטארט-אפ. זה קשה לכולם. חשוב שנמצא את הדרך שלנו לבטא את הרגשות שלנו החוצה, ולהקיף את עצמנו באנשים שאנחנו מרגישים בטוחים לעשות את זה איתם.

 

אל תצאו לדרך הזאת לבד. המסע היזמי הוא חוויה מסעירה ומורכבת - וביחד עם החלקים המדהימים והעוצמתיים שבה, היא גם חוויית צמיחה אישית ומקצועית מאד לא פשוטה. בקשו והעניקו עזרה.

 

גלי בלוך לירן היא מייסדת ומנכ"לית The Human Founder; מאמנת בכירים ויועצת לסטארט-אפים וקרנות הון סיכון; מרצה ליזמות באוניברסיטת רייכמן; יוצרת ומנחת הפודקאסט The Human Founder; סופרת.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

גלי בלוך לירן גלי בלוך לירן צילום: עומר הכהן

x