$

"כשיש לך זמן לעצמך אתה עובד קצת פחות קשה אבל לא פחות טוב"

ליזמים קשה לפעמים למצוא את האיזון הנכון בין העבודה ושמירה על הבריאות. מייסדי Next Insurance מספרים איך מקרה קיצון אחד לימד אותם שהגיע הזמן לשינוי

גלי בלוך לירן 09:0101.06.23

 

 

 

השבוע בפודקאסט The Human Founder:

 

לפני שנה וחצי, משום מקום, אלון חורי, מייסד משותף ו-CTO ב-Next Insurance, חווה התקף לב והיה בסכנת חיים: "אחד מהדברים שאמרתי לעצמי זה - אלוהים הוציא לי כרטיס צהוב באמצע החיים אז אני צריך לעשות את ההתאמה הנכונה לצורת החיים שלי ולשנות את סגנון העבודה שלי. אנחנו סוג של נרקומנים של העבודה הזו, זה מבנה אישיות כזה, אבל צריך לקחת בחשבון שיש לזה גם מחירים".

 

להרבה יזמים קשה למצוא את האיזון בין התשוקה הענקית ומוסר העבודה שזורם להם בעורקים לשמירה על הבריאות הפיזית והמנטלית שלהם. קשה לעצור את עצמך מלעבוד עוד על החלום שלך, אבל חשוב להבין שלאורך זמן אי אפשר לעבוד ללא הפסקה.

 

מצד שני, אלון משתף שהוא גם לא היה בוחר בשום דרך אחרת: "זה מה שאתה. אם הייתי חי חיים אחרים אולי לא היה לי התקף לב, אבל הייתי בן אדם אומלל. חשוב ליזמים מתחילים פשוט להיות מודעים לזה ולנסות לנהל את זה".

 

התהליך הזה חילחל בכל החברה, חברת אינשורטק שפועלת בנישה של ביטוח לעסקים קטנים, והמשבר הזה תועל למקום של צמיחה, כמו שמספר המייסד המשותף ניסים טפירו: "במשך שבע שנים עבדנו 24/7, זה היה לרוץ מרתון בקצב של ספרינט. הגדרתי מולם ביחד שאני לא יכול לחזור לדבר הזה ואני לא רוצה לחיות ככה. הרבה יזמים רצים מדבר לדבר, אבל כשיש לך זמן לעצמך, להסתכל על הדברים בפרספקטיבה רחבה יותר, אתה עובד קצת פחות קשה אבל לא פחות טוב. היום אני יותר שלם עם איך שאני עובד".

 

איך נולד יזם, איזה לקח הם למדו מהטעויות בחברה הקודמת שלהם ומה היה להם חשוב בתרבות שיצרו בחברה? כל התשובות בפרק חדש של הפודקאסט The Human Founder.

גלי בלוך לירן גלי בלוך לירן צילום: עומר הכהן

 

 

גלי בלוך לירן היא מייסדת ומנכ"לית The Human Founder; מאמנת בכירים ויועצת לסטארט-אפים וקרנות הון סיכון; מרצה ליזמות באוניברסיטת רייכמן; יוצרת ומנחת הפודקאסט The Human Founder; סופרת.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x