• תפריט
פוטו כלכליסט

עיירות מהאגדות: מקומות קסומים באירופה

מתאים לכם לסטות מהמקומות הקלאסיים של אירופה? העיירות האלו יספקו לכם רגעים קסומים במיוחד

שירות כלכליסט 22:4411.11.16
צילום: ויקימדיה
1.
סינקה טרה, איטליה. עיירת דיג וכרמים זו עומדת בריוויירה האיטלקית והיא מנסה בכל כוחה למנוע את השתלטות העולם המודרני, כולל הצבעה נגד כביש מהיר, הגבלות חמורות על בנייה ואפילו חסימה האינטרנט המהיר לזמן מה.
צילום: ויקימדיה
2.
האלשטט, אוסטריה. עיר עתיקה זו מכילה שרידים של עידן הברזל. אפשר להגיע אליה ברכבת או בסירה, אולם יודעי דבר ממליצים להגיע בסירה.
צילום: ויקימדיה
3.
אגיסהיים, צרפת. זוהי עוד אחת מהעיירות הציוריות והקסומות המנקדות את דרך היין באלזאס. ההיסטוריה של העיירה מגיעה עד התקופה הפליאוליתית והיא ידועה בזכות הקסם החינני, התחושה ההיסטורית והבתים עם קורות העץ.
צילום: שאטרסטוק
4.
צ'סקיקרומלוב, צ'כיה. עיירה בארוקית זו היא אתר מורשת של אונסק"ו עם הארמון העצום ששני בגודלו רק לארמון פראג. המקום ציורי ואגדי.
צילום: ויקימדיה
5.
קולמר, צרפת. העיירה יושבת בלב מחוז אלזאס. היא מעלה זיכרונות מעיירתה של בל מ"היפיפיה והחיה".
צילום: ויקימדיה
6.
אבורה, פורטוגל. שורשיה של עיירה זו הם במאה ה-14. בסמטאותיה הציוריות מנוקדות באתרים היסטוריים ובהם מרחצאות רומיות, ה"טמפולורומאנו" והכיכר העתיקה.
צילום: שאטרסטוק
7.
מיטלוואל, גרמניה. אם הנסיעה לעיירה ברכבת לא גורמת לכם לחוש כאילו אתם נמצאים בתוך אגדה של האחים גרים, אז בוודאי טיול בסמטאות העיירה, המכונה "ספר תמונות חי", תעשה זאת.
צילום: שאטרסטוק
8.
לינדאו, גרמניה. העיירה יושבת ליד גבול אוסטריה-שוויץ והיא שומרת בנאמנות על אווירת העיר העתיקה. קל מאד לתאר כל אחד מסיפורי האחים גרים פה...
צילום: שאטרסטוק
9.
צ'יפינגקמפדן, אנגליה. עיירה זו ספונה בגבעות המוריקות של קוטסוולד והיא כה יפה ושלווה עד כי הולידה את תנועת "ארט אנד קראפטס" במאה הקודמת.
10.
ברוז', בלגיה. עיירה זו המכונה "ונציה של הצפון" היא עיר ימי-ביניימית שמורה היטב, שהוכרזה כאתר מורשת בידי אונסק"ו. העיירה ידועה בשל האווירה הקסומה, השוקולד המשובח ומגוון הבירות המצוינות שלה.
x