$
מוסף 20.08.2015
שאלות אורניום

סיבוני וחצי

כל כוכבי הבורקס הגיעו ליום הולדתו של זאב רווח - גם אלה שאינם שחקנים

ארי ליבסקר 01:3320.08.15
יום ראשון פגשתי בסינמה סיטי בובות ופסלים כמעט משכנעים של שחקני כדורגל ודמויות קומיקס, וגם של ראש הממשלה ביבי נתניהו, בגודל טבעי, ישוב על ספסל ולבוש חליפה, וצעיר, רזה ונאה אפילו יותר משהוא היום. לא אתפלא אם בעוד כמה שנים אמצא שם גרסה ריאליסטית, מעיסת נייר, של שגרירנו באו"ם, שר המדע לשעבר דני דנון.

לא היה לי ספק, עם זאת, שאחת הדמויות שהקיפו אותי היא אדם חי ובועט. היתה זו שרת התרבות שלנו מירי רגב, שמיומנותה מול המצלמה היתה מעוררת הערצה. ה"סטאר קוואליטי" של רגב התחרה אפילו בכריזמה של האיש שלמענו הגיעה למקום - זאב רווח, מהשחקנים המוכשרים בישראל, שחגג את יום הולדתו ה־75 במסיבה שאליה הוזמנו חבריו הקרובים, וכללה מופע מרגש על דרכו המקצועית.

 

רגב הרעיפה על רווח מחמאות ואמרה למצלמות הטלוויזיה כי גדלה עליו ושהוא תמצית הישראליות. כזכור, רווח יצא להגנתה של רגב אחרי שגילה אלמגור, משה איבגי ואחרים תקפו אותה בחריפות עם כניסתה לתפקיד.

 

ג'ון, פול וג'ורג' היו עסוקים. דובי גל ג'ון, פול וג'ורג' היו עסוקים. דובי גל

 

"הם חששו שאני אתערב בתכנים, אף על פי שאני לא יכולה", אמרה לי רגב ברגע נדיר שלא כלל מצלמות טלוויזיה, "אבל אני עוד אצליח להתערב בתכנים. בימים אלה אני מנסה למצוא את הפרצה החוקית שתאפשר לי. קח לדוגמה את ההישגים שלי עם תיאטרון אל־מידאן".

 

בדרכה אל עוד מצלמת טלוויזיה רגב שוחחה עם משה אדרי, מבעלי סינמה סיטי, שהזהיר אותה מפניי במילים: "הוא מהבּוּז'ים". קצת נעלבתי שמשייכים אותי למחנה מסוים, אך רגב שמרה על קור רוח וסיפרה לי שהיא נוסעת לשפרעם לפתוח מופע של שרית חדד למגזר הערבי. "זה משהו שהם בחרו, ועם שרית חדד אין לי בעיה", אמרה.

המקום הלך והתמלא בכוכבי סרטי בורקס: יהודה ברקן, גבי עמרני, דובי גל, שרציתי לסטור לו בפרצופו ולשאול: "הכל בסדר, שנוזל?". במקום זאת שוחחתי עם אלי אלעזרא, בעלי קבוצת אלבר שהעיד על עצמו כי הוא חבר קרוב של רווח. שאלתי את אלעזרא מה פתאום מטריחים אותו למשטרה עם חשדות להעלמת 25 מיליון שקל מס באלבר. "ניסו לתפור לי תיק מפני שהתחלתי ביבוא מקביל של רכבים והוזלתי מחירים", הסביר. "היבואנים המתחרים מפחדים מהמהפכה שאני מוביל בתחום מחירי הרכב. אני השחקן הראשי בענף".

 

לאן נעלמה התולעת? מימין: אלי אלעזרא, משה אדרי, מירי רגב, זאב רווח לאן נעלמה התולעת? מימין: אלי אלעזרא, משה אדרי, מירי רגב, זאב רווח

 

אלעזרא הגיע בחברת שופט בית הדין לעבודה בבאר שבע יוסף יוספי, שהוסיף: "המשטרה אוהבת להדליף כדי לזכות בפרסום. אני, כשופט, תמיד מבקש להוציא צו איסור פרסום כשמדובר במפורסמים, כי הרבה פעמים יש אנשים שבאים לחקירה וחורצים את דינם במשפט שדה בעיתונות, זאת לפני שהשופט עשה את זה".

 

הגיעו גם שולה חן, צחי נוי וצביקה פיק, שהסתובב עם היחצן הצמוד שלו שיר פינטו, שפנה אליי ואמר: "אתה חייב לכתוב שצביקה פיק היה באירוע עם היחצן הצמוד שלו שיר פינטו". אחר כך גם פיק תפס אותי, סיפר לי כמה הוא מצליח ואיך בימים אלה הוא מטפח את רני רהב הבא, בחור צעיר ומבטיח בשם שיר פינטו.

 

רק לא משוא פנים. יוסף יוספי רק לא משוא פנים. יוסף יוספי

 

ליאון אדרי, אחיו הפחות מוכר של משה אדרי, אמר לי: "תשמע, אני היחיד שעובד במשפחה הזאת, כל זה כדי שאחי יוכל להפסיד את הכסף על הקולנוע הישראלי". בימים אלה האחים אדרי מתחילים להפיק קומדיות ללא תמיכה של קרנות, שזה כבר ממש קאמבק של ימי סרטי הבורקס.

 

שמואל פרנקל, בעלי חברת אפסילון ועוד חבר מושבע של רווח, התלונן על נתוני הצמיחה המאכזבים שפורסמו השבוע. "דיברתי עם הנגידה ואמרתי לה שאם היא תמשיך להעלות מסים, המשק ייכנס למיתון. תראה מה קרה לבורסה כשהעלו שם מסים. אני ממש לא מבין את ההיגיון שלה ושל כחלון. היחיד שהוריד מסים פה כשר אוצר הוא ביבי נתניהו. אני לא מבין מה עובר עליו בימים אלה. הוא לא רואה שאנחנו לקראת מיתון?".

 

ari.libsker@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x