$
מוסף 10.09.2015
מוסף 10.09.15

מסעות בגארדרובה

כך נאוה ברק ושלוה הסל כמעט דגמנו על המסלול כדי להציל יולדות בבילינסון

ארי ליבסקר 07:5610.09.15

ראשון בערב התכנס פורום העמיתים של בית החולים בילינסון בווילה המפוארת של לובה ושמעון ג'ייקובסון (יעקובסון) בכפר שמריהו. הסיבה: אירוע התרמה לשם רכישת טכנולוגיות חדישות לבית החולים לנשים. בכניסה הסבירו לי שלאורחים מותר להציץ רק לחלק מהחצר הענקית, ושאיפשהו יש גם בריכה. עם תעודת העיתונאי שלופה בידי, שאלתי איפה הקייטרינג של השף אביב משה, ונכנסתי.

 

יו"ר הפורום פיני כהן זיהה אותי, לקח אותי הצידה וביקש שאנהג בכבוד במארחים. "חשוב לי שהם לא יוצגו כטייקונים או כאוליגרכים, זה לא הסיפור", אמר ועורר את סקרנותי, שהיתה רדומה עד אז. לובה היא המוכרת שבצמד. היא מתחזקת בלוג אופנה ומשתפת בו את קוראיה בבגדי המעצבים שהיא לובשת וברגעים ממסעותיה בעולם. את הקיץ היא בילתה באיים המלדיביים, ולכאן הגיעה היישר מביקור בברלין.

 

בשביל הילדים. לובה ג'ייקובסון ואביב משה בשביל הילדים. לובה ג'ייקובסון ואביב משה

 

בעלה שמעון הצליח עד כה להישאר מחוץ לרדאר התקשורתי. "את עסקיי עשיתי בעיקר בצ'כיה, לשם הגעתי אחרי נפילת המשטר הקומוניסטי", יאמר לי בהמשך הערב, "התחלתי לעבוד בעסקי הרכבות ומשם התפתחתי לנדל"ן. בישראל אין לי עסקים כי אני תושב חוזר וזוכה להקלות מס. כשהשלב הזה יסתיים אולי אשקיע פה, אבל בינתיים אני רוצה לחסל פה את כל עסקיי. די, מספיק, אדם צריך גם ליהנות מהחיים".

 

לג'ייקובסון בכל זאת היתה לפחות השקעה אחת מוצלחת בישראל: האתר יד2, שאותו מכר עם קרוב משפחתו שון תל לבעלי השליטה בבזק שאול אלוביץ'. אלוביץ' בתורו מכר את יד2 לחברה הגרמנית אקסל שפרינגר. "כן, זו היתה עסקה מצוינת", נזכר ג'ייקובסון והדגיש: "אבל חשוב לי להבהיר ששילמתי עליה את המס המקובל".

 

גולת הכותרת של הערב תוכננה להיות תצוגת אופנה בהשתתפות כמה מנשות הפורום, ובהן נאוה ברק ושלוה הסל, רעייתו של איש המוסד לשעבר יורם הסל. אך משום מה הוחלט בסוף להסתפק בדוגמניות עבר שיצעדו בהתנדבות. כך סיפרה לי הסל, שטוענת כי היא עדיין חברה קרובה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. הסל אמרה: "תראה איזה צרות עושים לנתניהו עם מתווה הגז ואיך הוא מתגבר על זה. אין היום מנהיג בישראל חוץ מנתניהו, הוא פשוט מקריב את עצמו בשביל המתווה".

 

נמאס מכסף, תנו לחיות. שמעון ג'ייקובסון נמאס מכסף, תנו לחיות. שמעון ג'ייקובסון

 

אביבית פלג, סגנית יו"ר פורום העמיתים ומנכ"לית בית ההשקעות הקטן ינאי פלג, הכירה לי את האחים צחי וחן נוימן, בעלי קבוצת אלון. "אנחנו בינתיים לא מעוניינים להיות בורסאים, אבל יש לנו בעתיד כוונות להנפיק", אמר לי צחי. בעבר, סיפר, החברה סייעה לנוחי דנקנר בניסיונותיו לשמור את השליטה באי.די.בי. "לאור מה שקורה שם היום, אני די מרוצה שלא רכשנו את החברה. לפעמים צריך מזל בחיים והשגחה מלמעלה". פלג הוסיפה: "דברים בדרך כלל שונים מאוד ממה שהם נראים. קח לדוגמה את הדרישה של ברייט פוד הסינית מעכשיו, לשלם פחות על תנובה. זה קרה אחרי שהם באמת הבינו את מה שיש להם ביד".

 

שלב הנאומים הגיע. לובה ג'ייקובסון דיברה על לב האשה, מנהל בית החולים לנשים בבילינסון פרופ' ארנון ויז'ניצר סיפר איך אנשיו הצילו את חייה של יולדת שמערכות גופה קרסו כתוצאה מתסחיף מי שפיר, ופיני כהן סיפר שבערב גויסו כ־650 אלף שקל.

 

איך ביבי מתגבר. יורם ושלוה הסל (מימין) ופיני כהן איך ביבי מתגבר. יורם ושלוה הסל (מימין) ופיני כהן

 

בדרכי החוצה דיברתי עם יובל רבין, בנו הבכור של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, שלאחרונה נכתב כי נכנס לקשיים כלכליים ואף נאלץ לעזוב את דירתו המפוארת בשדרות רוטשילד כי לא שילם שכר דירה.

 

"כן, זה נכון, מצבי הכלכלי רע, אך אני מתכוון לצאת מזה", אמר לי רבין, "בינתיים אני פועל בניגריה, שם יש לי שותפות בחברה לגידול דגים בדרום המדינה. יש לזה המון פוטנציאל, ואני מנצל את קשריי הטובים עם הממשלה, מה שמאוד עוזר לעסק להצליח".

 

ari.libsker@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x