$
מחפשי עבודה

מגן סייבר ומפתח JAVA - המקצועות שמספקים יציבות גם בעת משבר

משבר הקורונה מביא עמו גם הזדמנות לשינוי מקצועי. השוק רווי באלטרנטיבות תעסוקתיות שאינן דורשות מגע פיזי בין אנשים ומאפשרות עבודה בתוך הבית. בתעשיית ההייטק מגוון רחב ביותר של אפשרויות הקריירה הניתנות לביצוע מרחוק - דבר הממצב אותן כחסינות יותר

מוטי חדד 10:1204.05.20

הזירה התעסוקתית כפי שהכרנו אותה עומדת להשתנות. בעקבות משבר הקורונה למעלה ממיליון אזרחי מדינת ישראל פוטרו או הוצאו לחל"ת, כאשר העצמאים נאלצו להתמודד עם לקוחות שאזלו להם המשאבים הכלכליים או שהקפיאו הסכמי עבודה.

 

אומנם חלק מהעובדים ישובו עם השגרה למשרתם הקודמת, אבל רבים אחרים ימצאו את עצמם מחוץ למעגל העבודה. אין ספק שהקורונה יצרה משבר אמיתי, אבל בהסתכלות על חצי הכוס המלאה – משבר זה מביא עמו גם הזדמנות לשינוי מקצועי. ימים אלו מהווים תקופת זמן בה ניתן לערוך בחינה מחודשת של הקריירה המקצועית, ועל אחת כמה וכמה לבדוק אילו תפקידים ממשיכים לפעול גם במצבים של בידוד וסגר.

 

השוק רווי באלטרנטיבות תעסוקתיות שאינן דורשות מגע פיזי בין אנשים ומאפשרות עבודה מהבית. בתוך כך, בתעשיית ההייטק, שהייתה בין הראשונות לשוב לשגרה עם יישום ההקלות במשק, ניתן למצוא את המגוון הרחב ביותר של אפשרויות קריירה הניתנות לביצוע בשלט רחוק, בלי קשר למיקום הגיאוגרפי או הפיזי של העובד, דבר הממצב אותן כחסינות יותר בזמן שהשווקים מיטלטלים, כפי שקורה כעת בשל הקורונה.

 

ידע טכני הוא מצרך יקר גם מחוץ לתעשיית ההייטק במיוחד בימים אלו, כשארגונים רבים הבינו שעליהם להשקיע משאבים בפיתוח טכנולוגיה על מנת לשמור על יכולות עבודה ללא מגע ידי אדם. נתונים אלו הופכים את לימודי ההייטק לאטרקטיביים יותר מתמיד וכפי שהעבודה מיושמת מרחוק, כך גם ניתן למצוא מבחר קורסים מקוונים בזמן אמת המספקים הכשרה לעולם ההייטק וידע מעשי, הניתן ליישום כבר בסיום הלימודים.

 

אילו מקצועות מבוקשים מתאימים לעבודה מהבית ומספקים יציבות תעסוקתית גם בעת משבר?

 

מוטי חדד, מנהל מכללת ג'ון ברייס הדרכה מוטי חדד, מנהל מכללת ג'ון ברייס הדרכה
ביקוש גבוה לדאטה אנליסט

איסוף הנתונים בזמן מגפת הקורונה הוא קריטי על מנת להבין כיצד פועלת העקומה של החולים, המבריאים והמונשמים. הדבר מהווה הוכחה לחשיבות של תחום ה-BI ובמיוחד לחיוניות מקצוע הדאטה אנליסט. מי שממלא תפקיד זה יודע להתמודד עם היקף רחב של נתונים ולזהות מגמות ותחזיות על פיהם, כדי לקבל החלטות עסקיות טובות יותר לארגון. הלימודים בתחום כוללים לימוד תכנות, כלים המסייעים בכריית נתונים ובניית בסיסי נתונים, כאשר היתרון הבולט הוא שהתפקיד מתאים גם לחסרי רקע בתחום.

 

JAVA בכל זמן בכל תחום

אם יש שפת תכנות ששולטת במגוון תחומי פיתוח הרי זו JAVA. היתרונות של השפה הם רבים: מדובר בשפת קוד פתוח כך שניתן ליהנות מגמישות בעת הכתיבה של הקוד, היא מודולארית ודינאמית ומתאימה הן לצד שרת והן לצד לקוח, ולכן משתמשים בה בפרויקטים רבים. מתכנתי JAVA משתלבים בתכנות ופיתוח של אתרי אינטרנט ואפליקציות ומערכות מידע וכמובן במסגרת עבודתן של חברות על פיתוח מערכות אוטומציה שיגשרו על מגע אנושי. הלימודים אינם דורשים רקע קודם ומקנים הכשרה בתכנון מערכות מבוזרות, JEE, בסיסי נתונים ועוד.

 

"מחלות רקע" בתוכנה? הבודקים נכנסים לפעולה

תפקיד שקשה לוותר עליו הוא בודק תוכנה, כי בעצם כל מוצר טכנולוגי בטרם צאתו לשוק עובר סדרת בדיקות מקיפה. אנשי הבדיקות, המכונים QA, נדרשים לבצע בדיקות ידניות ואוטומטיות במוצר על מנת לבחון את הביצועים שלו ביחס למפרט הטכני, לדווח על שגיאות או לתת המלצות כיצד לשפרו.

 

אסטרטגיית יציאה? פול סטאק לעבודה

מעסיקים רבים מחפשים היום עובדי מולטי טסקינג - מישהו שיכול לעבוד בכוחות עצמו ללא תלות באחרים, כזה שמפגין עצמאות בשטח. כאן נכנס לתמונה מתכנת פול סטאק, המחזיק בהכשרה המאפשרת לו לעבוד על רכיב ממוקד בפרויקט מקצה לקצה, כלומר מתחילתו ועד סופו. הוא בעל ידע רחב בתכנות ותהליכי פיתוח, הן לצד שרת והן לצד לקוח, בעל ידע בשפות תכנות, בטכנולוגיות שונות, מסדי נתונים ועוד.

 

מקצועות ההייטק, ניתן לבצע אותם מרחוק, מה שמאפשר חסינות רבה יותר בעת המשבר מקצועות ההייטק, ניתן לבצע אותם מרחוק, מה שמאפשר חסינות רבה יותר בעת המשבר צילום: שאטרסטוק

 

 

דווקא עכשיו – מגן סייבר

ה-FBI דיווח לאחרונה על גידול של מאות אחוזים בפשעי הסייבר מאז הקורונה. בזמן שכולם עסוקים בטיפול רפואי, מציאת חיסון ויצירת סדר בכאוס, ההאקרים מתקיפים. לכן, אין פלא שמגן סייבר נחשב לקורס יעיל במיוחד. ההכשרה מעניקה ללומדים את כלי ההגנה המובילים בתחום, כלים להקמת מערכות מאובטחות, יכולות תחקיר לאחר פריצות ועוד. מגני סייבר יכולים להשתלב בכל ארגון שמעוניין בהגנה על המערכות שלו.

 

הקורונה משפיעה על סדרי העדיפויות בכל ענף ומציבה את הפן הטכנולוגי בחוד החנית כמקצוע בעל ביקוש גבוה המייצר יציבות כלכלית ותעסוקתית. את השגרה החדשה שנכפתה על רבים מאתנו רצוי וכדאי להפוך להזדמנות למציאת המקצוע הבא אותו אפשר לבצע בכל עת ומכל מקום.

 

המידע מבוסס על ניתוח ביקושים למשרות הייטק בצל משבר הקורונה, שבוצע על ידי ג'ון ברייס הדרכה.

הכותב הינו מנהל מכללת ג'ון ברייס הדרכה, חטיבת ההדרכה של מטריקס.

x