$
מחפשי עבודה

הסיבה המפתיעה שבגללה רוב האנשים מתפטרים

סקר חדש מצא שהסיבות המובילות שבגללן אנשים חיפשו השנה מקום עבודה אחר אינן קשורות בשכר גבוה יותר

מעין מנלה 13:3016.01.18
שכר גבוה יותר הוא לא הסיבה העיקרית שבגללה אנשים מחפשים עבודה חדשה. למעשה, לפי סקר חדש שנערך בארה"ב שכר הגיע רק למקום הרביעי ברשימת הסיבות שבגללן אנשים עוזבים את מקום העבודה. לפי הסקר, שנערך על ידי חברת השמת הבכירים והייעוץ Korn Ferry עובדים שחיפשו עבודה אחרת בשנה החולפת עשו זאת בעיקר משום שהם פשוט משועממים בעבודתם הנוכחית ומחפשים אתגרים חדשים.

לפי הסקר, שנערך בקרב 5,000 עובדים הסיבה העיקרית שבגללה אנשים חיפשו עבודה הייתה כאמור שיעמום (33%), לאחר מכן עובדים רצו לעזוב מכיוון שהתרבות הארגונית וערכי החברה לא מתאימים לערכים שלהם (24%). הסיבה לכך שאנשים חיפשו עבודה אחרת שדורגה במקום השלישי היא שהם איבדו את מקום עבודתם או חששו שהם עומדים לאבד את מקום עבודתם (21%) ושכר גבוה יותר הגיע רק למקום הרביעי (19%).

 

אנשים מחפשים מקומות עבודה חדשים בעיקר כי הם משתעממים אנשים מחפשים מקומות עבודה חדשים בעיקר כי הם משתעממים צילום: שאטרסטוק

 

 

אם כך, כיצד תוכלו לוודא שהעבודה החדשה שלכם לא 'תמצה' את עצמה במהירות ותמצאו את עצמכם שוב מחפשים עבודה אחרת כי אתם משועממים?

 

1. עשו מחקר מעמיק על מקום העבודה החדש

אתם יכולים לברר הרבה על הארגון שבו אתם עומדים לעבוד לפני הקבלה לעבודה. למעשה, אם קיבלתם הצעה לעבוד בארגון ככל הנראה עשיתם 'שיעורי בית' ואתם יודעים מה החברה עושה וכיצד אתם יכולים לתרום ערך לעסקיה. עם זאת, אחת הטעויות שאנשים עושים היא לקבל הצעת עבודה מבלי לעשות מחקר מעמיק על המעסיק הפוטנציאלי שלהם.

 

הדברים שאתם מחפשים כעובדים לעתיד קשורים לתרבות הארגונית, לחיי היומיום במשרד, לאפשרויות הקידום, לערכי הארגון ולמטרותיו בעתיד. חפשו עובדים נוכחיים ועובדים לשעבר ברשתות החברתיות וצרו איתם קשר. אל תסתפקו באמירות כלליות, אם אתם מבקשים לדעת מהן הזדמנויות הקידום חפשו אנשים שהתקדמו או עברו מחלקות, בררו אם יש הכשרות מקצועיות שהחברה מציעה ועד כמה היא מסייעת בפיתוח הקריירה של העובדים. ברוב המקרים תצליחו לדלות מספיק פרטים שיספקו לכם תמונה משקפת על מקום העבודה הפוטנציאלי. דברו עם עובדים בתפקידים דומים, כאלה שעבדו עם הבוס שאיתו אתם אמורים לעבוד.

 

 

 

 

2. היו כנים עם המעסיק הפוטנציאלי (ועם עצמכם)

לפני שאתם מגיעים לראיון עבודה תשאלו את עצמכם מה אתם מחפשים. הגדירו את המטרות שלכם, אם אתם מחפשים אתגר – הגדירו מה מבחינתכם מהווה אתגר. אם העבודה הנוכחית משעממת אתכם – שאלו את עצמכם מה מעניין אתכם. כאשר שואלים אתכם בראיון עבודה "מה אתם מחפשים בעבודה הבאה שלכם" ענו בכנות. אחרי בחינת השאלה בעצמכם יהיה לכם קל יותר להשיב. כמו כן, הסיכוי שהמשרה המוצעת לכם תתאים למטרות ולרצונות שלכם יגדל. אם בסופו של דבר אין התאמה בין המשרה המוצעת לבין השאיפות שלכם – תדעו שלא כדאי לכם לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלכם עבורה.

 

3. האם העבודה החדשה מעוררת בכם התלהבות?

יכול להיות שכל כך נמאס לכם מהעבודה שכל מחשבה על משרה אחרת מלהיבה עבורכם. עם זאת, אתם חייבים לברר במה בדיוק כרוכה העבודה החדשה. אם אתם ממש טובים באקסל אבל זה הדבר שהכי משעמם אתכם בעבודה הנוכחית שלכם, עבודה חדשה שתדרוש מכם לעשות את אותו הדבר תשעמם אתכם באותה מידה.

דרך אחרת להעריך את ההתלהבות שלכם מהמשרה החדשה היא לשאול את עצמכם אם אתם יכולים לראות את עצמכם עושים אותה לאורך זמן. יכול להיות שהדבר שאתם הכי אוהבים לעשות בעולם הוא לבשל אבל האם אתם יכולים לדמיין את עצמכם עובדים במטבח גם בעוד חמש שנים? או אולי הדבר שמעורר בכם התלהבות הוא דווקא פתרון בעיות אך העבודה החדשה שלכם לא תדרוש מכם לפתור בעיות חדשות על בסיס יומיומי. כדי להשיב על השאלה הזאת אתם חייבים לדעת מה תדרוש מכם העבודה החדשה ואיך ייראו הימים שלכם. אם המחשבה על הפרויקט החדש בעבודה המוצעת גורמת לכם לרצות כבר להתחיל, יכול להיות שמצאתם את המשרה המתאימה לכם.

 

4. מי הבוס?

לאנשים שאיתם אתם עובדים יש השפעה מאוד גדולה על מידת ההנאה והעניין שלכם מהעבודה וההשפעה של הבוס הישיר היא הגדולה ביותר. אם קיבלתם הצעה אתם יודעים עם מי אתם אמורים לעבוד ויכולים להעריך עד כמה הוא יאפשר לכם לעבוד בדרך שמתאימה לכם ביותר. שאלו את עצמכם אם אתם מעדיפים ליווי צמוד ופידבק תמידי או שאתם מעדיפים לעבוד לבד כמה שיותר. האם אתם מחפשים מישהו שיקשיב לרעיונות שלכם? שיתמוך בפיתוח הקריירה שלכם? השוו את הבוס האידיאלי שלכם לבוס העתידי. כך תוכלו לדעת אם כדאי לכם לעבור לעבודה החדשה.

 

5. האם אתם יכולים למצוא משמעות?

אחד הדברים החשובים ביותר לעניין בעבודה הוא משמעות. וודאו שמטרות הארגון בו אתם עומדים לעבוד תואמות לערכים שלכם ושאתם יכולים למצוא משמעות בעבודה שאתם צפויים לעשות. שאלו את עצמכם מהו הדבר שתעשו במשרה החדשה שיביא תועלת לאנשים אחרים/עסקים. אם אחד הערכים החשובים ביותר עבורכם הוא למשל חדשנות, תרצו לוודא שהארגון שבו אתם מועסקים מעודד חדשנות ויאפשר לכם להציע רעיונות חדשים.

 

בידקו עד כמה הארגון פורמאלי, עד כמה 'מדיניות הדלת הפתוחה' שכל הארגונים אומרים שקיימת בהם באמת קיימת, האם מעודדים איזון בין חיים פרטיים לעבודה ועד כמה עובדים באמת יכולים להשפיע על קבלת ההחלטות בארגון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x