• תפריט
פוטו כלכליסט

הכי גבוהה, הכי קרה והכי חמה: ערים באקסטרים

מהי העיר החמה ביותר בעולם, איפה הכי קר ולאיזו עיר בת 400 אלף תושבים אין כביש גישה? המקומות הקיצוניים ביותר לגור בהם

שירות כלכליסט 23:3221.04.17
צילום: שאטרסטוק
1.
כוויית סיטי, כוויית. אחת הערים החמות בעולם היא כוויית סיטי – עיר משגשגת ומאוד עשירה, שבימים חמים במיוחד הטמפרטורה בה מגיעה אף ליותר מ-52 מעלות צלסיוס. בעונת הקיץ הטמפרטורה הממוצעת היא 44 מעלות.
צילום: ויקיפדיה
2.
פורט-אוקס-פרנסייז, איי קרגלן. רק מדענים מעזים להגיע לקבוצת איים זו בקצהו הדרומי של האוקיינוס ההודי. בשל ריחוקם, הם מכונים גם "איי הבדידות", והם נחשבים לאזור המיושב המרוחק בעולם – האי נמצא במרחק של 3,218 ק"מ ממקום היישוב הקרוב ביותר. בכל עת ניתן למצוא כמה עשרות מדענים במקום, החיים בקור וברוחות עזות.
צילום: ויקיפדיה
3.
לה רינקונדה, פרו. עיירת המכרה לה רינקודנה מחזיקה בתואר העיר הגבוהה בעולם - בגובה של יותר מ-5 קילומטרים מעל פני הים. העיר, בת 50 אלף תושבים,  ממוקמת בהרי האנדים והטמפרטורה הממוצעת היא רק מעט מעל אפס מעלות
צילום: שאטרסטוק
4.
איטוקורטורמיט, גרינלנד. מה שבאמת מיוחד בעיירה זו, מלבד שמה המסובך להגייה, הוא היותה אחד היישובים המבודדים בעולם. עם זאת העיר נגישה לתיירים ומציעה פעילויות אקסטרים.
צילום: שאטרסטוק
5.
קובר פדי, אוסטרליה. ב-1915 הגיעו תושביה הראשונים של העיירה למקום בעקבות מרבצי אבן הלשם. 1,700 התושבים יצרו תנאי מחיה נוחים באמצעות חציבת חללי מגורים תת-קרקעיים ובתוך ההרים. יש בה אף מלון תת קרקעי.
6.
אוימיאקון, רוסיה. רק כ-500 איש בחרו מרצונם החופשי לגור בטמפרטורות הקיצוניות של עיירה זו, הנמצאת בתוך הישימון הקפוא של יאקוטסק. הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה במקום היא מינוס 32 מעלות צלזיוס ב-1933. עיירה זו היא ישוב הקבע הקר בעולם. בדצמבר זוכים התושבים לשלוש שעות אור בלבד ביממה. הם מתנחמים במעיינות חמים סמוכים.
x