שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

באיזה גיל מתחילים לשנוא את העבודה

סקר חדש עוסק בגיל שבו מרבית האנשים מפתחים שנאה כלפי העבודה שלהם - שנאה שרק הולכת ומחמירה עם השנים. מה עושים כשמגיעים לנקודה הזאת בקריירה?

שירות כלכליסט 14:0225.08.17
אם אתם קמים כל בוקר ונוסעים בשמחה לעבודה, קרוב לוודאי שאתם בשנות ה-30 המוקדמות לחייכם או אפילו פחות. סקר חדש מצביע על כך שבגיל 35 רובינו מפתחים שנאה כלפי העבודה שלנו, והשנאה הזו רק הולכת ומחמירה עם הגיל.

 

 

מספר כפול של אנשים בגילאי 35-54 העידו שאינם מרוצים בעבודה לעומת בני 18-34. מדובר על שיעור של 16% בקבוצה המבוגרת יותר ו-8% בין הצעירים. קרוב לחמישית (17%) מהעובדים מעל גיל 55 לא מרוצים גם מהעבודה שלהם. הסקר נערך על ידי חברת Happiness Works בשם חברת הגיוס וההשמה רוברט האלף.

 

באופן כללי, ככל שאנשים הולכים ומתבגרים הם נהיים לחוצים יותר, ככל הנראה מכיוון שיש להם גם תפקיד בכיר יותר. שליש (34%) מבין העובדים מעל גילאי 35 הגדירו את העבודה שלהם כמלחיצה, זאת בהשוואה לרבע מבין הנשאלים בגילאי 18-34.

 

גם אם התחלתם לשנוא את העבודה, יש מה לעשות כדי לשפר את המצב גם אם התחלתם לשנוא את העבודה, יש מה לעשות כדי לשפר את המצב

 

 

דבר נוסף שקורה ככל שמתבגרים הוא שמרגישים פחות מוערכים. 29% מבני ה-55 ומעלה ורבע מקרב 35-54 טענו כי אינם מרגישים מוערכים, בעוד ש-15% מהצעירים שותפים לדעה.

 

אם כך, מה לעשות אם הגעתם לגיל 35 ואתם מתחילים לשנוא את העבודה שלכם?

 

נראה כי בגיל 35 סביבת העבודה הופכת למייסרת. "יש תחושה בערך סביב הגיל הזה, אנשים חושבים 'אולי הייתי צריך להצליח עד עכשיו?'", אומרת קורין מילס, מנהלת בחירה בחברת ההשמה המובילה בבריטניה, פרסונל קרייר מנג'מנט. "האם הדברים לא היו אמורים להסתדר כד עכשיו? זה הכל? בגיל הזה לעתים קרובות לאנשים נולד ילד ראשון, או שהם חושבים על הקמת משפחה, וסדר העדיפויות שלהם משתנה. לפני זה, הם עדיין עסוקים בלמידה, הם בעלי שאיפות ומתנסים".

 

הדבר הטוב בלהיות בן 35 ומעלה, הוא ש"צריך להיות לך מושג טוב למדי במה אתה טוב, מה אתה אוהב ומה אתה לא אוהב. אפשר למתוח קו מהמקום הזה ולחשוב על האפשרויות שיכולות להיות לך".

 

מילס אומרת שאף פעם לא מאוחר מדי לשנות קריירה. "אלא אם אתה עצמאי פיננסית, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לעשות שינוי דרמטי בקריירה, אבל אני חושבת שיש המון כישורים שרכשת ושיכולים לעזור לך לעשות את הקפיצה למה שתרצה לעשות הלאה".

 

אם אתם לא רוצים לעשות שינוי דרסטי, איך אפשר להיות שמחים יותר בעבודה?

 

חברות בימינו בנויות בצורה שמאפשרת פחות אפשרויות לקידום. אם קידום הוא לא אופציה כרגע, "דברו עם המעסיק שלם ותגידו, 'איזה דבר אחר אני יכול לעשות כדי לפתח את הקריירה שלי?", אומרת מילס.

 

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבדוק עם אצמכם מה גורם לכם להרגיש חוסר סיפוק, אומרת מל ברקלי, ראש חטיבת שינוי קריירה בחברת ההשמה LHH Penna. "בחנו מהיכן הגעתם, איפה אתם נמצאים כרגע, מה אתם אוהבים ולא אוהבים לעשות ותחשבו על ההישגים שלכם". חשבו על הדברים שאתם אוהבים בעבודה שלכם ונסו למצוא דרך לעשות יותר דברים מהסוג הזה. "זהו לאן אתם רוצים להגיע, מה השאיפות שלכם? שאלו את עצמכם מהם הצעדים שאתם צריכים לעשות כדי להגשים את השאיפות הללו. עבור אנשים רבים, תהליך מיפוי עבור מטרה מסויימת הופך לתוכנית פעולה וכך המוטיבציה שלהם חוזרת".

 

לעיתים שינוי גישה יכול לעשות את כל ההבדל. במקום להתמרמר על כל מה שלא טוב חפשו את הדברים שאתם אוהבים בעבודה והתמקדו בהם. לדוגמא, יכול להיות שהשגרה קשה לכם אך מצד שני מקום העבודה שלכם הוא מתגמל. אולי קרו אירועים שליליים לאחרונה אך העבודה מאפשרת לכם גמישות או אופק תעסוקתי שחשובים לכם - התמקדו באספקטים החיוביים. אם אתם מתקשים למצוא נקודות אור בעבודה הנוכחית, אולי כדאי לכם לשקול למצוא עבודה אחרת.

 

בכל מקרה אל תעשו צעדים נמהרים ואל תתפטרו מיד. גם אם לאחר תהליך הבדיקה וחשבון הנפש תחליטו למצוא עבודה אחרת או לשנות קריירה עדיין חשוב לעשות את זה באופן שקול ונכון. זיכרו שקרוב לוודאי שתצטרכו המלצות ממקום העבודה הנוכחי ולכן לא כדאי 'לשרוף גשרים'. כמו כן זיכרו שהדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר. קרוב לוודאי שגם אסטרונאוטים, טועמי שוקולד או משיטי יאכטות בגיל 35 מתחילים לא לאהוב את עבודתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x