מחפשי עבודה

עורכי סנאפצ'ט וכותבי פרופיל לטינדר - עשר עבודות שלא היו קיימות לפני עשור

ההתפתחויות הטכנולוגיות והצמיחה של תעשיות מסויימות יצרה הזדמנויות חדשות לאנשי מקצוע. מעורכי וידאו של רחפנים ועד מאמנים למשחקי ספורט אונליין, פלטפורמת הפרילנסרים Fiverr ניתחה את הביקושים, הטרנדים ואת ההצעות לפרויקטים ויצרה רשימה של משרות שלא היו קיימות כשהושקה לפני עשר שנים

מעין מנלה 22:3101.03.20

לפני עשר שנים לא היה טינדר, לא הייתה סנאפצ'ט, לא טיק טוק ולא אלקסה של אמזון. לפני עשר שנים לא היינו יכולים לחלום שאנשים ישתמשו בביטקוין ויתמכרו לסטרימינג של משחקי וידאו ב-Twich. לכן, לפני עשור אי אפשר היה גם לחזות שיהיו אנשים שהעבודה שלהם היא לפתח את ממשק Alexa, העוזרת הוירטואלית שמופעלת על ידי קול או לערוך צילומי רחפנים או לנהל את השיווק והפרסום בטיק טוק.

 

ההתפתחויות הטכנולוגיות והצמיחה של תחומים חדשים כמו גיימינג והמדיה החברתית יצרו הזדמנויות לאנשי מקצוע חדשים ולהתפתחותם של תחומי התמחות חדשים ועבודות שלא הכרנו בעבר. Fiverr, פלטפורמה שמחברת בין עסקים לפרילנסרים המציעים שירותים דיגיטליים, אשר הוקמה לפני עשר שנים, ניתחה חיפושים, פרויקטים וטרנדים של שירותים שמציעים פרילנסרים ויצרה רשימה של 10 משרות אשר נוצרו בעשור האחרון:

 

1. מאמני משחקי ספורט אונליין

תחום ה-Esport משחקי ספורט אונליין נמצא בצמיחה ונוצר צורך במאמנים. מאמני משחקי ספורט אונליין הפכו קריטיים לגיימרים על מנת לשפר את כישורי המשחק שלהם ולהגיע לשיאים חדשים. בשנת 2019 היו ב-Fiverr 80 אלף חיפושים למאמני Esport.

 

שחקני Esport שחקני Esport צילום: רויטרס

 

 

2. מתכנתי ממשק ל Alexa

בתחילת 2019 דיווחה אמזון כי מכרה יותר מ-100 מיליון מכשירי Alexa. זה יצר הזדמנות עבור אותם מפתחי ממשק של Alexa לסייע לחברות ומותגים להגיע ליותר לקוחות באמצעות המכשיר המופעל באמצעות קול.

 

אלקסה של אמזון אלקסה של אמזון צילום: Amazon

 

 

3. עורכי סנאפצ׳ט

הצורך בעורכים לסנאפצ'ט גדל במהלך השנים האחרונות. כרגע יש יותר מ-500 פרוייקטים פתוחים בפייבר לעריכת וידאו ועד פילטרים לסנאפצ'ט כדי לפתח ולשפר תוכן עבור מותגים באמצעות האפליקציה מבוססת הוידאו.

 

אפליקציית סנאפצ'ט אפליקציית סנאפצ'ט צילום: Mashable

 

 

4. עורכי צילום רחפנים

מחתונות דרך חופשות ועד לפרסום נדל"ן, השימוש ברחפנים לצילום נמצא בצמיחה ומספק פרספקטיבה חדשה לחוויות ואירועים. עורכי וידאו באמצעות רחפנים בקיאים בזוויות הנכונות לצילום ויכולים להדגיש את הרגעים הטובים ביותר.

 

רחפן, צילום על ידי רחפנים יצר צורך בעורכי וידאו ייעודיים רחפן, צילום על ידי רחפנים יצר צורך בעורכי וידאו ייעודיים

 

 

5. כותבי פרופיל לטינדר

בשנים האחרונות החלו לצוץ עורכי פרופילים בטינדר שמסייעים לרווקים לשפר את פרופיל הדייטינג שלהם. מעריכה ועד הגהה, אנשי התוכן האלה מציעים למשתמשים בטינדר פידבק שיסייע להם להגדיל את הסיכויים למצוא התאמה.

 

 

טינדר, יש אנשי מקצוע שמציעים עזרה בכתיבת הפרופיל טינדר, יש אנשי מקצוע שמציעים עזרה בכתיבת הפרופיל צילום: שאטרסטוק

 

 

6. מנהלי שיווק ופרסום באפליקצית טיק טוק

אפליקציית טיק טוק הפכה להיות אחת מהאפליקציות החברתיות הפופולריות ביותר בה יוצרים ומשתפים תכני וידאו. עם יותר ממיליארד משתמשים, חברות ומותגים זקוקים למומחי שיווק ומנהלי מודעות שיידעו לנצל את הפופולריות הגוברת של טיק טוק.

 

אפליקציית טיק טוק, קהל יעד חדש שמצריך מומחי שיווק אפליקציית טיק טוק, קהל יעד חדש שמצריך מומחי שיווק צילום: שאטרסטוק

 

 

7. מפתחי רשת, מפתחי בוטים ומפתחי אפליקציות בתחום המטבעות הדיגיטליים, מוצפנים

מטבעות דיגיטליים כמו ביטקויין, אטריום או ליטקוין הפכו להיות פופולריים בשנים האחרונות אך כדי שאפשר יהיה להשתמש בהם בעסקאות צריך דרך בטוחה להעברת הכסף ולמסחר. מפתחי רשת, מפתחי בוטים ומפתחי אפליקציות בתחום המטבעות הדיגיטליים הפכו לנדרשים מאוד בשוק.

 

מטבעות דיגיטליים מטבעות דיגיטליים

 

 

8. מפתחי יישומים בתחום המציאות הרבודה או מציאות מדומה

מאפליקציות צריכה ועד לשוק העבודה הדיגיטלי, מציאות רבודה ומציאות מדומה כבר הפכה לחלק מהמיינסטרים. הצורך במפתחים אשר יכולים ליצור אפליקציות מובייל לעסקים אשר מותאמים לעולם המציאות הרבודה או המדומה גדל עם הפיכתם של משקפי ה-VR ליותר ויותר פופולאריים.

 

מציאות רבודה או מדומה יוצרת הזדמנויות מקצועיות חדשות מציאות רבודה או מדומה יוצרת הזדמנויות מקצועיות חדשות

 

 

9. מפיקים, יוצרים ואנימטורים של סרטונים בטכנולוגית 4K

 וידאו ברזולוציית K4 שינה את הדרך שבה אנחנו צורכים סרטים, פרסומות וסדרות טלוויזיה. הרזולוציה הגבוהה מאפשרת לחברות ליצור תכני וידאו מרהיבים ומושכים יותר. בהתאם, הביקוש למפיקי ויוצרי וידאו ברזולוציית 4K, להפקת סרטוני אוכל ועד הדרכות לשימוש במוצרים, גדל.

 

מסך 4K עבור טאבלטים, ארכיון מסך 4K עבור טאבלטים, ארכיון

 

10. עיצוב רקעים עבור פלטפורמת המשחק Twitch

ב-2019 היו למעלה מ-180 אלף חיפושים למעצבי רקעים עבור פלטפורמת המשחק Twich בפייבר. בזמן שהפלטפורמה הפכה לפופולרית כך גדל גם הצורך בהתאמת הרקעים של Twich ובמעצבים שמתמחים בכך.

  

 

Twich, סטרימינג של משחקים Twich, סטרימינג של משחקים צילום: טוויץ'

 

 

"יש כמה מכנים משותפים למקצועות החדשים. יש הרבה מאוד מקצועות שננולדים סביב טכנולוגיות חדשות. התמחויות חדשות של אנשים שיודעים לתפוס את הטרנדים והצרכים החדשים שנוצרים סביב טכנולוגיות חדשות. למשל, מתכנתים היו קיימים לפני 10 שנים, אבל כאלה שיודעים לכתוב לאלכסה אז זה משהו חדש. כותבי תוכן היו תמיד, אבל כותבי תוכן לטינדר זה תחום חדש. גם עורכי וידאו זה משהו שהיה קיים אבל עכשיו יש צורך לכאלה שמומחים בטכנולוגיה של 4K או צילומים מרחפנים", אומרת גלי ארנון, סמנכ"לית השיווק ב-Fiverr. "המכנה המשותף השני הוא עלייתן של תעשיות מסויימות כמו למשל תחום הגיימרים. נוצר צורך במעצבים לפלטפורמת הסטרימינג של Twich ונוצרה תעשייה מטורפת של אנשים משפיענים בתוך הפלטפורמה הזאת. התעשייה הזאת מייצרת המון משרות חדשות. תחום נוסף שהתפתח הוא ה-Esport וגם שם נוצרו הזדמנויות חדשות".

 

המקצועות בבסיסם מסורתיים - מתכנת, מעצב, עורך וידאו אבל השינוי הוא במיומנויות הספציפיות הקשורות לטכנולוגיות ולהתאמה לתעשיות צומחות - מתכנת ממשק אלכסה, מעצב רקע ל-Twich או עורך וידאו מצילום רחפנים. כדי ששירות שמציע אדם יהפוך למקצוע צריכה להיות לו גם דרישה. "אני יכולה מחר להחליט שאני כותבת ברכות לימי נישואים אבל לא תהיה לזה דרישה. מה שכן יש יותר גמישות מכיוון שהעולם הוא כבר לא כזה שהמעסיקים הם אלה שמחליטים. אנשים מיצרים לעצמם את המציאות של עצמם אבל הדברים האלה נוצרים כתוצאה מצורך. כאשר יש למעלה מ-100 מיליון מכשירי אלכסה שנמכרו בעשור האחרון מבינים שיש צורך. יש טכנולוגיה חדשה שנוצרת ומשתמשים בה וסביב זה נוצרות מיומנויות חדשות", היא אומרת.

 

לדוגמא, טיק טוק היא רשת חברתית שצומת בקצב מהיר. מקצועות השיווק היו קיימים בעבר וגם שיווק דיגיטלי, למשל מומחי שיווק בפייסבוק, אבל עדיין הצמיחה של טיק טוק מאתגרת את אנשי השיווק שכן קהל היעד של הרשת שונה וסביב זה נוצרים אנשים שמתמחים בשיווק דיגיטלי בטיק טוק.

 

קצב אימוץ הטכנולוגיה מהיר יותר מבעבר מה שגורם לכך שהמקצועות החדשים והצורך באנשים מיומנים גדל במקרים רבים על ההיצע. הדרך להדביק את הפער ולנצל הזדמנויות חדשות היא באמצעות למידה עצמית ועשייה.

x