• תפריט
פוטו כלכליסט

ספארי בטנזניה זה פאסה: טיולי אקסטרים עם חיות בר

פילים בגאבון, גורילות בקונגו או פנדות ענק בסין. אם טיולי ספארי סטנדרטיים לא עושים לכם את זה - קבלו כמה מרתקים במיוחד

שירות כלכליסט 11:2820.07.17
צילום: שאטרסטוק
1.
איילים ברוסיה. הרחק מעל לחוג הארקטי, שבט הנוודים הננטיים רועים איילים, בקצהו של הקוטב הסיבירי. יש להגיע ברכבת, באוטובוס ולבסוף במשאית ענק כדי להגיע לאזור המבודד שבו לא הרבה מבקרים. השבט מסביר פנים וידידותי. הטיול מאתגר למדי – טמפרטורות מגיעות למינוס 50 מעלות צלזיוס.  טיול של 15 יום עם חברת Intrepid Travel  עולה כ-2,880 דולר.
2.
פילים בגבון. ראפטינג בערבת פארק ובונדו בגאבון הוא לא הספארי הטיפוסי. הסירות שטות לצד גורילות בשטח הגידול הירוק הפורה שלהם, ובמרחק מטרים ספורים בלבד מהסירה אפשר לראות פילים ושימפנזות. אל תצפו לראות תיירים אחרים בדרך. עם זאת, גבון מבססת עצמה לאחרונה כיעד תיירותי אקולוגי. חברת Secret Compass מציעה טיול ראפטינג של 16 יום במחירים המתחילים מ-4,500 דולר.
צילום: שאטרסטוק
3.
איתור פוסות במדגסקר. הפוסה – שילוב בין משפחת החתולים ונמייה -  הוא הטורף הגדול ביותר באי והם יכולים לגדול לממדים מרשימים. צפייה בפוסה היא נדירה ועוצרת נשימה. זוהי חיה ילידית למדגסקר והצפייה בה כרוכה בחדירה לג'ונגל מרובה עצי באובב ומפגש עם כמה מ-106 זני קופי השועלים של האי. Rothschild Safaris מציעה הרפתקת ספארי בת 8 ימים בעלות המתחילה מ-2,260 דולר.
צילום: שאטרסטוק
4.
גורילות בקונגו. טרק זה חודר עמוק למעמקי הגו'נגל של הפארק הלאומי קאהוזי-בייגה, שם מתגוררת קהילה קטנה של גורילות. סיורים מודרכים מעניקים את האפשרות לבקר באזור שטרם הפך ליעד תיירותי פופולארי. המקום הוא יעד לפרויקטים פילנתרופיים רבים. טיול של 14 יום לקונגו, רואנדה ובורונדי בחברת Wild Frontiers עולה כ-7,350 דולר ויותר. אישורי ביקור באזור עולים 400 דולר בקונגו ו-1,500 דולר ברואנדה.
צילום: שאטרסטוק
5.
דובי קוטב. בנופים קפואים בטונדרות קרח נוצצות, לצד ים ארקטי ובו שטים לווייתני בלוגה נדירים ומיני לווייתנים אחרים, כלבי ים ואריות ים וכמה איילים, ניתן לצפות גם בדובי קוטב בשיט לספיטסברגן המרוחקת בנורבגיה. הספינות נכנסות לפיורדים המרהיבים ומבקרות בערי הכורים באור שמש של חצות הלילה. The Complete Spitsbergen Expedition מציע טיול של 10 ימים ב-5,670 דולר, או טיול קצר יותר בן 6 ימים עם Spitsbergen and Polar Bears במחיר של כ-1,500 דולר.
צילום: שאטרסטוק
6.
להקות פינגווינים באנטרקטיקה, גאורגיה הדרומית ואיי פוקלנד. בינות לקרחונים הנישאים ומדפי קרח בגודל של ערים קטנות, המראה של אלפי פינגווינים הוא עוצר נשימה. על אף שפינגווין קיסרי הוא הגדול מבין מיני הפינגווינים, הרי שאחיהם הקטנים יותר – פינגוויני מלך – גונבים את ההצגה עם צוואריהם הצבעוניים, והם הפוטוגניים ביותר.
צילום: שאטרסטוק
7.
צלילת שנורקלים עם מדוזות בדרום מזרח אסיה. המחוז האינדונזי של פאפואה המערבית יושב בארכיפלג ראג'ה אמפאט של איי איזמרגד, לגונות טורקיז ואחת ממערכות השוניות העשירות בעולם. באי מיסול ישנם שני אגמים שהם בית לאלפי מדוזות לא ארסיות. ההגעה לשם כרוכה בשיט או בהליכה רגלית והקפיצה למים השוקקים מדוזות ורודות-זהובות מחייבת אומץ לב. ניתן להזמין טיול לאזור באמצעות חברת  Divequest Diving Holidays.
צילום: שאטרסטוק
8.
מסע בעקבות נמר השלג, לדאק, הודו. אחת מהחיות החמקמקות שנמצאות בסכנת הכחדה, נמר השלג מסתובב בשטח קשה במיוחד ולא מסביר פנים למבקרים. ממלכת לדאק בהימלאיה, במחוזות ההודים ג'אמו וקשמיר, היא גוש ברוטאלי ודרמטי של הרים וקרח. הטיול כולל מסלולי הליכה ונסיעה בג'יפים, במהלכo ניתן לצפות בחיות האופייניות של האזור. נמר השלג הוא המלהיב ביותר ביניהם, הודות ליכולת המדהימה שלו להסוות את עצמו בשטח. זיהוי אחד מהם הוא חוויה ייחודית רק למעטים שאמיצים מספיק להתמודד עם התנאים. חברת Steppes Travel מציעה סיור של 14 ימים, כולל ביקור במקדש Thiske Gompa ב-5,800 דולר.
צילום: שאטרסטוק
9.
פנדות ענק בהרי סין. הטיול הייחודי הזה נכנס עמוק לתוך הרי מינשאן במחוז סיצ'ואן וטיבט, שנותרו בתי הגידול האחרונים של דובי הפנדה הענקיים. מדובר על כמה שמורות לחיות בר, שאנשים כמעט ולא מבקרים בהן, וחיים בהן גם דוב שחור אסייתי, כבש כחול מצוי וקוף זהוב. הטיול כולל גם ביקורים בשלושה בסיסי מחקר מפורסמים, שבהם ניתן ללמוד עוד על שימור הפנדות. הטיול מאפשר לצפות בפנדות חיות בחופשיות באזור בסין שרק מעטים מגיעים אליו. טיול של 12 יום  בחיפוש אחר חיות בר נדירות ופנדות ענק עם Natural Habitat Adventures עולה 10,495 דולר.
צילום: ויקי
10.
לוטרות ענק בגיאנה. לוטרות הענק שהתיאור שלהן נע מדגי מים ועד לכלבלבי נהר, נמצאות בקרנמבו בגיאנה, אחת השמורות האחרונות שנותרו של החיה בדרום אמריקה. הלוטרה יכולה לגדול עד לגודל של בן אדם. גיאנה המאופיינת במפלי מים, יערות גשם טרופיים ומישורים עתידים מהווה מקלט לחיות הבר. גם יגוארים מסתובבים בג'ונגלים באזור.
x