• תפריט
פוטו כלכליסט

לחיות בחלום ובלי זיהום אוויר: איים שאין בהם מכוניות

אין כמו חופשה באי שמציע שקט, אוויר נקי מעשן מכוניות וחופים מושלמים. ליקטנו כמה מקומות מובחרים כאלה

שירות כלכליסט 11:2623.02.17
צילום: ויקימדיה
1.
הולבוקס, מקסיקו. האי הזעיר נמצא מצפון מזרח לחצי האי יוקטאן. הדרכים פה חוליות, המבנים ישנים וניתן לראות מידי פעם תייר מזדמן מסתובב בעגלת גולף. הזמן פה עומד מלכת ובקיץ אפשר לנצלו לצפייה בלווייני כריש העוברים בסמוך. העיקרון פה – הנאות פשוטות
צילום: ויקימדיה
2.
אילהה גראנד, ברזיל. זוהי אחת מהמרגליות של חוף האיזמרגד. פה תמצאו יערות גשם, בתי הארחה ביתיים, קופים צווחניים המשחקים בינות לענפי העצים, חופים שקטים שאליהם יש להגיע בטיול רגלי נעים. החוף המוכר והמפורסם ביותר הוא לופז מנדס, שאליו עולים לרגל גולשי גלים מרחבי העולם.
צילום: ויקימדיה
3.
לופוד, קרואטיה. מרחקו של האי מהיבשת הוא 50 מטרים בלבד אבל למגיעים אליו יש תחושה שמדובר במרחק רב מהציביליזציה המערבית. ישנו רק כפר קטן ושליו באי ומסלול הליכה החוצה אותו (20 דקות הליכה). כדאי להביא כמה ספרים טובים. ישנם כמה בארים בחוף ואפילו חוף נודיסטים.
צילום: שאטרסטוק
4.
פאדיות', סנגל. אחד מהמאפיינים המיוחדים ביותר הוא המיחזור של הצדפות בידי התושבים חובבי פירות הים. בתים, שבילים, ואפילו בתי קברות עשויים מהצדפות, ובכל מקום בו דורכים על האי נשמע קול פיצוחן תחת הרגליים.
צילום: ויקימדיה
5.
לא גרסיוסה, האיים הקנריים. אי זעיר זה ליד קצהו של לאנזרוטה, אינו מכיל תשתית כבישים אלא רק חופים נפלאים וחופן מסעדות דגים נפלאות ליד המים. המקום מתאים לחובבי רכיבה על אופניים וטרקים.
צילום: ויקימדיה
6.
מריטימו, איטליה. סגנון החיים פה נינוח ויש הרבה מסלולי טיול וחופים נעימים. שבו באחד מבתי הקפה החינניים וקראו ספר עם כוס אספרסו. כאן אמנם יש מכוניות, אבל מספרן מועט ביותר
צילום: שאטרסטוק
7.
ליטל קורן איילנד, ניקרגואה. אי זעיר זה לחופה של אמריקה המרכזית הוא אחיו הקטן של האי "ביג קורן". אין פה רכבים ממונעים. יש להגיע באמצעות טיסה וסירה. זהו גן עדן קריבי קטן, ועוד יותר גן עדן לצוללים הודות לשוניות בלתי פגועות מנזקי האדם.
צילום: שאטרסטוק
8.
פרננדו דה נורונהה, ברזיל. לאי זה יש הגבלה על מספר המבקרים ויש מס שהיה יומי לשמורה הימית. כנראה זוהי הסיבה לכך שחופי האי, הנחשבים בין הטובים במדינה, נותרו פראיים. טיול רגלי נינוח יפגיש אתכם לרוב עם קצץ הגלים ובאופן נדיר – עם גולש או תייר אחר.
צילום: שאטרסטוק
9.
הרם – איי התעלה. אורכו של האי הוא כשלושה קילומטרים בלבד והוא אי המפלט המושלם. באי מתגוררים רק קומץ תושבים קבועים, יש בו גנים טרופיים למחצה וחופים לבנים לים צלול. הצוקים הדרמטיים הם מקום מגוריהם של ציפורים, כלבי ים ועוד. טיול נינוח סביב האי אורך שעתיים בלבד
צילום: שאטרסטוק
10.
 איל דה פוקרול, צרפת. אורכו של האי כ-7 ק"מ והוא עשיר בניחוח האקליפטוסים ועצי האורן. זהו אי שפחות מוכר על-ידי הבריטים ועל כן פחות מתויר. עם זאת, הוא פופולארי בקרב הצרפתים. האי בשיא יופיו בסוף מאי אז הוא פורח ורענן ומתפוקק מצבעוניות.
x