$

"היזם הוא השמש ואני הלוויין שמסתובב סביבו - וזה בסדר, זה המשחק"

דניאל שנער, שותף מנהל ב-Claltech, משקיע וסופר, מספר על הרגע בו הבין מה המקום שלו בעולם ההשקעות ואיך שורדים את הדרך, ש"רצופה בהתקפי לב"

שירות כלכליסט 11:0620.06.23

 

 

 

השבוע בפודקאסט The Human Founder:

 

אנחנו יכולים לחשוב על הרבה תרחישים ונגזרות של כל החלטה אפשרית, ולעשות המון תחזיות לפוטנציאל של החברה, ועדיין חלק מהקסם והחשש שיש בעולם של השקעות הון סיכון הוא שאף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה - מתי תבוא נקודת הרתיחה שתטה את הכף להצלחה או להפסד, או כמו שדניאל שנער מסכם בחיוך: "הדרך רצופה בהתקפי לב".

 

דניאל, שותף מנהל ב-Claltech, משקיע וסופר, מספר שההבנה על המקום שלו בתוך האקוסיסטם היכתה בו במסיבת האקזיט של Dynamic Yeild, חברה שהשקיע בה, כאשאחרי שנים של עבודה קשה, לחץ ומאמץ, הרכישה הגיעה דווקא לא דרכם - "אני עומד בפינה של הבמה וחושב, איזה כיף לליעד אגמון (המנכ"ל) לעמוד שם על הבמה לחוות את התחושה הזו, אבל זה כן נתן לי תחושה מאוד ברורה על המקום הקטן שלי בעולם הזה: אני הלוויין שמסתובב סביב היזם, שהוא השמש - וזה בסדר, זה המשחק".

 

אחרי שני ספרים שהצליחו מאוד ("שמים אדומים" ו"בית הפגודה", בהוצאת ידיעות ספרים) וסדרה שמבוססת על הספר הראשון שעלתה לאחרונה ברשת 13, דניאל עדיין רואה את עצמו קודם כל כמשקיע, וככזה מזכיר גם לעצמו שחשוב שנפתח גם בתוכנו את היכולת להוקיר את ההישגים שלנו, גם הקטנים, ולחיות ככה את היומיום שלנו. הדרך היא רוב התהליך, ולהיות נוכחים באמת בכל הרגעים - זה מה שמכונן את ההצלחה.

 

גלי בלוך לירן היא מייסדת ומנכ"לית The Human Founder; מאמנת בכירים ויועצת לסטארטאפים וקרנות הון סיכון; מרצה ליזמות באוניברסיטת רייכמן; יוצרת ומנחת הפודקאסט The Human Founder; סופרת.

 

גלי בלוך לירן גלי בלוך לירן צילום: עומר הכהן

 

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x