$

העוגן החשוב ביותר בדרך היזמית: תחושת המסוגלות העצמית

דידי גורפינקל החליט לעזוב את מערכת החינוך ולעשות את הבגרויות לבדו - איך זה קשור לדעתו לאופי שדרוש לכל יזם?

גלי בלוך לירן 11:4310.08.23

 

 

 

השבוע בפודקאסט The Human Founder:

 

כשדידי גורפינקל והמייסדים השותפים שלו הקימו את דאטהריילס ב-2015, הם הגיעו עם תפיסה אחת רחבה: "בואו נציל את העולם מאקסלים".

 

הם רצו ליצור טכנולוגיה שיודעת לקחת את כל האקסלים בארגון ולרכז אותם בתוך מבנה נתונים אחד, וככה לפתור בעיות מהותיות בחברה. הוא מספר שהיו להם חמש שנים מאוד מפותלות ומאתגרות שבהן הם ניסו לחפש את ההתאמה לשוק, ה-Product market fit שלהם: "להגיד שזה רכבת הרים זה אפילו קצת קלישאתי, כי ברכבת הרים יש לך הצלחות גדולות, וכאן זה היה יותר כמו הליכה במדבר; כל פעם אתה חושב שאתה רואה את נווה המדבר הקרוב, מתקרב ואז מבין שזאת סתם השתקפות, מטפס על הר וחושב שהגעת לפסגה אבל בעצם יש עוד. זה מסע של פאטה מורגנה".

 

הוא חוזר אחורה ומספר ש"נפלטתי ממערכת החינוך הסטנדרטית, הוצאתי את עצמי מתוך אמונה ותחושת מסוגלות שאני יכול לעשות את זה לבד". דידי היה ילד ונער שבילה המון זמן מול המחשב והחליט לנסות לעשות את הבגרויות לבד, מה שזכור לו היום כחוויה ראשונית של הצלחה: "אני חושב שאם יש משהו שיזם צריך או שמאפיין יזם זה תחושת מסוגלות אישית. זה כלי הכרחי גם בשביל לעשות את הצעד הזה וגם כדי שאחרים יאמינו שאתה מסוגל לעשות את הצעד הזה".

 

לאן הולכת דאטהריילס ומה הוא חושב על מה שעברה עד כה? התשובות בפרק החדש של הפודקאסט The Human Founder.

 

גלי בלוך לירן היא מייסדת ומנכ"לית The Human Founder; מאמנת בכירים ויועצת לסטארטאפים וקרנות הון סיכון; מרצה ליזמות באוניברסיטת רייכמן; יוצרת ומנחת הפודקאסט The Human Founder; סופרת.

 

גלי בלוך לירן גלי בלוך לירן צילום: עומר הכהן

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x