$
Dun
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

כיצד השפיעה הקורונה על עולם עיצוב המטבחים?

הכירו את ה"מיני טרנדים" החדשים בענף המטבחים, השואבים את השראתם מתקופת הקורונה והשפעתה הדרמטית על חיינו

ברטו מוהדב, בשיתוף Dun's 100 19:3604.03.21

מוגש מטעם Dun's 100

 

תקופת הקורונה הביאה לשינויים עצומים באורחות חיינו. הריחוק החברתי והסגרים המתמשכים גרמו לא רק לחוסר אינטראקציה בין אנשים אלא גם להעדפת החוויה הביתית על פני השהייה בחוץ, ואחד המקומות עליהם הדבר השפיע יותר מכל היה המרחב הביתי - וביתר שאת, חלל המטבח.

 

אם בשנים כתיקונן נהוג לדבר על הטרנדים המשתנים בעולם עיצוב המטבחים הרי שכתוצאה מהיעדר האינטראקציות החברתיות של השנה החולפת, ניתן לדבר כעת, בפתחה של שנת 2021, על "מיני טרנדים" - כאלו שלא נוצרו במוחם הקודח של האדריכלים והמעצבים אלא דווקא הגיעו מצרכי הלקוחות בשטח, צרכים אשר סבבו סביב פונקציונאליות מחד ועיצוביות ואסתטיקה מאידך.  

מטבח בעיצוב איילת שבו מטבח בעיצוב איילת שבו צילום: שי אפשטיין

 

אחד השינויים הבולטים של התקופה נוגע לגזרת הצבעים – גזרה זו שנשלטה בעשור האחרון על ידי צבעי הלבן והפנינה שינתה את מקומה בחדות לצבעים כהים, בעיקר שחור ואפור. הצבעים הכהים נחשבים לאלגנטיים ומעניקים נופך יוקרתי לכל חלל מעוצב, אך מצליחים לשמור על חמימות ומראה נעים בו זמנית. אנו רואים את המגמה הזו בקרב כ-50 אחוז מלקוחותינו ואלו משלבים אותם עם פרקטים טבעיים, וכן יחידות עץ ופורנירים מעץ. האמירה ברורה: השחור משקף אינטימיות ביתית וישיבה בחיק המשפחה הגרעינית והעץ מבטא את הגעגועים והתשוקה לעולם הטבע. השילוב בין השניים יוצר את המטבחים אותם ניתן לכנות כמטבחי התקופה.   

מטבח בעיצוב מירב ואייל שלום מטבח בעיצוב מירב ואייל שלום צילום: אלעד גונן

 

מגמה נוספת ושונה בתכלית מהמגמה הקודמת היא מגמת "הרעש" אותה אנו רואים בקרב כ-30 אחוז מהלקוחות. אלו מבקשים מטבחים פחות מינימליסטיים (סגנון שהיה מקובל מאוד בשנים האחרונות והשתלב עם הצבע הלבן) והרבה יותר "רעשניים" ופרובנסיים. מטבחים אלו מגיעים לא אחת עם בקשות לדקורציות כמו צורות הנדסיות ופרחים על ארונות המטבח, כמו גם שילוב של ציפויים מוזהבים. גם במטבחים אלו יש אמירה כמובן ולקוחות אלו מבטאים את געגועיהם להמולת העיר, לגרנדיוזיות ול"רעש" המאפיין את המרחב הציבורי ואת סצנת חיי הלילה.

 

כחברה מובילת שוק וחלוצית בענף המטבחים, נוכחנו ב"מטבחי סמל" להבחין השנה גם בהתגברותה של טכנולוגיית הסופר נאנו (nano tech) במטבחים. במה דברים אמורים? המטבח הוא המקום הפעיל ביותר בבית, והוא חשוף לשינוי טמפרטורה קיצוניים, שימוש רב ושחיקה.

 

טכנולוגיית הסופר נאנו נוצרה מתוך הצורך לשמור על המקום הפעיל ביותר בבית לאורך שנים, גם פונקציונלי וגם עיצובית. הסופר נאנו יכול לעמוד בטמפרטורה של עד 180 מעלות צלזיוס ללא הידרדרות או שינוי צבע כך שגם אם תניחו סיר חם למספר שניות על השיש לא ייגרם לו כל נזק. יתירה מכך, הטכנולוגיה החדשנית מתכתבת עם מגמת הצבעים הכהים שהביאה איתה לבעיה שרבים מאיתנו סובלים ממנה- טביעות אצבעות בולטות על משטחי העבודה וארונות המטבח. הסופר נאנו פותר גם בעיה זו שכן בזכות הומוגניות החומר הייחודי, השמנוניות והלכלוך הנמצאים על כפות הידיים שלנו לא נתפסים, ואינם יוצרים את הסימנים הבלתי רצויים.  

מטבח בעיצוב צביה קזיוף מטבח בעיצוב צביה קזיוף צילום: עמית גושר

 

ואם כבר הזכרנו את ה- "סופר נאנו" הרי שנמשיך מטבע הדברים לאספקט החדשנות במטבחים של היום. לאורך השנה החולפת אנשים הושפעו מהחידושים הטכנולוגיים שבראשם אפליקציית הזום, וכך נפתח לו צוהר  למטבחים מבוססי פתרונות טכנולוגיים. על אלו ניתן למנות יחידות ארונות העולות מעל משטח השיש בלחיצת כפתור ותאורות מיוחדות בפנים הארונות. לתפיסתי הדברים עוד ימשיכו ויתקדמו עד לרמה בה יוטמעו במטבחים אפליקציות שונות אשר יתריעו בפני בעל הדירה באמצעות חיישנים מתוחכמים מתי מוצרים שונים עומדים לאזול, וכיו"ב.

 

לסיכום, ניתן לראות כי חלק לא קטן ממטבחי 2021 מושפעים מאוד ממשבר הקורונה ומהשינוי שהוא הביא באורחות החיים. לטעמי, מגמות אלו רק ילכו ויתגברו לאור הימשכותה הרבה של המגיפה, ולכן אנו במטבחי סמל מתאימים את עצמו ומוכנים להביא אל הצרכן הישראלי את המטבח המתאים ביותר לתקופה זו.

 

הכותב הוא ברטו מוהדב, מנכ"ל ובעלים מטבחי סמל