שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פוטו כלכליסט

עיניים למעלה: הפסלים הגבוהים בעולם

לפני כשבועיים נחנך בהודו הפסל הגבוה ביותר בעולם שגובהו 182 מטר. בדקנו איפה עוד יש פסלים בסדר גודל כזה. הממצאים לפניכם

שירות כלכליסט 22:2609.11.18
צילום: רויטרס
1.
פסל האחדות (The Statue of Unity), מציג את דמותו של סרדר ואללאבהבהאי פאטל, אחד מהאבות המייסדים של הודו. הפסל עומד בגוג'ראט שבמערב הודו, והוא בגובה של 182 מטרים, מה שהופך אותו לפסל הגבוה ביותר בעולם.
צילום: שאטרסטוק
2.
הפסל שנחשב כיום לשני בגובהו בעולם הוא מקדש האביב של בודהה בעיר זאוקון (Zhaocun) במחוז הנאן בסין. הוא בגובה 128 מטרים ובנייתו הושלמה ב-2008.
צילום: שאטרסטוק
3.
פסל של בודהה בגובה 115.8 מטר בשם Laykyun Sekkya נמצא בחאטאקן טאונג במיאנמר. בניית המונומנט החלה ב-1996 ונמשכה 12 שנים עד לפתיחה הרשמית בפברואר 2008.
צילום: שאטרסטוק
4.
הבודהה הגדול אושיקו (The Ushiku Great Buddha) באיבאראקי יפן הוא בגובה 100 מטרים. בניית הושלמה ב-1993 והוא החזיק בתואר הפסל הגבוה בעולם במשך 9 שנים. כיום מדורג רביעי.
צילום: שאטרסטוק
5.
הבודהה הגדול של תאילנד (The Big Buddha of Thailand) מציג את בודהה בתנוחת ישיבה במקדש וואט מואנג במחוז אנג תונג בתאילנד. גובה הפסל הוא 92 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
6.
פסל אמא מולדת בוולגוגרד רוסיה הוא בגובה 85 מטרים ונחשב לגבוה ביותר במדינה. הוא נמצא על גבעת מומייב במתחם שהוקם להנצחת מלחמת העולם השנייה.
צילום: שאטרסטוק
7.
פסל של האלה Sendai Daikannon הוא בגובה 100 מטרים בעיר סנדאי ביפן. ניתן להיכנס לתוך הפסל עצמו ובקומות התצפיות העליונות ליהנות מהנופים של האוקיינוס השקט.
צילום: שאטרסטוק
8.
פסל בודהה הגדול (Grand Buddha statue) בלינג שאן במחוז ג'יאנגסו בסין הוא בגובה 79 מטרים. זהו פסל ברונזה שכולל גם תצוגת פרחי לוטוס בגובה 9 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
9.
פסך גואנין מננשן (The Guanyin of Nanshan) מציג את הבודהיסטווה גואנין. הוא עומד בעיר סאניה במחוז האינאן בסין. בניית הפסל הושלמה ב-2005 והוא מתנשא לגובה של 78 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
10.
פסל Garuda Wisnu Kencana  בבאלי הוא בגובה 75 מטרים שהופך אותו לפסל ה-15 בגובהו בעולם. המונומנט העשוי מנחושת ופלדה של האל וישנו רוכב על הציפור המיתית גארודה, נפתח לציבור בספטמבר האחרון.
x