שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
Dun
האדר מובייל דן אנד ברדסטריט duns100

זו שהולכת וזו שבאה...

שנת 2018 שמשתנה ממש עכשיו מ"הווה" ל"עבר", הביאה עבור הכלכלה העולמית והמקומית, לא מעט אתגרים, בשורות והישגים. דן אנד ברדסטריט מסכמת את השנה ונותנת תחזית לשנת 2019

מערכת Dun's 100 17:4231.12.18
דברים שרואים משם

השנה החולפת הייתה השנה השנייה מזה עשור, שבה כל 20 הכלכלות הגדולות (G20) רשמו צמיחה חיובית בתוצר, גם אם במרביתן נרשמה צמיחה מתונה. הצמיחה העולמית היא כבר לא הפרמטר הכלכלי החשוב ביותר – השינויים הגיאופוליטיים בין המעצמות בשנים האחרונות, מרחיקים מבחינתן, את עקרון הגלובליזציה ומקרבים את חשיבות היציבות של הכלכלה המקומית.

 

הצמיחה העולמית בשנה האחרונה דורבנה הרבה יותר מהשקעות ריאליות ומהתרחבות בשוק העבודה העולמי, בניגוד לשנים האחרונות שבהן הצמיחה נבעה בעיקר מעליית ערך של נדל"ן ומעלייה במחירי הסחורות. תמהיל הצמיחה השתנה ובתוך כך, גם תרומתן של הכלכלות המפותחות (Developed markets), על חשבונן של הכלכלות המתפתחות (Emerging markets).

 

דברים שרואים מכאן

המשק הישראלי הגיע להישג משמעותי השנה, ונכנס לקבוצה קטנה בת 17 מדינות שזוכות לדירוג אשראי בקבוצת AA. חברת S&P העניקה לישראל דירוג AA-, בגין החוסן הכלכלי המרשים שהמשק מפגין.

 

הפדיון המצרפי של העסקים במשק המשיך לעלות בעשרת החודשים הראשונים של 2018, אם כי לא בקצב העלייה של שלוש השנים שקדמו לה ומספר הליכי כינוס נכסים המשיך לעלות גם בשנת 2018, אך קצב העלייה התמתן בהשוואה לשנים קודמות.

 

שנה מעניינת למשק הישראלי שנה מעניינת למשק הישראלי צילום: אודי ברוידה

 

ומה הלאה..?

נראה ששנת 2019 הולכת להיות שנה מעניינת במיוחד עבור המשק הישראלי.

 

שנה שתושפע, בין היתר, ממספר גורמים, כגון הבחירות לכנסת ה-21, האירוויזיון שיתקיים ב-18 במאי תל אביב, המשך התיירות היוצאת והנכנסת, המשך התגברות המסחר המקוון ועוד.

 

לסקירה המלאה של דן אנד ברדסטריט - לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות