$
פוטו כלכליסט

נסיעה לא שגרתית: הדרכים שיציפו אתכם באדרנלין

משדה תעופה עם רכבות חוצות, דרך מסילת רכבת שעוברת ברכס הרי האנדים, ועד דרך שמתפתלת על צלע הר תלול בגובה 3,538 מטרים וללא מעקה בטיחות. אם דרכים כאלו עושות לכם את זה, אתם מוזמנים להגיע לשם

שירות כלכליסט 11:0008.02.18
צילום: שאטרסטוק
1.
מסילת הברזל מאייקונג, תאילנד. במבט ראשון נראה כי מדובר בעוד שוק אסייתי טיפוסי וצפוף, אולם התמונה משתנה כהרף עין כל פעם שעוברת הרכבת, אירוע שמתרחש כמה פעמים ביום. היות שהשוק יושב ממש על המסילה, מעבר הרכבת יוצר המולה של סוחרים המזיזים את מרכולתם מהפסים. טוב שהרכבת נוסעת במהירות של 30 קמ"ש בלבד.
צילום: שאטרסטוק
2.
שדה התעופה גיסבורן, ניו זילנד. בחופה המערבי של האי הצפוני של ניו זילנד, ניצב שדה תעופה יחיד מסוגו זה. ייחודו נובע מכך שמסילת ברזל חוצה את מסלול ההמראה ועליו חולפות רכבות במשך כל היום. רשויות שדה התעופה והרכבת צריכות לפעול בתיאום זהיר כדי למנוע אסונות.
צילום: שאטרסטוק
3.
מסלול הנחיתה סאבא. שדה תעופה זה נחשב לאחר מהמסוכנים לנחיתה בעולם. הוא נמצא כ-45 ק"מ מהאי סנט מרטין. אורכו של המסלול הוא 400 מטרים בלבד, מה שהופך אותו למסלול נחיתה הקצר בעולם לטיסות מסחריות. הנחיתה קשה במיוחד וטעות אחת יכולה להיות גורלית.
צילום: שאטרסטוק
4.
רכבות בנגלדש. צפיפות איומה ורכיבה על גגות רכבות הם מראות נפוצים לאורך מסילות הרכבת בבנגלדש, שהינה אחת המדינות הצפופות בעולם. אולם מערכת מסילות הברזל שלה מצומצמת יחסית ועל כן תושביה נאלצים להתמודד עם צורת נסיעה מסוכנת זו.
צילום: שאטרסטוק
5.
גשר ויטים, סיביר. נהר ויטים הוא שלוחה של נהר הלינה. הגשר הצר בקושי מתאים למידות רכב סטנדרטי, ואין בו מעקה בטיחות או גדר. הגשר בן ה-570 מטרים קופא לעתים קרובות וחציית הנהר על הגשר הרעוע העשוי קורות עץ ומוטות פלדה חלודים היא יותר ממפחידה.
צילום: שאטרסטוק
6.
רכבת המוות, תאילנד. מסילה זו המכונה גם "רכבת בורמה", נמצאת במחוז קנצ'אנאבורי בתאילנד, בגבול מיאנמר. המסילות הונחו בעת שהמדינה הייתה תחת שליטת יפן במהלך מלחמת העולם השנייה ושמה של המסילה נובע מ-90 אלף הקורבנות האזרחיים ולמעלה מ-120 אלף הקורבנות מקרב שבויי המלחמה שגבתה הקמת המסילה.
צילום: שאטרסטוק
7.
כביש ג'יימס וו. דלתון. כביש זה, המוכר יותר בשמו Alaska 11Highway הוא אחד מהכבישים המאתגרים ביותר על פני כדור הארץ. הוא יוצא מפיירביינקס ארה"ב, ועובר על פני 666 קילומטרים עד שהוא מגיע לים הארקטי. הכביש עובר בלב שממה מושלגת ולאורכו ניתן למצוא בקושי 1,000 תושבים ו-3 תחנות דלק.
צילום: שאטרסטוק
8.
מעבר זוג' לה, הודו. זהו יותר ממעבר – זהו עורק חיים לתושבי לדאק המאפשר להם להיות מחוברים לעולם החיצוני. דרך הררית זו עוברת מרחק של 9 קילומטרים ומחברת בין קשמיר ללדאק. היא מתפתלת על צלע ההר תלול בגובה של 3,538 מטרים, ללא מעקה בטיחות.
צילום: שאטרסטוק
9.
כביש המנהרה גוליאנג, סין. בהושייאן שבמחוז הנאן בסין, עובר כביש הררי צר זה, שנסלל בידי 13 כפריים מקומיים בשנות ה-70. תרגום שמו הוא "הכביש שאינו מקבל טעויות" והוא אחד המסוכנים בעולם.
צילום: שאטרסטוק
10.
טרן דה לאס נובס, ארגנטינה. מסילת הרכבת המחברת בין צפון-מערב ארגנטינה לגבול עם צ'ילה עוברת ברכס הרי האנדים. הרכבת עוברת בגובה של 4,220 מטרים מעל פני הים
בטל שלח
    לכל התגובות
    x