$
מחפשי עבודה

גם אם טוב לכם בעבודה, תמיד כדאי לחפש את הג'וב הבא

נאמנות לא מבטיחה הצלחה בקריירה, סביבת העבודה יכולה להשתנות במהירות וחיפוש תמידי ישאיר אתכם עירניים: הסיבות שבגללן מומלץ לחפש כל הזמן הזדמנויות חדשות

שירות כלכליסט 09:2802.10.15
השגרה יכולה להיות ממכרת. לעיתים קרובות אנחנו חשים נוח מדי במצב הנוכחי שלנו, ולא טורחים להשקיע מחשבה מה יכול להיות השלב הבא עבורנו. אך לעולם אין לדעת מתי תופיע עבודת החלומות שלכם, או חס וחלילה תאבדו את העבודה הנוכחית. במגזין "פורבס" פירטו חמש סיבות מדוע כדאי תמיד לחפש הזדמנויות חדשות ולהניח את היסודות לצעד הבא בקריירה שלכם:

 

1. עם נאמנות לא קונים במכלת

חלפו להם הימים בהם אנשים נשארו באותה עבודה לאורך כל הקריירה שלהם וקיבלו במתנה שעון זהב כשיצאו לפנסיה. על פי סקר שערכו בחברת Careerbuilder, בני דור המילניום נשארים בממוצע 2.4 שנים באותו תפקיד. התנודתיות הזו לא פוגעת בקריירה שלהם, אלא להיפך, הישארות באותה חברה לאורך יותר מדי זמן דווקא יכולה לפגוע בכם. גם אם תקודמו, קרוב לוודאי שלא תזכו לאותה העלאה בשכר שהייתם מקבלים לו עברתם למקום חדש. בנוסף, אם לא תעברו לתחומים אחרים מרבית הסיכויים שתפספסו הזדמנויות ללמוד דברים חדשים. אתם אולי חושבים שהמעסיק יעריך את הנאמנות שלכם בעת הצורך, אך אם החברה תעמוד בפני קיצוצים אין שום ערובה שישאירו דווקא אתכם.

 

2. דברים יכולים להשתנות במהירות

ישנן סיבות רבות ומגוונות שעלולות לסכן את המשרה הבטוחה שלכם, החל מבוס חדש שמעדיף לעבוד עם הצוות שלו ועד לרכישת החברה על ידי חברה גדולה אחרת. שתעדיף לבצע שינויים מבניים, שלא לדבר על בעיות פיננסיות שבהן החברה שבה אתם עובדים עלולה להיתקל ויחייבו אותה לערוך קיצוצים. תשלטו על הגורל שלכם, ואל תשאירו את עצמכם בחסדי סדרי העדיפות המשתנים של החברה.

 

3. החיפוש ישאיר אתכם ערניים

גם אם אתם מרוצים מהמקום בו אתם נמצאים, עליכם תמיד לשקול אפשרויות אחרות. עדכנו את פרופיל על הלינקדאין שלכם על בסיס קבוע, הרחיבו את רשת אנשי הקשר שלכם ושמרו על קשר עם מנהלי כוח אדם בתחום שלכם, כך שיחשבו עליכם כשצצה הזדמנות טובה. אם אנשים לא יחשבו שאתם מחפשים עבודה, תפספסו את השיחות האלה, והמתחרים שלכם ירוויחו על חשבונכם. לפעמים מספיק שתזכירו לאנשים הנכונים שאתם בסביבה כדי לזכות בהצעה מעניינת.

 

אתם אף פעם לא יודעים את מי תפגשו ומה יניב ראיון עבודה אתם אף פעם לא יודעים את מי תפגשו ומה יניב ראיון עבודה צילום: אוראל כהן

 

4. כל שיחה היא בעלת חשיבות

גם אם פונים אליכם לגבי עבודה שאינכם בטוחים שמתאימה לכם או שהתזמון לא נוח, לכו לפחות לראיון העבודה. לעולם לא תוכלו לדעת מה יוליד הראיון.

 

5. חיפוש תמידי יעזור להבהיר לעצמכם מה אתם רוצים ולא רוצים

השתפשפות בראיונות עבודה שונים תוכל לעזור לכם להחליט מה אתם מחפשים, וחשוב מכך, מה אתם לא רוצים במקום העבודה. אינכם חייבים להסכים לכל הצעת עבודה, הקשיבו לתחושת הבטן שלכם, ובחרו את המקום והמשרה שנראים לכם הכי מתאימים.

 

בשורה התחתונה, אין לכם מה להפסיד אבל המון מה להרוויח מכך שתחפשו באופן תמידי מקום עבודה. במקרה הכי גרוע תכירו חברות ואנשים חדשים, שיוכלו לעזור לכם גם בתפקיד הנוכחי שלכם, ובמקרה הטוב ביותר, תניחו את היסודות לקראת ההתקדמות הבאה בקריירה שלכם. בכל מקרה, תנווטו את הקריירה שלכם לעבר ההצלחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x