$
מחפשי עבודה

מה כדאי לעשות במקרה של גל עזיבות במקום העבודה

עזיבה של עובדים בו זמנית לא בהכרח מעידה על בעיות בחברה או במחלקה. בכל מקרה תוכלו לנצל את המצב כדי לקדם את הקריירה

שירות כלכליסט 13:4624.09.17
בימינו, מקומות עבודה רבים חווים שיעורי תחלופה גבוהים של העובדים. בתקופות שבהן מספר גבוה יחסית של עובדים עוזבים בו זמנית, נוצרת מעין תחושת אי יציבות. אם כך, מה עליכם לעשות כשאתם שמים לב שמספר העזיבות הולך וגדל? באתר moneyish.com פרסמו עצות כיצד להתנהל בסיטואציה שכזו:

 

1.נסו להבין מה קורה בחברה או במחלקה:

אל תקפצו למסקנות שהחברה על סף פשיטת רגל או כל דבר נורא אחר. "במקרים רבים, תחלופה של עובדים היא נורמלית לגמרי", אומרת סוזאן גינזברג או'סליבן, קואצ'רית קריירה בניו יורק. הצעד הראשון הוא לוודא האם יש סיבה אמיתית לדאגה ממגמת העזיבות, או שמא זו אזעקת שווא. לשם כך, או'סליבן מציעה לרחרח ולשאול. "תשאלו את הממונה עליכם, תשאלו את העובדים שעוזבים, ופנו גם לבוס ואמרו "שמתי לב שהרבה אנשים עוזבים לאחרונה את החברה, יש משהו שאני צריך לדעת?" הסופר והקואצ'ר ד"ר מארק דוריו אומר שדרך נוספת לגלות אם החברה בקשיים היא לעקוב אחר הביצועים שלה בשוקי ההון, זאת בהנחה שהיא נסחרת בבורסה. אם השותפים מוכרים את המניות שלהם בחברה, זה עלול להיות סימן לצרות.

אם הרבה מחבריכם לעבודה עוזבים כדאי לברר את הסיבה אם הרבה מחבריכם לעבודה עוזבים כדאי לברר את הסיבה צילום: shutterstock

 

 

2. נצלו את גל העזיבות כדי לקדם את הקריירה שלכם:

אם אחד העוזבים מחזיק בתפקיד שמעניין אתכם, הכו על הברזל כל עוד הוא חם, אומר דוריו. "פנו לבוס שלכן ותגידו לו ששמתם לב שאותו עובד עוזב, ותדגישו כי ביכולתכם לבצע את העבודה הזו, בתקווה שיחשוב עליכם", הוא מציע. גם אם משהו אכן יקרה לחברה לפחות תוכלו לרשום בקו"ח את התפקיד החדש.

 

 

3. התחילו לחפש עבודה חדשה:

או'סליבן אומרת שחשוב להיות מודעים להזדמנויות בחוץ, אז אל תתקעו במקום. "אני חושבת שתמיד צריך לחפש, זה לא קשור לחוסר נאמנות לארגון, תמיד תתייחסו לעצמכם כעצמאיים", מוסיף דוריו. הדרך הטובה ביותר לגדר את הסיכון של פיטורים במקרה כזה, היא לחפש הזדמנויות במקומות אחרים. "אף פעם אל תרגישו בטוחים מדי היכן שאתם נמצאים", הוא מסכם.

 

4. אל תתביישו להעביר ביקורת:

 אם מנהל גרוע הוא שאשם בגל העזיבות, כדאי לחשוב על דרכים להתגבר על מחלוקות עם הבוס לפני שתרגישו צורך לעזוב את העבודה. "אם יש לכם מנטור בארגון, אתם יכולים לפנות אליו כדי לעזור להתגבר על הבעיה", מציעה או'סליבן. אפשרות אחרת היא לפנות למנהל ולנסות "להגיע להבנה על נהלי עבודה". גם מנהלי כוח אדם יכולים לסייע בבעיה, אך עם זאת אל תעקפו את הסמכות של הבוס או תלכו מאחורי הגב שלו.

 

אם הבחנתם שעובדים רבים עוזבים, נסו קודם כל להבין מדוע. אם הגורם הוא המנהל, אל תפחדו לומר את דעתכם, שכן אתם ככל הנראה גם כבר בדרך החוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x