$
מחפשי עבודה

טובים בעבודת צוות? זה לא ישיג לכם את המשרה

מחקר חדש מצא שאנשים שכללו בקורות החיים שלהם מילים המעידות על היותם 'שחקנים קבוצתיים' פגעו בסיכוי להתקבל לעבודה. לעומת זאת, שימוש בז'רגון מקצועי ומילות מנהיגות מגדיל את סיכויי הקבלה

שירות כלכליסט 13:2214.01.18

מחפשים עבודה? אולי אמרו לכם שכדאי לכם לספר שאתם טובים בעבודת צוות. מסתבר שזו טעות גדולה.

 

מעסיקים אמנם אוהבים לומר שהם מעריכים אנשים שיכולים לעבוד טוב בצוות – אבל מחקר חדש מראה שהם דווקא לא.

 

בחברת ההשמה והגיוס TalentWorks גילו זאת לאחרונה לאחר שניתחו יותר מ-4,000 מועמדויות לעבודה שהוגשו דרך האתר שלהם. באתר inc.com פרסמו את המסקנות שהם הגיעו אליהן לגבי אותם 'שחקנים קבוצתיים' – ועוד שמונה דברים מפתיעים שיכולים להשפיע על הסבירות שתקבלו הצעת עבודה.

 

עבודת צוות חשובה להשגת תוצאות אך לא תגדיל את סיכוייכם להתקבל לעבודה עבודת צוות חשובה להשגת תוצאות אך לא תגדיל את סיכוייכם להתקבל לעבודה צילום: שאטרסטוק

 

 

בהתבסס על המחקר של TalentWorks, לאנשים יש 50.8% יותר סבירות לזכות במשרה (מדד שנקבע על פי מספר הראיונות אליהם הם מוזמנים ביחס לכל 100 מועמדויות שהגישו) אם קורות החיים שלהם לא מכילים התנסחויות שמעידו על היותם "שחקנים קבוצתיים."

 

מנכ"ל החברה, קושאל צ'קרבאטי, מסביר זאת כך: נניח שיש לכם שלושה מועמדים דומים שכללו את המשפטים הבאים בקורות החיים שלהם:

 

מועמד 1: "כתיבת, ניתוח והגשת דוחות פיננסיים של תת-היחידה העסקית א' לצוות הניהול מדי חודש."

מועמד 2: "שיתפתי פעולה עם צוות אנליסטים מלא ליצירת דוחות פיננסיים עבור צוות הניהול."

מועמד 3: "סייעתי לצוות הניהול ע"י חיבור דוחות פיננסיים חודשיים בתור תמיכה בצוות הניהול."

 

איזה מהשלושה תרצו להעסיק?

 

תוצאות, לא צוותים

אז האם זה אומר שאנשים משקרים כשהם אומרים שהם רוצים להעסיק אנשים שטובים בעבודת צוות? או האם שחקנים קבוצתיים בעצם לעולם לא מתקבלים לעבודה.

כמובן שזה לא המצב – אבל יש שתי מסקנות שאפשר להסיק.

 

ראשית, מעסיקים עשויים להעריך שחקנים קבוצתיים לא בגלל שהם מעריכים צוותים כשלעצמם, אלא כי הם מאמינים שעבודת צוות תוביל לבסוף לתוצאות. זה בד"כ מה שקורה, אבל אם כמועמדים אתם מצליחים לעקוף את זה ולהראות שביכולתכם להוביל את הדרך לתוצאות (ולא רק להיות חלק מצוות), יש לכם יתרון גדול.

 

שנית, כמובן שגם שחקנים קבוצתיים מתקבלים לעבודות, ובכלל, ברוב המקרים מי שרוצה עבודה ימצא אחת, אבל השאלה היא לאיזו עבודה ובאיזו איכות ועד כמה יעריכו מישהו שתיאר עצמו כשחקן קבוצתי – לעומת מנהיג עם קבלות שהראה שהוא מביא תוצאות.

 

עדיף להיות צעיר ומשכיל וגם לכלול מספרים בקו"ח

כפי שצויין, החיסרון של שחקנים קבוצתיים הוא מפתיע, אבל זו אינה המסקנה המעניינת היחידה. צ'קרבאטי וצוותו מצאו גם ש:

 

1. יותר השכלה מובילה לשכר גבוה יותר (אבל...)

בהינתן העלויות והצורך לוותר על הכנסה בזמן רכישת ההשכלה, הוספת לימודים במשרה מלאה היא דבר אפשרי רק עבור קבוצה קטנה של מועמדים פוטנציאליים.

 

2. עובדים צעירים מקבלים יותר הצעות

אמנם אפליית גיל אינה חוקית, אבל היא קורית. אל תלכו יותר מ-10 שנים אחורה בקורות החיים שלכם.

 

3. נשים מתקבלות יותר

האנשים מ-TalentWorks הופתעו מכך, אבל הם מצאו שמועמדות עם שמות נשיים במובהק התקבלו לעבודה ב-48% יותר.

"בין היתרונות המוכחים להעסקת נשים", כתב צקרבאטי, "נמצאים ביצועיהן המשופרים של נשים על פני גברים בלימודים, והעובדה שרוב המגייסות הן נשים (שרוצות לתמוך בנשים אחרות), זה מאוד הגיוני שנשים זוכות לדחיפה נוספת כשהן מגישות מועמדות לעבודה."

 

4. יותר ניימדרופינג וז'רגון מקצועי? יותר הצעות עבודה

זרקו מילה עכשווית ואופנתית כל 3-6 משפטים. אנשים שעשו ניימדרופינג והשתמשו בז'רגון מקצועי מדי פעם העלו את הסבירות לבחירתם ביותר מ-29%. דרך טובה לעשות זאת היא לכלול בכתב המועמדות חלק של "מיומנויות מפתח".

 

5. יותר מספרים? יותר הצעות

באמצעות מספרים קונקרטיים שמכמתים את הישגיכם בעבר, תעלו ב-40.2% את סיכויי קבלתכם לעבודה.

 

6. הגישו מועמדות ביום ראשון שמיד לאחר שהמשרה פורסמה, עדיף בין 6 ל-10 בוקר

זהו שילוב של שלושה ממצאים, שכל מי שיצא לו לעבור על כתבי מועמדות יבין אותם לגמרי. הגשה ביום זה מעלה את הסיכוי ב-46%, הגשה לפני עשר בבוקר מעלה אותו ב-89%, והגשת המועמדות בארבעת הימים הראשונים לאחר הפרסום מעלה את הסיכוי ב-65%.

 

7. אל תפריזו במילה 'אני', אך כן השתמשו בפעלים אקטיביים

אל תשתמשו במילים כמו "אני", לפחות לא בחלק הניסיון התעסוקתי בקורות החיים שלכם, אך כן כתבו "אני השגתי כך וכך," ולא "כך וכך הושג על ידי."

 

8. השתמשו במילות מנהיגות

לאלמנט הזה הייתה השפעה של 50.9% על הסבירות להתקבל לעבודה. השתמשו במילים כמו "תקשרתי, תיאמתי, מנהיגות, ניהלתי, ארגון", מילים שמראות שאתם מנהיגים, גם אם טכנית לא הייתם הבוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x