שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מעסיקים

שכר התחלתי של 20 אלף שקל; "אין היום מומחי סייבר שמחפשים עבודה"

הביקוש הרב למומחים בתחום אבטחת המידע הביא לעליה של בין 1.5% ל-5% בשכרם בהשוואה לשנה שעברה; המקצועות החמים בהייטק ב-2016 היו מהנדסי אלגוריתמים ואנשי DevOps

מעין מנלה 13:5712.12.16
העובדים המחוזרים ביותר בהייטק הישראלי ב-2016 היו אנשי סייבר, מהנדסי אלגוריתמים ואנשי DevOps שראו קפיצה של כ-10% בשכר בהשוואה לשנה שעברה, כך עולה מנתונים של חברת ESR אסרמטק להשמה בהייטק. הביקוש לעובדים בתחום הסייבר היה כה גדול השנה עד כי לא היו כמעט מועמדים שחיפשו עבודה באופן אקטיבי. אותם עובדים שכן מחפשים משרה, יתקבלו בתוך כשבוע עד ארבעה שבועות, אומר רונן רטנר, מנכ"ל קבוצת ESR אסרמטק.

 

"יש היום הרבה יותר תקיפות סייבר הן נגד ממשלות והן נגד גופים אזרחיים, גניבות של פרטי כרטיסי אשראי, מידע בנקאי וחדירה לפרטיות. חברות אבטחת מידע ואחסון מידע מחפשות מומחי אבטחת מידע והאקרים בעלי ניסיון בתחום אלה. הביקוש הולך וגדל אבל עדיין אין מספיק כוח אדם שיכול למלא אותו. ישראל שולטת ב-10% משוק הסייבר העולמי ועדיין יש צורך עצום בכוח אדם שלא הצבא ולא המוסדות האזרחיים מצליחים לספק. לכן יש רדיפה אחרי מועמדים עם מענקי חתימה משמעותיים והחברות המגייסות פועלות מהר", אומר רטנר.  

 

המחסור בכוח אדם מתבטא גם בשכר ההתחלתי הגבוה לאנשי למומחי הסייבר. כך, מומחה Reverse Engineering מתחיל ישתכר בין 20 ל-24 אלף שקל, שכר שיקפוץ ל-24 עד 28 אלף שקל עם צבירת שתי שנות ניסיון. חוקר Malware מתחיל ישתכר בין 12 ל-17 אלף שקל. בכל מקצועות הסייבר הייתה עליה של 1.5% עד 5% בשכר בהשוואה לשנה שעברה.  

 

בתחום החומרה שנחשב אולי פחות "סקסי" יש מחסור במועמדים בתחומי ה-Embedded (מערכות משולבות), מפתחי תדרי רדיו (RF) פיתוח מעגלים ופיתוח שבבים. המחסור במומחים גורם לכך שמשרות פתוחות הרבה זמן. עם זאת, בגלל שישנן גם חברות שעוסקות אך ורק בתוכנה, עליות השכר בתחום מתונות יותר. "ברוב חברות ההייטק צריך גם חומרה, גם תוכנה וגם מכאניקה. תחום הרובוטיקה והמערכות הבלתי מאויישות הם תחומים צומחים שמגבירים את הביקוש לאנשי חומרה בתפקידים מסויימים", אומר רטנר. הוא מציין כי בוגרי אוניברסיטאות ובלי ניסיון בפיתוח הפכו למחוזרים בשוק והם אינם מהססים לסרב להצעות שכר שאינן אטרקטיביות עבורם. בנוסף, קיים מחסור במועמדים שצמחו מפיתוח לתפקידי הנדסת מערכת וניהול פרויקטים.

 

בתחום התוכנה עליות השכר הבולטות הן במשרות הם במשרות מפתחי מובייל (אנדרואיד, אייפון), מתכנתי פייטון ואנשי DevOps. מגמות שנמשכות כבר מספר שנים. עם זאת, לא לכל העובדים בהייטק קל למצוא עבודה.

 

למרות שבתחומים מסויימים העובדים 'נחטפים' והשכר ההתחלתי גבוה, ישנם גם עובדים בהייטק הישראלי שייקח להם מספר חודשים לא מבוטל למצוא עבודה. מדובר בעיקר בעובדים בתחום הלוגיסטיקה, מנהלי ייצור או עובדים בתחום השיווק והמכירות. באופן טבעי ככל שהתפקידים בכירים יותר כך גם חיפוש העבודה דורש זמן רב יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x