$
מחפשי עבודה

56% מהעובדים אולצו לחזור למשרד בלי אפשרות לעבוד מהבית

למעלה ממחצית מהעובדים חוששים לבריאותם בעבודה מהמשרד ו-70% היו מעדיפים להמשיך לעבוד מרחוק עד שיימצא חיסון לקורונה; גם כאשר תחלוף המגיפה רוב העובדים היו רוצים להמשיך לעבוד מהבית לפחות פעם אחת בשבוע, כך לפי סקר שערכה לייבפרסון

מעין מנלה 09:4102.09.20

למרות ביטול ההגבלה על מספר העובדים הרשאים להגיע למקומות העבודה על ידי קבינט הקורונה, למעלה ממחצית מהעובדים אשר חזרו לעבוד במשרדים, בין אם בקפסולות או בחללים מותאמים, חוששים לבריאותם, כך לפי סקר חדש שערכה חברת לייבפרסון. מרבית העובדים בישראל (80%) חזרו לעבוד מהמשרד בצורה כזו או אחרת ולמעלה מ-40% מהעובדים סבורים כי הבניינים אליהם חזרו לא בטוחים ולא מגנים על בריאותם.

 

בסקר, שנערך בקרב 1,000 עובדים בהיקף של משרה מלאה בגילאי 25 ומעלה בישראל, נמצא כי 56% אחוזים מהעובדים אולצו לחזור למשרד על ידי המעסיק, ללא מתן אפשרות לעבודה מהבית, וכי במידה והייתה ניתנת להם האפשרות, 70% מהם היו מעדיפים להמשיך לעבוד מהבית עד שימצא חיסון לקורנה. בקרב העובדים שטרם חזרו לעבוד מהמשרד נמצא כי 80% מהם היו מעדיפים לחזור רק בהימצא חיסון לקורונה, ובהינתן חיסון 70% מהם מעידים שהיו רוצים להמשיך לעבוד מהבית לפחות פעם אחת בשבוע.

 

עוד העידו 60% מהנשאלים, אלו שחזרו למשרדים ואלו שעדיין לא חזרו, כי היו פרודקטיביים באופן דומה או יותר מהבית מאשר מהעבודה במשרד. למרות זאת, למעלה ממחצית מהנשאלים אמרו שיצטרכו סיוע ממקום העבודה בשיפור עמדת העבודה הביתית, 60% אמרו שיצטרכו שדרוג של רשת האינטרנט או הציוד הטכני בבית ו-25% סיפרו כי יצטרכו סיוע מהמעסיק בכל הנוגע לטיפול בילדים במקרה של עבודה מהבית.

 

הסקר שנערך לפני שבועיים על ידי חברת הסקרים הגלובלית survata מצא עוד כי שניים מתוך שלושה עובדים ישראלים ישקלו לעבור אל מחוץ לעיר בה הם מתגוררים אם יוכלי לעבוד מהבית.

 

עובדים מהמשרד בצל הקורונה, ארכיון עובדים מהמשרד בצל הקורונה, ארכיון צילום: שאטרסטוק

 

 

״תוצאות הסקר משקפות באופן ברור את חששם הבריאותי של העובדים בישראל מהחזרה למשרד במהלך תקופת הקורונה. במציאות בה חברות הנדל״ן ממשיכות לכפות על חברות קטנות להמשיך ולעבוד מהמשרד, אנחנו צריכים לעמוד מנגד ולומר באופן ברור שחייהם ובריאותם של העובדים חשובה יותר מרווחי הענק של חברות הנדל״ן״, אומר רוב לוקאסיו, מנכ״ל לייבפרסון העולמית, אשר בימים אלה מקדם קמפיין ציבורי במטרה להגן על עובדים שמרגישים שבריאותם נפגעת כתוצאה מהחובה לחזור לעבודה מהמשרדים. הקמפיין קורא בין השאר לחברות הנדל״ן להקל על תשלום שכר המשרדים של חברות קטנות וכך לאפשר להם לאפשר לעובדים לעבודה מהבית ולא להגיע למשרדים, בהם קשה מאוד לשמור על ריחוק חברתי ועל בריאותם של העובדים.

 

בחברות הגדולות קל יותר למעסיקים לאפשר פתרונות גמישים לעובדיהם ולאפשר להם עבודה מהבית או במשרד לבחירתם. חברת Gett למשל הציעה לעובדיה את האפשרות לבחור האם ברצונם לקצר את שבוע העבודה ל- 4 ימים, ובכך ליהנות מסוף שבוע ארוך. בנוסף הציעה החברה בחירה בין עבודה מהמשרד, בית או שילוב של השניים. זאת בעקבות סקר שנערך לאחרונה בין עובדי החברה, לפיו 94% מהעובדים מעוניינים בשילוב של עבודה מרחוק ומהמשרד, כאשר 26% הביעו רצון לעבוד במשרה מלאה מרחוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x