שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
Dun
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

עיצוב חומרים טכנולוגיה ושאר ירקות

עולם המטבחים עבר שינוי דרמטי מ"בית מלאכה" ליצור ארוחות, מקום שלא הושקע בעיצובו, הפך והיה למקום המושקע בבית ונחשף כשכיית חמדה המרכזית בבית

יצחק אביבי 10:1817.02.20

 

הסיבות לשינוי דרמטי זה הינן מגוונות, ראשית נושא הבישול הפך למרכזי בחיינו כפעילות בידור חברה ותחביב. אם פעם המטבח היה מבצרה של "עקרת הבית" היום המטבח משמש כ"מגרש משחקים "של כל המשפחה גברים נשים ואף ילדים, גישות השתנו ואנשים אף רוצים לראות ולהשתתף בעשייה תוך כדי ארוחה, המקום שפעם נחשב ללא אסטטי עם ריחות, שאריות, כלי בישול ואוכל מלוכלכים, הפך עם השנים להיות המקום המרכזי והמעוצב ביותר בבית.

 

היום כתוצאה מהשינוי הנ"ל מוצגים פתרונות עיצוביים וטכנולוגיים מקיפים שנותנים מענה כולל להמצאות המטבח במרכז הבית. החזיתות של המגירות מאפשרות בחירות אין סופיות של חומרים טבעיים כמו עץ מלא, ציפוי פורניר וחומרים מעובדים כמו פורמיקה ומלמין שמדמים באופן מושלם את המוצר הטבעי כולל מירקם ותבליטים כמו סיבי ועיני העץ.

 

חזיתות זכוכיות מעוצבות לקו נקי ,חזיתות בטון ומתכת שמשדרות אווירת רטרו מתועש אך עדכנית ויצירתית ומסגרות מגוונות עץ, אלומיניום מגוון, חזיתות ננו אלגנטיות דפנות דקות במיוחד שמשדרות מינימליזם המתאים לעידן הדיגיטאלי וציפויים אקריליים חלקים עם השתקפות כמראה.

 

כדי לתת מענה טכנולוגי לדרישות העיצוב הנדרשות, פותחו מגירות, כלאפות ודלתות נסגרות/נסתרות שמאפשרות להסתיר את המטבח או חלקים ממנו עם סיום ההכנה ועדיין להשאיר חלקים גלויים מהמטבח לשימוש תדיר.

 

כל הציוד הזה יכול להיות מופעל באמצעות מנגנונים חשמליים ובשליטה מרחוק ומקרוב.

 

יצחק אביבי יצחק אביבי

 

לניקיון ויניקת אדים וריחות פותחו טוחני אשפה מתקדמים וקולטי עשן מעוצבים וכאלה הצמודים לאזור ההכנה כך שהמתארחים לא חשים במתרחש למרות שהדברים קורים מתחת לאפם.

 

המבחר הרב לעיתים מבלבל, כך "שמרוב עצים לא רואים את היער" ועל כן אני ממליץ להיעזר בבעלי מקצוע כדי שיכוונו לפתרונות המתאימים ולעיצוב המבוקש שיתאים וישלים עם כל חלקי הבית.

 

הכותב הוא יצחק אביבי, בעלים ויו"ר של חברת המטבחים "אביבי מטבחים "