$
Dun
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

"ישרוטל היא שמורת טבע בשוק המלונאות בישראל"

עם 20 מלונות בכל רחבי הארץ, ועוד 12 בשלבי הקמה, כ-5500 עובדים, רווחיות לאורך זמן ושווי שוק של קרוב ל– 3 מיליארד שקל, 'ישרוטל' הפכה לסמל של יציבות ואיכות בעולם המלונאות בישראל. לרגל זכיית הרשת באות המצוינות העסקית בתחום המלונאות של DUN'S 100, מספר מנכ"ל החברה, ליאור רביב, מה הם המרכיבים אשר מצליחים להוביל את ישרוטל להצליח לבלוט בענף המלונאות

מערכת DUN'S 100 16:1812.01.20

 אחד מתחביביו של מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב (58) הוא רכיבת שטח על אופניים, "אחד הדברים שאנחנו הרוכבים אומרים אחד לשני בזמן רכיבה מאומצת זה שאם קל לנו, סימן שאנחנו בירידה, ואם קשה, אז אנחנו במגמת עליה. 'בישרוטל' אנחנו מתאמצים ונמצאים במגמת עליה"

 

ו'ישרוטל' אכן במגמת עליה. ל'ישרוטל' יש כיום 20 מלונות פעילים בהם כמה מהמלונות היוקרתיים ביותר בארץ כגון: מלון 'בראשית', 'יערות הכרמל', ו -'כרמים'. לחברה יש 8 מלונות באילת, וכרגע נמצאת בהליך הקמה של עוד 12 מלונות בכל רחבי הארץ. 'ישרוטל' מעסיקה 5.500 עובדים ואף הקימה את 'ישרוטל קולג'' כדי להעניק מענה למחסור המוכר בענף המלונאות, "אנחנו מתייחסים למלונאות כמקצוע, לא כאל סיבוב נדלנ"י זמני" מסביר רביב.

 

כבר 10 שנים שהוא מוביל את 'ישרוטל' ומנווט את החברה במקצוע המלונאות המאתגר בהצלחה יתרה וברווחיות מרשימה. מעט לאחר שירותו הצבאי, לפני כ – 33 שנים, הוא החל את הקריירה המקצועית שלו ב'ישרוטל' ובהדרגה התקדם בחברה, ומתפקיד לתפקיד התחזק מעמדו בחברה, עד שהוא מונה למנכ"ל כאשר הוא כבר מכיר את החברה על כל היבטיה, "אני מוצר 'ישרוטלי' טיפוסי, רוב שדרת המנהלים שלנו נמצאת כאן כבר זמן רב"

 

מה לדעתך הוביל את ישרוטל לקבל את אות המצוינות העסקית בתחום המלונאות של DUN'S 100 ?

"מה שמאפיין אותנו זו התרבות הארגונית הייחודית. אנחנו יורדים לפרטי פרטים בכל תחומי הענף וניתן לראות את התוצאות יוצאות הדופן אליהן הגענו בשנים האחרונות. אנחנו החברה האיכותית ביותר בענף המלונאות בישראל, מנהלים את המלונות הנחשקים ביותר ועובדים איתי המנהלים המובילים בשוק. אנחנו כבר 35 שנים עושים מלונאות וכל הזמן לומדים ומשתפרים בזכות צוות עובדים וצוות מנהלים מעולים. אנשים מתייחסים ל'ישרוטל' כאל בית שני או אפילו ראשון שלהם. יש נאמנות אדירה ואין לה גבולות. 'ישרוטל' זה פסיפס עצום של עובדים בכל הדרגים שלרבים מהם יש וותק גדול. יש לנו אלפי שנות וותק וזה מה שדוחף את העגלה קדימה. 'ישרוטל' מקימה כעת 12 מלונות נוספים ואי אפשר לעשות זאת ללא צוות עובדים ותשתית ניהולית ומקצועית חזקה מאוד. העוצמה שלנו היא בזכות העובדים, הכל נעשה בעבודת צוות".

 

כמנהל שהוביל את הרשת לזכייה, מה מסמלת עבורך הזכייה?

"בשבילי זו הוקרה מאוד חשובה לכל הפעילות שלנו. בסופו של דבר אנחנו נמצאים בשגרת עבודה ושקועים בעשייה ואין הרבה הזדמנויות לעצור ולהסתכל על העשייה הטובה, וזה מחמיא שמגיע גורם אובייקטיבי ומציב מראה על העשייה המוצלחת שלנו. 'ישרוטל' היא שמורת טבע בשוק המלונאות הישראלי מבחינות רבות. אנחנו עובדים במקצועיות ובהגינות מול העובדים, הספקים והלקוחות. הזכייה באות המצוינות עסקית הינה משמעותית עבור החברה ומסמן שאנחנו עושים דברים בצורה הנכונה ובצניעות".

 

אחד האלמנטים שנבחנו ולפיהם ניתן האות הינו מובילות בענף המלונאות לאורך זמן. איך מצליחים לייצר מובילות לאורך זמן בענף מורכב שכזה?

"לשמור על מצוינות לאורך זמן זו עבודה של לקום כל בוקר מחדש, להגיע לעבודה, לא להיות מלא במה שעשית כמנהל או עובד אלא להסתכל איך אפשר לעשות טוב יותר את מה שעשית אתמול. 'ישרוטל' הוא ארגון לומד הפועל תוך תיקון ושיפור מתמיד עם שאיפה להיות טוב יותר, וזו רוח החשיבה בכל דרגי ההנהלה והעובדים. לא קל לשמור על איכות וסטנדרטים גבוהים לאורך זמן, השמירה על האיכות והשיפור המתמיד מהווים אתגר גדול אך הכרחי להצליח בו כדי להמשיך ולהוביל. צריך להיות יצירתיים ברמת השירות והתחזוקה ולהעלות את הרף כל הזמן בעוד קצת".

 

ליאור רביב ליאור רביב צילום: ניב קנטור

 

אלמנט משמעותי נוסף שבגינו זכתה החברה באות ההצטיינות הינו ראיה אסטרטגית וחזון לטווח הארוך. לפי הצפי עד שנת 2025 יהיו לרשת עוד 12 בתי מלון בישראל. לאן הרשת עוד יכולה להתפתח? האם אנחנו צפויים גם לראות התפתחות לחו"ל?

"אנחנו מתמחים בבתי מלון ונמשיך להתפתח לרוב בכיוון הזה. כרגע אנחנו בשלבי הקמה של 8 בתי מלון מסוגים שונים בתל אביב, 2 בתי מלון בירושלים ועוד 2 באילת. האסטרטגיה היא להגיע ליעד של 2000 חדרי מלון בתל אביב ונמשיך לפתוח חדרים ובתי מלון במקומות ייחודיים בארץ, לדוגמת מלון 'קדמה' בשדה בוקר שבו יש 160 חדרים והוא מלון מיוחד מאוד. ככלל, יש לנו יכולת ויידע לפתוח מלונות במקומות מרוחקים ולהעניק ללקוחות שלנו חוויה מיוחדת. לגבי חו"ל, הרשת יכולה להתפתח לחו"ל, האופציה הזאת בהחלט קיימת".