$
מחפשי עבודה

כמה קשים הראיונות בגוגל - הליכי הגיוס של ענקיות ההייטק נחשפים

56% מהמועמדים לעבודה בגוגל מדווחים על חוויית גיוס חיובית על אף שהראיונות שם נחשבים מאתגרים. בסיסקו תגיעו לראיון עבודה בחברה בתוך שבועיים, אך באפל תיאלצו לעבור קודם שלושה ראיונות טלפוניים

שירות כלכליסט 12:3731.01.16

חברות הטכנולוגיה הגדולות כמו גוגול, אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מדורגות בסקר אחר סקר בראש רשימת מקומות העבודה הנחשקים. כך גם לפי סקר של לינקדאין שדירג את המעסיקים המבוקשים ביותר בארה"ב בשנת 2015.

 

אין זה מפתיע, שכן ענקיות הטכנולוגיה ידועות בשכר הגבוה ובהטבות הנדיבות לעובדים כמו גם בתרבות הארגונית הייחודית שלהן. אלפי המועמדים המבקשים לעבוד בחברות אלה נאלצים לעבור הליכי גיוס ומיון שלעתים מצטיירים כמאיימים למדי. על מנת לגלות מה באמת עוברים מועמדים לעבודה בענקיות הטכנולוגיה, ראובן יונתן, מייסד ומנכ"ל שירות טלפוני דיגיטלי בשל GetVoIP בחן מאות חוות דעת באתר "גלאסדור" ( Glassdoor) מאת מהנדסי תוכנה שהגישו מועמדות לחברות טכנולוגיה פופולאריות וזיהה מגמות ברורות בתהליכי הגיוס, כך הוא כותב בבלוג שלו. הצוות שלו בחן את חוויית הגיוס מצד המועמד. נבדק האם החוויה הכללית של המועמד בהליך הגיוס הייתה חיובית, שלילית או ניטראלית וכן כיצד דירגו הנסקרים את רמת הקושי של הליך הגיוס.

 

"מסתבר שאין בהכרח קורלציה בין ראיון קל לחוויה חיובית והראיונות הקשים לא בהכרח שיקפו חוויה שלילית" אומר יונתן.

 

לדוגמה, תהליך הראיון בטוויטר אינו נחשב לקשה ביותר אולם כ-42% מהמרואיינים מדווחים על חוויה שלילית. לעומת זאת, לגוגל יש את תהליך הגיוס הקשה ביותר אך 56% מהמרואיינים דיווחו כי חוו את התהליך בצורה חיובית.

 

 

הצוות של יונתן חישב את משך הליך הראיונות הממוצע בכל חברה ומצא שאין קשר מובהק בין משכם של הראיונות לחוויה של המרואיינים. כך למשל, גם בסיסקו וגם ביאהו משך הראיונות מרגע הגשת המועמדות הוא הקצר ביותר, ואורך שבועיים, אך רק בסיסקו יש רוב מובהק של מועמדים המדווחים על חוויה חיובית, אומר יונתן לביזנס אינסיידר.

 

"שיטות המיון כוללות עבודה ראיונות מיון טלפוניים עם אנשי משאבי האנוש של החברה, ראיונות טכניים טלפונים, מבחנים ומטלות מקוונים, ראיונות סקייפ וראיונות פנים אל פנים. היות שלא היה בידינו די מידע כדי לאמוד את הזמנים המדוייקים בין כל שלב ושלב, הצגנו בגרף מרווחי זמן קבועים", כתב יונתן.

 

 

"על אך שמידע זה מתייחס למהנדסי תוכנה בלבד, אנו מאמינים שהוא משקף נכונה כיצד תהליכי הגיוס בחברות רבות חורגים מעבר לתבנית המקובלת של שיחה טלפונים וראיון אישי. כיום ישנם מספר סבבים של מיונים טלפוניים או באמצעות סקייפ, ומטלות שצריך המועמד להשלים טרם יוחלט לזמנו לראיון בארבע עיניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x