$
Duns נדל"ן
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

ישראל זעירא, מנכ״ל חברת באמונה: לכרמי גת יש את כל הנתונים להפוך לסיפור הצלחה

על רקע הירידה בהתחלות הבנייה בישראל ואי הוודאות בשוק הנדל״ן, שוחחנו עם מנכ״ל חברת הבנייה למגזר הדתי ״באמונה״, ישראל זעירא, כדי להבין ממנו מדוע דווקא כרמי גת היא ההבטחה החדשה בשוק הדיור בדרום

עומר כהן 12:5823.12.20

 מוגש מטעם DUN'S 100

 

המשבר הפוליטי וההחלטה ללכת לבחירות רביעיות בתוך שנתיים, אינם מיטיבים עם שוק הנדל״ן בישראל, וזאת בלשון המעטה. לאחרונה פורסם כי לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, התחלות הבנייה של בתים חדשים בישראל ב-2020 נמצאות בשפל של שבע שנים, וכן ישנה גם ירידה בגמר הבנייה של דירות. נתונים אלו צפויים ללוות את ענף הנדל״ן שנים קדימה, שהרי היצע הנדל״ן מתקשה להדביק את הביקושים כבר זמן רב.

 

הקשר בין תקינות שלטונית לענף הבנייה בישראל הוא הדוק מאד, שהרי ללא שלטון מתפקד, אין תקציב שנתי לממשלה ואין אפשרות לקדם חקיקה בנושא. כמו כן, הממשלה לא יכולה ליזום תוכניות לשיפור מצב הדיור בישראל, כמו למשל הסכמי גג: לפני מספר שנים למשל, חתמה ממשלת ישראל ומנהל מקרקעי ישראל על הסכם עם עיריית קריית גת, על הקמתה של שכונת כרמי גת. מדובר בפרויקט אדיר מימדים ביחס לענף הבנייה בישראל, ולמעשה הגדול ביותר מאז הקמת העיר מודיעין. כעת כרמי גת, בה עתידות להיבנות יותר מעשרת אלפים יחידות דיור נוספות מעבר לאלו הבנויות כבר, הולכת ומתעצבת מבחינת צביון התושבים. שוחחנו עם מנכ״ל באמונה נדל״ן, ישראל זעירא, כדי להבין מדוע הוא סבור שכרמי גת הולכת להיות הצלחה נדל״נית.

 

ישראל זעירא, מנכ"ל באמונה ישראל זעירא, מנכ"ל באמונה צילום: רפי קוץ

 

 

גן עדן למשפחות וזוגות צעירים

 

ישראל זעירא, מנכ״ל באמונה: ״כשהיא תושלם, כרמי גת תהיה בסדר גודל של עיר בישראל, עם 60,000 תושבים לפחות. התכנון של התשתיות בשכונה הופך אותה לחדשנית, מודרנית ומתקדמת, עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים ארוכים, המון ריאות ירקות בין הבניינים ודגש רב על אסתטיקה בתכנון הרחובות״.

 

״מדובר בנדל״ן אטרקטיבי מאד לזוגות צעירים״ אומר ישראל זעירא. ״הנושאים של יוקר המחיה בישראל ומחירי הדיור הגבוהים ידועים לכולם, ומכבידים מאד על זוגות צעירים. במחירים של היום, כרמי גת היא גן עדן לזוגות צעירים ומשפחות: יש הרבה דירות צמודות קרקע או דירות בבניינים נמוכים, כחלק מן התכנון והאסתטיקה של השכונה. יש כבישים רחבים, חיבור איכותי לכבישים מהירים, בתי ספר, גנים, בקרוב יפתח מתנ״ס גדול, ומקומות עבודה אטרקטיביים בכרמי גת או במרחק קצר מאוד. עם זאת, נכון להיום, המחירים ממש נמוכים ומהווים הזדמנות לרוכשים״.

 

מה לגבי נגישות תחבורתית?

ישראל זעירא, מנכ״ל חברת באמונה: ״כרמי גת נבנתה ליד כביש 35 הרוחבי וכביש 40 האורכי. בנוסף, השכונה ממוקמת כמה דקות נסיעה מחוצה ישראל. בשכונה עצמה יש המון קווי תחבורה ציבורית, שאוספים לתוך העיר קרית גת או לתחנת רכבת, ואלו מגיעים בתדירות גבוהה. ברכב פרטי, אפשר להגיע לרכבת בחמש דקות נסיעה מכל מקום כמעט״.

  

באמונה בכרמי גת באמונה בכרמי גת

 

 

״בעקבות הקורונה״ אומר זעירא, ״פרדיגמת הדיור בישראל הולכת ומשתנה. המון חברות יאמצו גם ביום שאחרי מודל היברידי של עבודה מהבית עם עבודה מהמשרד. כתוצאה מכך, הביקושים במרכז ירדו, לטובת ביקושים בפריפריה. כרמי גת מציעה איזון מושלם מהבחינה הזאת: מצד אחד, שכונה מרווחת עם המון שטחים ירוקים, בלי צפיפות ועם איכות חיים שלא מוצאים בתל אביב או בערים צפופות בגוש דן. מצד שני, אם רוצים להגיע יום או יומיים למשרד בשבוע, אז אין שום בעיה: יש גם רכבת במרחק קצר, וגם נגישות לכבישים מהירים מעולים למי שמעדיף להתנייד ברכב הפרטי. מעבר לכך, בכרמי גת ובסביבתה יש המון מוקדי תעסוקה, ואלו ממשיכים להתפתח, כך שיכול להיות שבכלל אין צורך לנסוע רחוק״.

 

בנייה של באמונה בכרמי גת בנייה של באמונה בכרמי גת

 

בעולם של חוסר יציבות

בימים אלו שוק הנדל״ן מצוי באי-ודאות לא פשוטה. הירידה בהתחלות הבנייה בישראל תקשה על התזרים של חברות הבנייה בישראל. חברת פרי נדל״ן הגדולה כבר מצויה בקשיים והקפאת הליכים. כמו כן, הגירעון הממשלתי והפלונטר הפוליטי לא יאפשר למדינה להתערב לטובת שוק הנדל״ן בישראל. עם זאת, לפי ישראל זעירא, חברת באמונה דווקא עושה חיל, אפילו בתקופה הזאת.

 

זעירא: ״השם שלנו, ״באמונה״ הוא שם מחייב מבחינתנו: האמינות שלנו כלפי הלקוחות שלנו היא הדבר החשוב ביותר. חברת באמונה מתמחה בבנייה לשוק הדתי והחרדי בישראל. אנחנו שולטים בקהל הזה ומכירים אותו הכי טוב, אבל הוא גם מכיר אותנו, ויודע שאפשר לסמוך עלינו. אנחנו תמיד מתכננים את הפרויקטים שלנו, כך שיהיו נגישים במחיר שלהם לקהל הדתי ולמעמד הביניים. בנוסף, הפרויקטים שלנו מבוצעים תמיד על ידי קבלנים מן השורה הראשונה, מפוקחים על ידי איש מקצוע בלתי תלוי. לכל הרוכשים בקבוצת רכישה בכרמי גת נרשמו הערות אזהרה כבר על הנכסים״.

 

חברת הנדל״ן באמונה בונה ומשווקת פרויקטים לבנייה בכל רחבי הארץ, עם דגש על הקהל הדתי-לאומי. הפרויקט בכרמי גת נמכר ברובו, והאכלוס בפרויקט (של הבתים צמודי הקרקע) צפוי בעוד קצת פחות משנה. בנוסף להיותו מנכ״ל באמונה, ישראל זעירא הוא גם מייסד העמותה ״ראש יהודי״ אשר מרכזה הראשי נמצא בתל אביב.