$
מחפשי עבודה

העצה יוצאת הדופן של רנדי צוקרברג לנשים בהייטק

אחותו של מארק צוקרברג שהגיעה לעבוד בפייסבוק היתה במשך שנים האישה היחידה בכל חדר בו נכחה בעמק הסיליקון. עכשיו היא מייעצת לנשים צעירות כיצד להתקדם בתעשייה הנשלטת על ידי גברים

שירות כלכליסט 22:3407.02.19

רנדי צוקרברג הוכנסה ע"י אחיה לעבוד בפייסבוק ב-2004, בזמן שלחברה האלמונית דאז היו רק 50 עובדים. היא עבדה במחלקת הוידאו החי של הרשת החברתית, אבל אומרת שב-2011 הרגישה שאין לה ברירה אלא לעזוב.

 

"שנאתי להיות האישה היחידה בכל חדר שנכחתי בו, במשך יותר מ-10 שנים," היא אמרה ל-CNN. "ותמיד חשבתי שאני רוצה להיות חלק מהפיתרון, ולא להמשיך להיות חלק מהבעיה. אז חשבתי שעליי לצאת מעמק הסיליקון כדי לנסות להבין איפה לאורך הדרך אנחנו מאבדים את הנשים". צוקרברג אומרת שמעט מאוד השתנה מאז עזבה את פייסבוק.

 

 

רנדי צוקרברג. "במשך שנים הייתי האישה היחידה בכל חדר בו הייתי נוכחת בעמק הסיליקון" רנדי צוקרברג. "במשך שנים הייתי האישה היחידה בכל חדר בו הייתי נוכחת בעמק הסיליקון" צילום עמית שעל

 

"אחד הדברים שהבנתי הוא שרציתי נואשות לראות עולם שבו יש יותר ייצוג לנשים, ואני לא יכולה להבין מדוע אחרי 15 שנה, כה מעט השתנה".

 

לצוקרברג יש עצה יוצאת דופן לנשים שעובדות במגזר הטכנולוגיה, שלדעתה תעזור להם 'להכניס רגל בדלת'. "העצה שלי לנשים צעירות במגזר הטכנולוגיה הוא לאמץ שם של גבר, כמו רנדי, כי אני לא יכולה להתחיל לספור אפילו את מספר הפגישות אליהן הוזמנתי באותן שנים ראשונות בפייסבוק, רק בגלל שמי שהזמין אותי חשב שאני בחור. ואני חושבת שזה ייעוד חיי להשתמש במזל שהיה לי ולפתוח את הדלת עבור נשים אחרות".

 

במשפחת צוקרברג ארבעה אחים – רנדי בת ה-36, מארק בן ה-34, דונה, סופרת, בת 32, ואריאל, יזם ובעל הון בעל 29.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x