$
בארץ

מבקר המדינה מכחיש תמיכה במינוי רוטשטיין

לשכת סגן שר הבריאות טוענת כי שפירא תמך במינוי השנוי במחלוקת למנכ"ל הדסה, אך המבקר מכחיש. המינוי ממתין כעת לאישור מנכ"ל האוצר

מיקי פלד 08:1201.07.15

האם מבקר המדינה יוסף שפירא תומך במינוי מנהל שיבא זאב רוטשטיין למנכ"ל בית החולים הדסה? למרבה המבוכה, שוררת מחלוקת בנושא בין לשכת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לבין לשכת המבקר.

מינוי רוטשטיין נמצא במחלוקת בשל תובענה משמעתית שהוגשה נגדו בבית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה. על פי התובענה, רוטשטיין אישר לרופאים עבודות בקליניקה פרטית בתוך שיבא בשעות הבוקר, בזמן שהם מקבלים שכר מהמערכת הציבורית.

 

יעקב ליצמן סגן שר הבריאות יעקב ליצמן סגן שר הבריאות צילום: אוהד צויגנברג

 

לשכת ליצמן, יוזם המינוי, מיהרה אתמול להודיע כי שפירא נקט בצעד חריג והביע תמיכה במינוי במסגרת כנס מבקרי פנים ממשלתיים שנערך במשרד הבריאות. לפי ההודעה, שפירא מסר כי "בעת הזאת יש להתעלות מעל שיקולים אחרים, להשים את כל הדברים האחרים בצד ולתמוך במינויו של רוטשטיין. יש לגלות אחריות ולמנות אדם מקצועי כהצעת ליצמן".

 

אולם אנשי המבקר טענו כי הוא רק אמר שיש למנות מנהל להדסה כמה שיותר מהר, ולא הביע שום תמיכה ברוטשטיין. אחד מהנוכחים באירוע אמר כי ניתן היה להבין מההקשר ומהאופן שבו נאמרו דברי שפירא כי הוא תומך במינויו של רוטשטיין לתפקיד, אולם הוא לא אמר זאת במפורש.

 

מינויו של רוטשטיין נמצא כיום בדיונים אצל מנכ"ל משרד האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x