שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

כמה שעות שינה אתם צריכים כדי להרוויח יותר

מחקר חדש מצא כי שנת לילה טובה משפרת את היעילות בעבודה ובטווח הארוך, אנשים שישנים שעה אחת נוספת מקבלים תוספת של 5% בשכר

שירות כלכליסט 13:4120.11.16

שינה טובה יותר בלילה מגבירה את הסיכוי להרוויח יותר כסף, כך מצא מחקר חדש.

כבר ידוע ששינה משפרת את איכות החיים ואפילו יכולה למנוע סרטן שד, זאת בעוד שמחסור בשינה מוביל לעלייה במשקל ולבעיות בלב. על פי המחקר החדש, שערכו מתיו גיבסון מוויליאמס קולג' וג'פרי שריידר מאוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, יותר שעות שינה משפרות את פריון העבודה והיעילות, שבטווח הארוך יובילו להכנסה גבוהה יותר. "לאחר קרוב לשבעה ימים שבהם אנשים ישנים שש שעות בלילה, הביצועים שלהם במשימות גרועים כמעט כמו של אנשים שלא ישנו לילה שלם".

 

למדור מחפשי עבודה ב"כלכליסט"

 

גיבסון ושריידר ערכו את הניסוי במקומות שבהם השעה בה השמש שוקעת גורמת לאנשים לישון יותר, ומצאו שהם הרוויחו שכר גבוה יותר. גיבסון מסביר כי הגוף האנושי מגיב לאותות סולריים, ולכן אנשים לרוב מרגישים עייפים כשהשמש מתחילה לשקוע. שינה טובה, המוגדרת כבין שבע לתשע שעות בלילה עם כמה שפחות הפרעות, משפרת את הביצועים במשימות היומיומיות, שיפור המשפיע כמובן לטובה על ההכנסות.

 

חוסר שעות שינה פוגע ביעילות ובסופו של דבר גם בשכר חוסר שעות שינה פוגע ביעילות ובסופו של דבר גם בשכר צילום: שאטרסטוק

 

אנשים שמתגוררים במקומות שבהם ישנים יותר, כמו האנטסוויל, אלבמה מרוויחים 5% יותר מאשר אנשים הגרים במקומות שבהם ישנים שעה אחת פחות, כמו אמרילו טקסס. שתי הערים נמצאות באותו אזור זמן, אך השקיעה בהן היא בשעות שונות. "היעדר שעות השינה שלנו אינן מדד טוב לאופן בו אנחנו מבצעים את העבודה", אומר גיבסון.

 

ניתון וורמה, הדובר של האקדמיה האמריקאית לריפוי שינה, מוסיף כי שינה ארוכה וקבועה מסייעת לאנשים גם לקרוא הבעות של אנשים אחרים, לבצע מספר משימות בו זמנית ולעבוד טוב יותר בצוות.

 

החיים שלנו הולכים ונהיים עמוסים יותר, בין העבודה, המשפחה, סידורים וחברים, כך שנראה כמעט בלתי אפשרי להוסיף עוד שעות שינה. אך כדי להימנע מבעיות רפואיות כמו לחץ דם גבוה וסכרת, חשוב לישון יותר, מדגיש דניאל בארון, נוירולוג ממכללת וייל קורנל ללימודי רפואה בניו יורק. בסביבות 40.6 מיליון אנשים בארה"ב, המייצגים 30% מכוח העבודה האמריקאי, דיווחו כי הם ישנים שש שעות ופחות בלילה, כך לפי נתוני המרכז לפיקוח ומניעת מחלות. "באופן כללי, אנחנו כמדינה לא שמים מספיק דגש על שינה כפי שאנחנו אמורים, עם כל המטלות שעומדות לפנינו", אמר.

 

באתר מרקט ווץ' פרסמו כמה עצות כיצד לשפר את איכות השינה:

 

1. סגרו את הסמארטפון, לפטופ והטבלט: בארון מסביר כי האור הכחול המהבהב היוצא מהמכשירים האלקטרונים אומר למוח שלנו שאנחנו לא צריכים ללכת לישון, ובכך משפיע על היכולת שלנו להירדם. מחקר נפרד מצא כי שימוש במכשיר הטלפון סמוך לשעת השינה מאריך את זמן ההירדמות ופוגע באיכות השינה. לכן בארון ממליץ לסגור את המכשירים האלקטרונים כחצי שעה עד שעה לפני שמוכנים ללכת לישון.

 

2. הקפידו על איכות אם אינכם יכולים להקפיד על כמות: 3 מבין 10 אנשים מבוגרים ישנים באופן קבוע פחות משש שעות. במרכז לפיקוח ומניעת מחלות כינו את היעדר השינה בעיית בריאות ציבורית. וורמה מציין כי ניתן לחלק שינה לשלוש קטגוריות: איכות שעות השינה, איכות השינה עצמה והתזמון כמו ללכת לישון מאוחר ביום ראשון או שני. אם אתם מצליחים להכניס רק שש שעות שינה בלילה, אז לפחות ודאו שמדובר בשש שעות איכותיות. נסו להימנע מהסחות דעת, כוונו שעון מעורר לשעה שבה אתם רוצים להתכונן לשינה והחלו בפעילויות מרגיעות כמו קריאה או תרגילי נשימה. "זה לא יתקן הכל, אבל יעזור לפצות קצת", מסכם ורמה.

 

3. שנו הרגלים שליליים: שקיעה אמנם מעייפת אנשים, אך אין פירוש הדבר שהגיע הזמן להיכנס למיטה. אנשים נוטים לאכול ארוחת ערב ואז לנקר מול הטלוויזיה למשך 15-30 דקות. התנהלות מסוג זה עלולה לפגוע בדפוסי השינה. לכן בארון ממליץ לצאת להליכה קלה ברגל או לחפש משהו אחר לעשות עד שתלכו לישון. נסו לשמור על שגרת שינה קבועה כלומר להתעורר וללכת לישון באותה שעה בכל יום. אם אינכם ישנים יותר מארבע שעות בלילה, נסו לנמנם למשך 15-20 דקות ביום, אך לפני 2 בצהריים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x