שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

כמה זמן לוקח להתקבל לעבודה בהייטק

בחברות הטכנולוגיה הגדולות נדרש כחודש משליחת קורות החיים ועד קבלת הצעת עבודה ואילו בחברות קטנות יידרשו 20 יום בממוצע להתקבל; התפקידים שמשך תהליך המיון בהם הוא הקצר ביותר - ניהול שיווק ותכנות מערכות

מעין מנלה 11:4822.10.18

תהליך חיפוש העבודה בהייטק בישראל הוא יחסית קצר ואורך בהרבה מקרים פחות מחודש כאשר הביקוש לעובדים גבוה והחברות משקיעות בהליכי מיון יעילים וידידותיים. עם זאת, לתפקיד שאליו מועמדים ולגודל החברה בה מתבצע התהליך יש השפעה ממשית על אורכו. כך, בחברות הגדולות בהן מעל ל-500 עובדים ייקח בממוצע 30 יום מרגע קבלת קורות החיים בחברה ועד קבלת הצעת עבודה. לעומת זאת בחברות קטנות בהן כ-50 עובדים התהליך אורך בממוצע 20 יום, זאת על פי סקר חדש שערך הסטארט-אפ Gloat (לשעבר Workey). בחברות הבינוניות עם 100-300 עובדים התהליך הוא הקצר ביותר ואורכו בממוצע 15 יום.

 

התהליך שעוברים מועמדים בחברות ההייטק כמעט זהה בין החברות השונות אך לתפקיד אליו מגישים מועמדות יש השפעה על משך הזמן עד קבלת הצעת עבודה. הביקוש בשוק לא בהכרח מיתרגם להליך גיוס קצר - העובדה שמקצוע מסויים הוא מבוקש לא אומרת שהליך הגיוס אליו יהיה קצר.

 

 

הביקוש לעובדים לא בהכרח מיתרגם להליך מיון קצר יותר הביקוש לעובדים לא בהכרח מיתרגם להליך מיון קצר יותר צילום: שאטרסטוק

 

 

התפקיד שמשך הגיוס אליו הוא הארוך ביותר הוא ניהול מוצר, 76 יום בממוצע. הסיבה לכך היא שבכל חברה יש מנהל מוצר אחד וכמות המשרות הפתוחות למנהלי מוצר היא קטנה אך הביקוש למנהלי מוצר טובים עם ניסיון והשכלה רלוונטיים הוא גבוה. טווח המשכורות למנהלי מוצר נע בין 12 אלף שקל בחודש לניסיון של עד שנתיים ועד 30 אלף כשמדובר בעובד עם ניסיון של מעל 6 שנים.

 

גם מפתחי אלגוריתמים מבוקשים מאוד בשוק אך משך המיון למשרה הוא ארוך - 61 יום בממוצע. המשכורות של מפתחי אלגוריתמים נעות בין 18 ל-35 אלף שקל בחודש בהתאם לניסיון. 

 

לתפקיד של מהנדסי תוכנה RT/Embedded לוקח כ-56 ימים להתקבל. בתפקיד זה יש היצע משרות רחב ואפשרויות מגוונות אך ההבדל טמון בניסיון. מהנדס תוכנה מתחיל ישתכר בין 12 ל-17 אלף שקל בחודש ואילו מהנדס תוכנה בכיר ירוויח בממוצע 24 עד 28 אלף שקל בחודש.

 

"הנתונים שאנו רואים, משקפים את הלך הרוח החדש והמגמות המשתנות בתחום הגיוס בעולם ההייטק. אם בעבר הקבלה לתפקיד הייתה מותנית בקורות החיים ובניסיון המקצועי של המועמד, הרי שהיום חברות מחפשות לזקק את הכישורים והחוזקות של המועמדים בתהליך מיון מורכב הכולל מבחניםֿ, חידות, תרגילי ועוד על מנת לאתר את הכוכבים. אנחנו מזהים שינוי מגמה באופן ובמשך תהליך הגיוס, באמצעות הטמעת טכנולוגיות מתקדמות מבוססות בינה מלאכותית וביג דאטה. טכנולוגיות מהסוג הזה מאפשרות תהליך מיון יעיל וקצר יותר למנהלי ומנהלות הגיוס", אומר נועם מרדכי, מנהל הפיתוח העסקי ב-Gloat.

 

משך הליך המיון לתפקידי System Engineering הוא כ-49 יום, לעיצוב גרפי כ-40 יום ולפיתוח מובייל כ-32 יום. מועמד לתפקיד Account Manager יקבל הצעת עבודה בתוך 16 יום בממוצע ואילו התפקידים בתחום ניהול שיווק וקמפיינים ותכנות מערכות הם התפקידים שבהם זמן המיון הוא הקצר ביותר, 11 יום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x