שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

נשים מחפשות איזון בעבודה; גברים - כסף

סקר חדש מגלה שנשים וגברים מחפשים עבודה בדרכים אחרות ועוזבים מקומות עבודה מסיבות שונות לגמרי

שירות כלכליסט 14:0724.05.17

נשים יסרבו להצעת עבודה אם הנושאים של איזון בין החיים הפרטיים למקצועיים והטבות סוציאליות לא יהיו לרוחן בעוד שעבור גברים מה שעשוי בעיקר לפוצץ חוזה עבודה פוטנציאלי הוא השכר, כך עולה מסקר של אתר דירוג מקומות העבודה לנשים - Fairygodboss שפורסם בפורבס.

 

ההבדלים בין גברים ונשים בחיפוש עבודה באים לידי ביטוי בעיקר בכלים שבהם משתמשים בני שני המינים על מנת להגיע למשרות פנויות. לפי הסקר, בעוד שגברים משתמשים יותר ברשתות חברתיות ובלינקדאין, נשים מעדיפות להיעזר במשפחה וחברים וכן מסתמכות יותר על אתרים כמו גלאסדור שמספקים חוות דעת על מקומות העבודה השונים. לפי הסקר גם נשים וגם גברים משתמשים באתרי חיפוש עבודה כמקור העיקרי למציאת משרות פנויות, אך הסיכוי של גברים למצוא עבודה מבלי לחפש - כלומר שיפנו אליהם ויציעו להם משרה חדשה גדול פי 2 מזה של נשים. יכול להיות שזה בגלל השימוש הממוקד יותר שעושים גברים ברשתות החברתיות למטרת קידום הקריירה שלהם.

 

בעוד ש-50% מהגברים ציינו כי לינקדאין הוא האתר המרכזי דרכו הם יחפשו עבודה, מצב זה נכון עבור 37.3% מהנשים בלבד. גם נשים וגם גברים נעזרים ברשת הקשרים האישית והמקצועית שלהם בחיפוש עבודה, כאשר כאן לגברים העדפה לרשת הקשרים המקצועית בעוד לנשים העדפה לחברים ומשפחה.

גברים יעזבו עבודה בגלל שכר או קידום, נשים בגלל שינויים בחייהן הפרטיים גברים יעזבו עבודה בגלל שכר או קידום, נשים בגלל שינויים בחייהן הפרטיים צילום: שאטרסטוק

צורת החיפוש השונה אצל שני המינים קשורה גם לסיבה שבגללה עזבו מלכתחילה את מקום העבודה הקודם שלהם. יותר גברים עוזבים את מקום העבודה מהסיבה שהם מעוניינים במשכורת גבוהה יותר מאשר נשים (36% מול 20%) וכך גם מהסיבה שהם חושקים בקידום או תפקיד עם אחריות רבה יותר (11.9% לעומת 7.2%). לעומת זאת, לפי הסקר, הסיבה העיקרית שבגללה נשים עוזבות מקום עבודה היא שינויים בחייהן הפרטיים (24.7% לעומת 11.9% אצל הגברים) או העובדה שהן לא אהבו את המעסיק הקודם שלהן (22.3% לעומת 14.2%).

 

נתונים אלה יכולים לשמש מעסיקים אשר מעוניינים להגדיל את שיעור הנשים המועסקות בארגון. כך, יכולים מעסיקים להציע לנשים הטבות המאפשרות איזון רב יותר בין המשפחה לעבודה כגון גמישות בשעות או עבודה מהבית. מעסיקים שרוצים לשמר נשים בארגון חייבים להבין מה הן חשות לגבי המנהלים שלהם וכיצד הן יכולות להתמודד עם שינויים בחייהן הפרטיים ועדיין להישאר באותו מקום עבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x