שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ברקע החקירה: אלוביץ' נדרש להעמיד את כל נכסיו כבטחונות לבנקים

הבנקים דורשים מאיש העסקים לשעבד את מניות אינטרנט זהב, מניות אנלייט, בניין יורוקום ברמת גן ומניות סאטקום - מדובר בנכסים בשווי של כ-900 מיליון שקל

גולן חזני 18:3712.07.17

בשל אי עמידה בתשלום חוב, וירידה בשווין של מניות הקבוצה, שאול אלוביץ' יעמיד את כל הנכסים הפנויים שלו משעבודים כבטחונות לבנקים הפועלים ודיסקונט על יתרת ההלוואות של יורוקום. מדובר בנכסים בשווי של כ-900 מיליון שקל.

 

החוב של יורוקום לדיסקונט הינו כ-400 מיליון שקל ולפועלים כ-350 מיליון. מה שמונע כרגע הסכם בין הבנקים לאלוביץ' הם ויכוחים בין שני הבנקים על היקף הבטחונות שיועמד לטובת כל אחד מהם. בפני הבנקים עומדת אופציה להליכה לבית משפט ובקשה לפירוק של יורוקום, אבל האופציה הזו יורדת מהפרק ברגע שאלוביץ' מוכן להעמיד את כל נכסי החברה לטובת בטחונות לבנקים.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ'

 

הבטחונות שאמור אלוביץ' להעמיד הם מניות אינטרנט זהב הלא משועבדות, כ-60% בשווי של כ-330 מיליון שקל, מניות חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט בהיקף 110 מיליון שקל, בניין יורוקום ברמת גן בשווי כ-100 מיליון שקל, מניות סאטקום בשווי כ-40 מיליון שקל.

 

נוסף על כך, אלוביץ' מתחייב להעביר לשני הבנקים את ההפרש בין הבטחות שהועמדו בהלוואה של יורוקום נדל"ן מקונסורציום של בנק המזרחי ומוסדיים, בשווי 330 מיליון שקל, שעיקרן מניות חלל. הירידה בשווי מניות חלל מרעה את מצב החוב לקונסורציום, חוב שעומד על 260 מיליון שקל, אבל גם לאחר הירידה מדובר בשווי כמעט כפול של הבטחונות לעומת החוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x