$
בארץ

ההסתדרות מנסה להקים ועד בארנסט אנד יאנג

ההסתדרות מנסה להקים ועד עובדים ראשון בענף ראיית החשבון בישראל. היוזמים: רואי חשבון צעירים שרוצים לשפר את תנאי העבודה

מיקי פלד 10:5102.12.15

חצי שנה אחרי שניסו להקים ועד עצמאי, עובדים בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג ישראל מנסים להקים ועד עובדים בהסתדרות. אם יצליחו זה יהיה הוועד הראשון בענף ראיית החשבון בישראל. הבוקר הקימו עובדי ופעילי הסתדרות יחד עם חברים בוועד הפעולה מקרב עובדי הפירמה דוכני החתמה בכניסה למשרדים בתל אביב.

 

 

ארנסט אנד יאנג היא פירמת רואי החשבון הגדולה בישראל ומועסקים בה כ-1,800 עובדים, רובם בתל אביב וחלקם בירושלים וחיפה, ומכאן שעל ההסתדרות להשיג את החתימות של לפחות 600 עובדים כדי שתוכר כארגון היציג של עובדי הפירמה. ניסיון להקמת ועדים החלו בחודשים האחרונים בפירמות נוספות, אך במסגרת עצמאית וללא קשר לארגון עובדים כזה או אחר. השאלה עתה היא האם הניסיון בארנסט אנד יאנג יהיה פתח להתארגנויות דומות.

 

אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות צילום: אוהד צויגנברג

 

בכל הפעמים עיקר המוטיבציה להקים ועד הגיעה מרואי החשבון הצעירים והזוטרים, שטוענים לעומס עבודה רב ולמשכורות נמוכות יחסית, בעוד את הרווח הגדול קוטפים השותפים הבכירים בפירמה. בעלונים שמחולקים לעובדים נכתב על ידי חברי ועד הפעולה, שבשלב זה עוד נותרו אלמונים, כי: "אנו חבריכם לעבודה, מאמינים כי לכולנו מטרה משותפת. אנו מאמינים כי יש מקום נרחב לשיפור מעמד העובדה בחברה ויחד בחרנו להקדיש את התקופה הקרובה להקמתו וביסוסו של ארגון עובדים חדש – ועד עובדי EY ישראל".

 

מארנסט אנד יאנג נמסר בתגובה, ""הנהלת EY ישראל מכבדת את זכותו של כל עובד לבחור האם להצטרף או שלא להצטרף להתאגדות. אם וככל שיוקם ועד נדבר עם הנציגות הנבחרת ונפעל בשיתוף פעולה מלא לטובת העובדים והפירמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x