$
Dun
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

אשת חיל במשרה מלאה

לכבוד יום האישה, שוחחנו עם חני הורוביץ, יזמית נדל"ן עטורת פרסים המשמשת כיו"ר ובעלים של קבוצת הורוביץ: "אני מגשימה את החלום שלי מדי יום"

מערכת Dun's 100 08:4407.03.19
עם 10 ילדים, אלפי לקוחות, עשרות פרויקטים בשלבי תכנון, בניה ואכלוס ואלפי דירות שכבר נמסרו, חני הורוביץ, יזמית נדל"ן, היא אישה עסוקה אשר מדי יום מגשימה את החלום שלה. "ילדות חולמות להיות רקדניות או זמרות, אני הייתי חריגה בנוף החלומות. חדוות היצירה בערה בי כבר בגיל צעיר, אני זוכרת שאהבתי מאוד ליצור יש מאין, לשחק בקוביות לגו, וכשנסעתי עם הוריי מבני ברק לרמת גן וראיתי את הבניינים הגבוהים בדרך, אמרתי להם שכאלה גם אני אבנה כשאהיה גדולה. ברוך השם, בעבודה קשה, באמת התגשמו חלומותיי, ואני מצליחה לשלב בין עסקים, תורה ודרך ארץ".

  

אחת השאלות המרכזיות אשר עולות בקרב אדם מן הישוב היא: כיצד ניתן לשלב קריירה כל כך משמעותית יחד עם הורות, כיצד ניתן להצליח להשקיע גם במשפחה וגם בעולם העסקים?

עבור הורוביץ התשובה מובנת מאליה, "אני עושה הפרדה בין עולם העסקים לבין הזמן אותו אני מקדישה למשפחה. כאשר אני נמצאת עם המשפחה אני אך ורק איתה, כאשר אני עובדת אני ממוקדת מאוד בעבודה ובמשימות הקשורות אליה. פרמטרים חשובים אחרים שלעניות דעתי מסייעים בניהול שני העולמות תוך הגעה לתוצאות מיטביות הינם: כוח רצון, עזרה מהמשפחה, ניהול זמן מיטבי וכמובן סיעתא דשמיא".

 

המודל של הורוביץ מגיע מהבית בו התחנכה וגדלה, כאשר לדבריה החינוך אותו קיבלה מהוריה היווה גורם משמעותי בהתפתחות הקריירה שלה, "גדלתי בבית חרדי שבו משלבים תורה ועבודה. ראיתי את אורח חייהם של הורי ולמדתי מהם, כמו גם מדרך החיים של אברהם אבינו, שהיה סוחר ובמקביל עסק בלימוד תורה. את המודל הזה אני מנסה ליישם גם בביתי שלי, בעלי אדם שיושב ולומד תורה והוא גם אדם שאני יכולה להתייעץ איתו על מגוון נושאים. במקביל אני משתפת את הילדים שלי בעסקים. הילדים מכירים את עולם הנדל"ן ואת עולמות התוכן בהם אני עוסקת. אני משתדלת לאתגר את הילדים שלי, את הגדולים ואת הקטנים. אני מסבירה להם שצריך לעבוד ולעמול כדי להרוויח כסף, שצריך לעבוד ולהשקיע כדי לראות ברכה בעמלם. אני מסייעת להם ומראה להם את הדרך שאני חושבת כנכונה עבורם, ודרך העשייה והעבודה הקשה הם צוברים ביטחון עצמי ולומדים לקחת אחריות. הם אפילו מקיימים בינם לבין עצמם הסכמים, חלקם ממש הסכמים החתומים על נייר, וכמובן שהם עומדים בהם. לדוגמה: עם כמה מהילדים הקטנים אני מקיימת מו"מ על השכמה בשעה שהם נדרשים אליה כחלק מדרישות בית ספר בו הם לומדים. אני מקיימת איתם מו"מ לגבי קימה בזמן, הם אפילו חותמים על מסמכים מסוימים כדי להראות מחויבות, והכל כמובן ברוח טובה שמובילה לערכיות ומחויבות".

  

חני הורוביץ חני הורוביץ צילום: ליאור קסון

 

בולטות יוצאת דופן בעולם הנחשב גברי

ענף הנדל"ן נחשב בעיני רבים כ'עולם גברי', כלומר, עולם שחלק גדול מהאנשים העוסקים והמועסקים בו, בטח בתפקידים בכירים, הינם גברים. בתוך העולם הזה, הורוביץ, מציגה בולטות בעשיה, ולא רק בעקבות היותה אישה וחרדית. "אני פועלת בעולם העסקים תמיד מתוך אמונה, אמון ואמינות, אלו שלשת העקרונות שמובילים אותי. אני מאמינה שאיש עסקים מצליח יכול להיות ישר והגון, אפילו תמים במידה מסוימת. אני חשה שאנשים נותנים בי אמון לא בגלל שאני חרדית, אלא בגלל התוצאות שאני מייצרת. לקוחות מרוצים, בנייה בסטנדרט גבוה, מקצועיות ועמידה בהתחייבויות, מייצרת שביעות רצון מצד הלקוח, ובונה אמון וסביבת עבודה נוחה", מספרת הורוביץ.

 

גם מקורביה , קולגות מהעבר וההווה, מעידים עליה כאישה פרפקציוניסטית, חדה כתער שמצליחה לגרום לעובדים שלה ללכת אחריה באמונה שלמה, הם רואים בה אשת עסקים קשובה בעלת נתינה לסביבה. ההכרה במקצועיות שלה מגיעה גם מאנשי מקצוע בענף הנדל"ן, במרוצת הזמן זכתה הורוביץ במספר רב של פרסים בעולם העסקי והרשימה הולכת וגדלה : מפרס 'אשת חיל' של מרכז הבניה הישראלי, דרך הגדרתה כאחת מעשרת הנשים המשפיעות לשנת 2018 של מגזין הדיגיטל "אקטואליק". היא זכתה לכינוי "וונדר וומן החרדית" במגזין שמנת ובשבוע שעבר היא אף השתתפה בפאנל "נשים חרדיות פורצות דרך" בכנס WE WOMAN, "אני חושבת שלנשים יש יתרון גדול בעולם הנדל"ן. נשים יורדות לפרטים הקטנים ביותר, ובסופו של דבר הפרטים הקטנים הללו חשובים מאוד וחוסכים הרבה כסף ליזם ולדייר. אם רק נשים היו בונות, סביר שעולם הבנייה היה מדויק יותר" אומרת הורוביץ בחיוך, "לדעתי לאנשים מהתחום יש הערכה מסוימת על כך שאני כאישה וחרדית עובדת בתחום. אנשים ככלל, וגברים בפרט, מכבדים את אורח החיים שלי ואני מעריכה זאת מאוד. היחס המכבד לעובדת היותי אישה חרדית, מתבטא למשל, בהבנה שכאשר אני לא לוחצת יד לגברים, הם לא נעלבים ורואים בכך חוסר כבוד כלפיהם, אלא להיפך, יש מצדם הבנה וקבלה שאני פועלת בהתאם לעקרונות ההלכתיים המנחים את חיי".

 

חני הורוביץ ומשפחתה חני הורוביץ ומשפחתה צילום: צילום פרטי

 

צמחה מלמטה ועד לפסגה עברה את כל תפקידי השטח

סבה של הורוביץ היה יזם נדל"ן שבנה בניינים רבים בעיר נתניה, אמה של הורוביץ הייתה אשת עסקים מוכרת בבני ברק בתחום הריהוט, כך שעולם העסקים מוכר לה היטב. ובכל זאת, היא עצמה 'צמחה מלמטה', לא בחרה בקיצורי דרך, ועשתה את כל תפקידי השטח והמטה האפשריים כדי ללמוד ולהתחשל. בתחילה עסקה במכירות, בשיווק , ענתה לטלפונים, וערכה היכרות מעמיקה עם התחום. כאשר החברה הייתה בתחילת דרכה, עם כוח עבודה מצומצם, היא מצאה עצמה גם שוטפת כלים ומנקה את רצפת משרדי החברה. אחד מהסיפורים המוכרים בחברת הורוביץ, מתאר את אותה הפעם בה היא הגיעה בחודש השמיני להיריון, כשהיא נושאת תאומות ברחמה, והחלונות במשרד היו מלוכלכים. הורוביץ לקחה כיסא והחלה לנקות את החלונות ומייד אחר כך ניגשה למשוך שיחה מאחר והמנהלת האדמיניסטרטיבית הייתה חולה באותו היום, "את העסק שלי בניתי בעשר אצבעותיי ואכפת לי ממנו. אכפת לי מהלקוחות שלי, אכפת לי מהעובדים שלי, אני באמת רוצה שכולנו נהנה ונרוויח יחד ממה שאנחנו עושים". כחלק מתפיסת העולם שלה, היא דאגה להכניס קוד אתי ללקוחות החברה, "הקוד האתי מנחה אותי ואת העובדים שאיתי, אם תהיה עסקה והקוד האתי שלי נוגד את העסקה מאחר והיא תהיה רעה לצרכנים, ללקוחות שלי, אלך עם הקוד האתי שמהווה מצפן עסקי עבורי".

 

מה מניע ומרגש אותך בעולם הנדל"ן?

"אני אוהבת את עולם הנדל"ן, אני אוהבת לעבוד עם אנשים, יש בי רצון לעשות שינוי ולשפר את איכות החיים של האנשים שאני עובדת איתם ומולם. אני מאמינה שאנשים לא צריכים לקרוע את הכיס ולשלם משכנתא במשך 30 שנים כדי להגיע לדירה. אני באמת חושבת שאפשר להגיע למצב של דיור בר השגה, ושאפשר על הדרך ליפות את פני העיר, וגם לעשות עסקה שכל הצדדים המעורבים מרוויחים ממנה. ההתחשבות באחר לא באה על חשבוני, להפך, לא רק שאין סתירה בין העובדה שהלקוח מרוויח לבין זה שאנחנו מרוויחים, ככל שאתחשב יותר בשביעות הרצון של עמיתי לעבודה ולקוחותיי, כך הסיכוי שכולנו נרוויח יגדל. ובמענה לשאלה של 'מה מרגש אותי' – ובכן, המחשבה על בנייה של 10.000 הדירות הבאות, על עתיד אשר מלא ביוזמות חדשות, על כך שהילדים שלי ימשיכו את העסק המשפחתי ויבנו עוד הרבה דירות בישראל, אלו מחשבות שמרגשות אותי ומביאות אותי להמשך עשייה".

 

היכן את רואה עצמך בעוד עשר שנים?

"סבתא לכמה נכדים שהילדים שלה ממשיכים את העסק ומנהלים אותו, בעוד אני שומרת על הנכדים ומרבה נחת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות