$
מחפשי עבודה

לא ממהרים לחזור: 87% מהעובדים רוצים אפשרות לבחור מהיכן לעבוד

תוצאות סקר עולמי שערכה סיסקו מראות שהארגונים שישרדו את הקורונה, יתמודדו עם דור חדש של עובדים שנהנה מהאוטונומיה וקבלת ההחלטות המהירה שמתאפשרת בעבודה מרחוק ומעוניין לנהל את זמנו בעצמו; 60% מהעובדים מהמשרדים מעדיפים להימנע מהנסיעה לעבודה

מעין מנלה 11:0614.10.20

בעיצומו של סגר שני, יש כאלה שחשים שמיצו את השהות בבית, אבל ברחבי העולם רוב מוחלט של העובדים מעדיפים לשלב בין עבודה מהמשרד ועבודה מהבית גם כאשר המשרדים ייפתחו באופן מלא. כך עולה מסקר שערכה סיסקו בקרב 10,000 עובדי משרדים ב-12 מדינות באירופה, המזרח התיכון ורוסיה, במהלכו התבקשו הנשאלים על ציפיותיהם ממעסיקים החל מ-2021 ואילך.

 

התוצאות מראות ש-87% מהעובדים מעוניינים לשלב עבודה מהבית כחלק בלתי נפרד מהעבודה היומיומית ובעיקר ביכולת לבחור מתי לעבוד מהבית ומתי מהמשרד ולנהל את זמנם גם בחלוף המגיפה. המשמעות עבור מעסיקים היא שהם יצטרכו לאפשר את הגמישות הזאת ולדעת לנהל את הארגון מכל מקום ללא קשר לקורונה.

 

על-פי נתוני הסקר ניכר כי מרבית העובדים מסכימים על הטענה כי עבודה היברידית המשלבת משרד ועבודה מהבית היא השילוב המנצח. אחרי כחצי שנה של עבודה מהבית שני שלישים מהעובדים מודעים כעת לייתרונות ולאתגרים שבעבודה מהבית. הם מעידים כי הצליחו להמשיך ולעבוד בצורה יעילה וכן לנצל את זמנם הפנוי בצורה טובה יותר. למעלה ממחצית מהנשאלים הצליחו לשלב פעילות גופנית בסדר היום שלהם, מה שלא הצליחו לעשות בעת שעבדו רק מהמשרד. עוד עולה כי 60% מעובדי המשרדים מעדיפים להימנע מהנסיעה למשרד, הנתפסת כמטרד המלווה בעמידה בפקקים, המתנה לתחבורה ציבורית ובזבוז מיותר של זמן ומשאבים.   

עבודה מהבית, העובדים מעוניינים לקבוע מהיכן יעבדו עבודה מהבית, העובדים מעוניינים לקבוע מהיכן יעבדו שאטרסטוק

 

 

הייתרונות העיקריים אותם חוו העובדים בעבודה מהבית אותם ירצו לשמר גם בעתיד הם אוטונומיה רבה יותר (63%) ועבודת צוות טובה גם כשהצוות מפוזר (66%). בנוסף 61% מהעובדים מעוניינים לשמור על קבלת החלטות מהירה יותר שהתאפשרה בעבודה מרחוק.

 

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל צילום: טלי שגיא

"בימים אלה מתעצב בשוק העבודה דור חדש של עובדים שרואים בעבודה מהבית חלק בלתי נפרד מתנאי ההעסקה שלהם. הם מחויבים לארגונים שלהם, מקפידים על תפוקות גבוהות ומשנים את חוקי המשחק בשוק העבודה", אומר אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל.

 

לצד הרצון להמשיך ולשלב עבודה מהבית יחד עם עבודה מהמשרד, עולה גם הצורך לקיום עבודה אפקטיבית בבית. 78% מהנשאלים חושבים שהפתרון הנוכחי של הנגשת שיחת וידאו מהבית אינו מספק. משכך, לתפיסתם ההשקעה העיקרית לשנת העבודה 2021 צריכה להתמקד בכלים שיאפשרו להם לעבוד מהבית. 73% מהנשאלים מעלים צורך בשימוש במערכת אחת הכוללת את כלל פלטפורמות התקשורת השונות. כמו כן, 76% מהעובדים מבקשים מהארגונים שלהם הדרכות דיגיטליות שיאפשרו להם להיות יעילים בעבודה מהבית.

 

שינויי המגמה בתפיסת העבודה מהבית לא נעצרת בעובדים, ומגיעה גם לדרג הניהולי שמבינים את חשיבות העבודה מהבית. מהסקר עולה כי 40% מהמנהלים מביעים אמון בעובדים שלהם וביכולתם לבצע את עבודתם באופן פרודוקטיבי גם מהבית.

 

הסקר נערך על ידי Censuswide עבור סיסקו והשתתפו בו 10,095 עובדים שעבדו מהבית 10 ימים רצופים ומעלה, ב -12 מדינות, מאז תחילת הסגרים. מדינות אלה הן בריטניה, צרפת, גרמניה, ספרד, איטליה, פולין, רוסיה, איחוד האמירויות הערביות, שוויץ, הולנד, בלגיה ולוקסמבורג. הסקר כלל עובדים בעסקים בהם שניים עד 500+ עובדים במספר מגזרים. הסקר נערך בין התאריכים 11-25 באוגוסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x