• תפריט
פוטו כלכליסט

ונחיה בעושר ובגובה: טירות מרהיבות על קצה צוק

טירות רבות יש באירופה, זכר לימים עברו. כולן מרהיבות , אבל יש יפות במיוחד כאשר הן ניצבות על גבי צוק

שירות כלכליסט 11:1801.12.16
צילום: wikimedia
1.
קן הסנונית (Swallow's Nest), ילטה, חצי האי קרים: הטירה הניאו גותית הזו שוכנת על פסגת צוק אורורה, בגובה של 39.5 מטרים מעל הים השחור. היא אחת מאטרקציות התיירות הפופולאריות בקרים. כיום פועלת בתוכה מסעדה איטלקית.
צילום: wikimedia
2.
טירת ארגונסה (Aragonese Castle), איטליה: הטירה שוכנת באי איסקיה הידוע בהרי הגעש בו במפרץ נאפולי. היא מחוברת ליבשה הודות לגשר באורך 213 מטרים. הטירה נבנתה בין המאה ה-14 והמאה ה-17.
צילום: wikimedia
3.
האלקסר של סגוביה (Alcazar of Segovia), ספרד: לפי הסיפורים, הטירה היוותה אחד ממקורות ההשראה לטירה של סינדרלה בדיסניוורלד. היא שימשה במקור כמבצר צבאי להגן על העיר סגוביה מהתקפות.
צילום: wikimedia
4.
טירת הוהנוורפן (Hohenwerfen Castle), אוסטריה: נמצאת גבוה מעל לעיר האוסטרית וורפן בעמק זאלצך, הטירה מוקפת בפארק ברכטסגאדן ורכס ההרים Tennengebirge. כיום הטירה מוכרת כביתו של המוזיאון ההיסטורי של זלצבורג לצייד בעזרת בזים.
צילום: wikimedia
5.
טירת נוישוונשטיין (Neuschwanstein Castle), גרמניה: שוכנת בעיירה ציורית בבוואריה, הטירה הזו היוותה את ההשראה לטירה של היפיפייה הנרדמת בדיסניוורלד. היא נחשבת לאחת הטירות הפופולאריות ביותר באירופה, ומבקרים בה בכל שנה 1.4 מיליון תיירים.
צילום: wikimedia
6.
טירת פנפייל (Penafiel Castle), ספרד: הטירה הזו בעיר ואיאדוליד בספרד היא דוגמה לסגנון הגותי הגרמני. היא נבנתה במאה ה-15, ונחשבת לאחד המבצרים החשובים ביותר של ימי הביניים, בעיקר הודות למיקום שלה המשקיף על עמקים באזור.
צילום: wikimedia
7.
טירת ליכטנשטיין, גרמניה: שוכנת על צוק ברכס ההרים סוואביאן במדינת באדן-וירטמברג. הטירה הניאו גותית מכילה אוסף של נשקים היסטוריים. היא נותרה עד היום בבעלות הדוכסים מאוראך, אך פתוחה למבקרים.
צילום: wikimedia
8.
טירת צ'פסטאו (Chepstow Castle), ויילס: הטירה השוכנת בצ'פסטאו במומומאות'שייר בווילס נמצאת על קצה צוק המשקיף על נהר ווי. זהו מבצר האבן הוותיק ביותר השוכן בבריטניה.
צילום: wikimedia
9.
טירת ונוס, איטליה: הטירה הזו נבנתה על חורבות מקדש עתיק לוונוס בסיציליה, ומקורה בתקופה הנורמנית. היא שימשה כבית כלא בתקופת מלחמת העולם השנייה.
צילום: wikimedia
10.
טירת קולזין (Culzean Castle), סקוטלנד: שוכנת על קצה צוק מרהיב באיירשייר, סקוטלנד. במקור הטירה היתה שייכת למשפחת קנדי, משפחה סקוטית עתיקה הקשורה למלך רוברט הראשון. כיום היא משמשת כמלון יוקרתי.
x